• خانه
  • اخبار
  • تاریخ عرضه پردازنده گرافیکی Arc برای لپ تاپ ها توسط اینتل اعلام شد

تاریخ عرضه پردازنده گرافیکی Arc برای لپ تاپ ها توسط اینتل اعلام شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تاریخ عرضه پردازنده گرافیکی Arc برای لپ تاپ ها توسط اینتل اعلام شد

حضور اینتل با کارت های گرافیک سری Arc خبر خوبی برای گیمرها و گیمرها خواهد بود. این امر به ویژه اهمیت دارد زیرا حضور این شرکت باعث کاهش هزینه سخت افزار می شود. اینتل به تازگی تاریخ عرضه پردازنده گرافیکی Arc را برای لپ تاپ ها اعلام کرده است. اس ترنجی با من باش.

تاریخ عرضه پردازنده‌های گرافیکی Arc اعلام شد

پس از سردرگمی های فراوان در مورد زمان دقیق عرضه محصولات محبوب اینتل، این شرکت اخیرا اعلام کرد که پردازنده های گرافیکی لپ تاپ Arc Alchemist در هفته های آینده برای خرید در دسترس خواهند بود. اگر عرضه اولین پردازنده‌های گرافیکی موبایل Arc 3 را به خاطر داشته باشید، اینتل گفته است که از اواخر ماه مارس (به طور دقیق 30 مارس) در لپ‌تاپ‌های گیمینگ در دسترس خواهند بود. اما هنوز در بیشتر مناطق در دسترس نیستند.

بنابراین زمانی که این شرکت در مورد پردازنده‌های گرافیکی اینتل و برخی از ویژگی‌های نوآورانه‌ای که این پردازنده‌های گرافیکی ارائه می‌کنند توییت کرد، یکی از سوالات اصلی برای همه گیمرها و خریداران بالقوه این بود که این محصولات چه زمانی در دسترس خواهند بود؟ حساب پشتیبانی اینتل گفته است که این کارت‌های گرافیک تا پایان سه ماهه دوم سال 2022 برای خرید در دسترس خواهند بود. اما او دوباره گفت که این گفته صحت ندارد.

عرض GPU قوس

این شرکت به دلیل سردرگمی عذرخواهی کرد و گفت اطلاعات نادرستی داریم. سیستم‌های گرافیکی Intel Arc سامسونگ هم‌اکنون در کره در دسترس هستند و به سایر مناطق نیز گسترش خواهند یافت. سایر تولیدکنندگان بزرگ در مناطق دیگر در هفته های آینده به این سیستم ها دسترسی خواهند داشت. در توییت دوم، اینتل اعلام کرد که سیستم‌های گرافیکی Intel Arc سامسونگ اکنون در کره جنوبی در دسترس هستند و لپ‌تاپ‌های Arc-toting در مناطق دیگر عرضه خواهند شد و سازندگان نوت‌بوک بیشتری در هفته‌های آینده آن‌ها را عرضه خواهند کرد.

آیا این تراشه ها برای آینده نزدیک خوب به نظر نمی رسند؟

وقتی اینتل گفت که لپ‌تاپ‌هایی با پردازنده‌های گرافیکی Arc در اواخر ماه مارس و با رونمایی از اولین محصولات Alchemist در دسترس خواهند بود، فرض اصلی این بود که این به معنای مناطقی مانند ایالات متحده است. اما تاکنون این محصولات تنها در کره جنوبی عرضه شده اند و اکنون با گذشت نزدیک به 10 روز از عرضه آن ها، خبری از آن ها نیست. حتی بدون خبری از تاخیر، گیمرها همچنان منتظر این کارت های گرافیک هستند.

مطابق با TechRadarاحتمالاً اگر قرار بود در آینده نزدیک (مثلاً هفته آینده) تحویل در مناطق دیگر انجام شود، اینتل در هفته های آینده پیشنهاد خوش بینانه تری ارائه خواهد کرد. نتیجه این است که ممکن است مدتی طول بکشد تا لپ تاپ های دارای پردازنده گرافیکی Arc 3 در ایالات متحده، اروپا و جاهای دیگر به فروش برسند. اگرچه ممکن است زمان زیادی تا پایان سه ماهه دوم نداشته باشیم، ممکن است باید تا ماه می صبر کنیم.

Intel Arc سری جدید پردازنده‌های گرافیکی این شرکت برای رقابت با Nvidia و AMD است

به طور خلاصه، اینتل از نظر فنی درست گفت که لپ‌تاپ‌های Arc فوراً وارد بازار خواهند شد، اما مطمئناً خبر ناامیدکننده‌ای در خارج از کره جنوبی است که Galaxy Book2 Pro سامسونگ احتمالاً سیستمی است که اینتل در توییت بالا درباره آن صحبت می‌کند. هنوز در فروشگاه ها یا هیچ کجا موجود نیست و بدیهی است که به زودی در دسترس نخواهد بود.

باید امیدوار باشیم که عرضه کارت های گرافیک دسکتاپ Arc چندان طولانی و زیاده روی نشود. در حالی که شایعات مطمئناً حاکی از آن است که اینتل از همان ابتدا برای خرید سهام خوب تلاش خواهد کرد، مشکل کمبود تراشه این روزها بیش از هر زمان دیگری آشکار خواهد شد. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا معرفی محصولات جدید اینتل می تواند مشکل افزایش قیمت و کمبود ناشی از بحران کرونا و کمبود تراشه را کاهش دهد؟