• خانه
  • اخبار
  • تاخیر در راه اندازی مک بوک و نمایش استودیوی اپل تا چند ماه دیگر احتمالاً وجود دارد

تاخیر در راه اندازی مک بوک و نمایش استودیوی اپل تا چند ماه دیگر احتمالاً وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تاخیر در راه اندازی مک بوک و نمایش استودیوی اپل تا چند ماه دیگر احتمالاً وجود دارد

اخیراً ظهور مجدد ویروس کرونا در چین مشکلات زیادی را در خطوط تولید مختلف ایجاد کرده است. اپل نیز مانند سایر شرکت ها از این مشکلات در امان نمانده و همچنان درگیر است. با توجه به اخبار و اطلاعات دریافتی، به نظر می رسد تاخیر در عرضه مک بوک و اپل دیسپلی استودیو تا چند ماه دیگر یعنی تا مرداد ماه محتمل باشد. اس ترنجی با من باش.

تاخیر در عرضه مک بوک و اپل دیسپلی استودیو احتمالا تا آگوست ادامه خواهد داشت…!

صنعت تولید چین اخیراً تحت تأثیر شیوع مجدد ویروس کرونا و اعمال قرنطینه جدید در این کشور قرار گرفته است. مشکلات در زنجیره تامین به اندازه کافی بزرگ و مشکل ساز بود و اکنون وضعیت فعلی تاثیر منفی بیشتری بر آنها گذاشته است. در اوایل این ماه، 9to5Mac اعلام کرد که سفارش‌های جدید مک‌بوک پرو و ​​حتی نمونه‌های موجود که از فوریه شروع می‌شوند، می‌توانند تا جولای به تعویق بیفتند. مک بوک پرو اپل در کنار سایر محصولات مانند آی مک، مک استودیو و اپل دیسپلی استودیو با تاخیرهای جدیدی مواجه شده و عرضه این محصولات هم اکنون به ماه آگوست موکول شده است. با ادامه مشکلات در زنجیره تامین اپل.

تاخیر در عرضه مک بوک

در اوایل ماه مه، بازخوردهایی از کاربرانی وجود داشت که پیکربندی سفارشی مک بوک پرو 16 اینچی را در ماه فوریه سفارش دادند. سفارش آنها قبلاً به تعویق افتاده بود. با این حال، اخبار دیگری از اپل دریافت کردند مبنی بر اینکه این دستگاه ها تا اواخر ژوئن یا اوایل جولای در دسترس نخواهند بود. ظاهراً این تاخیر جدید حتی مدل های مک بوک پرو 14 و 16 اینچی را نیز شامل می شود. حالا بالاخره تا 28 جولای می رسند. خرید قطعات نیز سرعت اپل را بیش از پیش کاهش می دهد. در صورت خرید تراشه، حافظه یا فضای ذخیره سازی برای نسخه Apple M1 Pro یا Max، در تاریخ 8 آگوست منتشر خواهد شد.

به نظر می رسد اپل از کمبود قطعات مک بوک پرو و ​​سایر محصولات رنج می برد. لازم به ذکر است که دسترسی مستقیم به وب سایت رسمی اپل برای خرید شاید بدترین راه ممکن باشد. چندین خرده فروش، از جمله Amazon، Adorama، B&H Photo و Best Buy، اکنون نسخه های مختلفی از MacBook Pro را ارائه می دهند. همراه با مک بوک پرو جدید، مک استودیو و استودیو نمایشگر نیز در اواخر آگوست از اپل در دسترس خواهند بود. iMac استاندارد بلافاصله در دسترس است. اما اگر حافظه یا رم را ارتقا دهید، محصول تا آگوست به تعویق می افتد.

اپل در حال گسترش خط تولید خود فراتر از چین، هند و ویتنام است

به نظر می رسد هیچ تاخیری برای مک بوک پرو 13 اینچی اپل، M1 وجود ندارد. علاوه بر این، نسخه M1 مک بوک ایر به عنوان یک مدل استاندارد از اپل تا هفته آینده در دسترس خواهد بود. با این حال، ارتقای حافظه یا رم دوباره تحویل را تا یک ماه به تاخیر می اندازد. مانند مک بوک پرو، مک بوک های دیگری نیز در طول این خبر از آمازون و سایر خرده فروشان در دسترس هستند. پیش از این تصور می کردیم که معرفی پنل های مینی ال ای دی می تواند یکی از مشکلات کند شدن مک بوک پرو باشد.

مطابق با GizChinaبا این حال، با توجه به اینکه طیف وسیع تری از محصولات اپل، مانند iMac، Mac Studio و سایرین، در حین ارتقا به تراشه، حافظه یا نسخه رم M1 انتظار طولانی را تجربه می کنند، به نظر نمی رسد اپل عملکرد خوبی داشته باشد. جالب اینجاست که در گزارش قبلی، تیم کوک انتظار داشت که مشکلات زنجیره تامین حل شود یا حداقل ما انتظار بهبود قابل توجهی را داشتیم. اکنون وضعیت آینده نامشخص است. علاوه بر این، مشکلات در این سه ماهه بین 4 تا 8 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. ما کنجکاو هستیم که ببینیم آیا این روی سری آیفون 14 اپل یا سایر محصولات آینده مانند هدفون های واقعیت افزوده تأثیر می گذارد یا خیر.