• خانه
  • اخبار
  • تایوان توانایی مالزی برای حل بحران کمبود تراشه جهانی را به رسمیت می شناسد

تایوان توانایی مالزی برای حل بحران کمبود تراشه جهانی را به رسمیت می شناسد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تایوان توانایی مالزی برای حل بحران کمبود تراشه جهانی را به رسمیت می شناسد

همانطور که می دانید ویروس تاج (Crown Virus) صنایع بزرگ را نابود کرده است و در راس همه صنایع بزرگ دنیا، صنعت تراشه سازی که به تعبیری باید آن را شریان اصلی دنیای مدرن دانست، به دلیل ویروس قرنیه آسیب زیادی دیده است. بیماری همه گیر. اما تایوان اخیراً به توانایی مالزی برای حل کمبود تراشه جهانی پی برده است. اس ترنجی با من باش.

آیا توانایی مالزی برای حل بحران جهانی با کمبود تراشه کافی است؟!

تایوان می‌گوید مالزی می‌تواند به رفع کمبود جهانی تراشه کمک کند، چیزی که به کابوسی برای سازندگان تراشه در سراسر جهان تبدیل شده است. سال گذشته، اینتل اعلام کرد که کارخانه بسته بندی تراشه خود را در مالزی با سرمایه گذاری هنگفت 7 میلیارد دلاری توسعه خواهد داد. قابل ذکر است که این شرکت فناوری آمریکایی به توانایی این کشور در برآوردن انتظارات خود اطمینان داشت. وزیر اقتصاد تایوان وانگ میهوا پیش از این یک حساب جداسازی در مالزی برای کاهش فشار ناشی از کمبود تراشه های جهانی باز کرده است.

مالزی می تواند نقشی حیاتی در مقابله با کمبود تراشه های جهانی، به ویژه در بخش خودرو داشته باشد. علاوه بر این، مالزی می تواند چالش بسته بندی چیپس خودرو را کاهش دهد. به گفته Mihua، بخش بسته بندی تایوان به شدت تحت تأثیر محدودیت های کروناویروس این کشور قرار گرفته است. قابل ذکر است که تایوان سنگ بنای تلاش خود را برای حل این مشکل گذاشته است. همانطور که می دانید، تایوان پیشروترین تولید کننده تراشه در جهان است و TSMC در این کشور واقع شده است.

توانایی مالزی برای مقابله با کمبود تراشه جهانی

با این حال، کمبود جهانی چیپ، خودروسازان در سراسر جهان را با مشکل مواجه کرده است. مدیرعامل و مدیرعامل کوالکام، کریستیانو آمون، اوایل این ماه به The Verge درباره کمبود تراشه گفت. به گفته آمون، بازار تراشه در حال حاضر با بزرگترین بحران خود مواجه است. اکنون میهوا امید بیشتری به حل این چالش ویرانگر دارد. روز پنجشنبه، 30 مارس، وانگ به رویترز گفت که مشکل زنجیره تامین پیچیده است.

مالزی می تواند مشکل کمبود نیمه هادی ها را حل کند

واضح است که حل چنین مشکلی بدون کمک کشورهای دیگر غیر ممکن است. علاوه بر این، این مشکل با بسته بندی چیپس های اتوماتیک تشدید می شود. با این حال، شرکت های مالزیایی، برخلاف تایوانی ها، ارائه خدمات را متوقف نکرده اند. در واقع کمبود تراشه به حدی بود که تویوتا موتورز مجبور شد به تامین کنندگان اجازه استفاده از قطعات معیوب را بدهد. این سیاستمدار تایوانی همچنین می گوید که تایوان مشتاقانه منتظر مالزی برای از سرگیری تولید است.

وی همچنین در مصاحبه ای گفت که مالزی ظرفیت تولید خود را در ماه سپتامبر تغییر ساختار داده است. این کشور اکنون با 80 درصد ظرفیت تولید خود فعالیت می کند. بنابراین، اگر مالزی به ظرفیت کامل تولید خود بازگردد، این مشکل در نهایت از بین خواهد رفت. برای افراد ناآشنا، مالزی مملو از کارخانه ها و تامین کنندگانی است که خدمات متنوعی را به تولیدکنندگان بزرگ تراشه ارائه می دهند. به عنوان مثال، شرکت های محصولات نیمه تمام اروپایی Infineon و STMicroelectronics به تامین کنندگان مالزیایی متکی هستند.

به گفته تحلیلگران، بحران کوتاه مدت تا اواسط سال پایان خواهد یافت

علاوه بر این، با توجه به GizChinaکارخانه ها در مالزی خدمات مهمی را به خودروسازان محبوبی مانند فورد موتور و تویوتا موتور ارائه می دهند. تولید کنندگان عمده نیمه هادی مالزی اکنون با تمام ظرفیت کار می کنند تا از عرضه کافی تراشه برای صنعت خودرو اطمینان حاصل کنند. این بخش از اطلاعات از رئیس انجمن صنعت نیمه هادی مالزی وونگ سی به دست آمده است. متأسفانه وی اذعان می کند که با وجود حمل و نقل تا حد امکان قادر به پاسخگویی به این تقاضای عظیم نیستند.

او همچنین فاش کرد که همه چیز در حال حاضر با 100 درصد ظرفیت کار می کند. علاوه بر این، کارخانه‌ها بهره‌وری خود را افزایش می‌دهند تا تقاضا برای قطعات خودرو را برآورده کنند. وانگ همچنین اذعان می کند که افزایش و بازسازی ظرفیت حداقل تا سال 2023 و پس از آن طول خواهد کشید. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا مشکلات تحویل تراشه به زودی حل می شود؟