• خانه
  • اخبار
  • تاثیر رنگ پوست بر عملکرد ساعت هوشمند در پایش سلامت

تاثیر رنگ پوست بر عملکرد ساعت هوشمند در پایش سلامت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تاثیر رنگ پوست بر عملکرد ساعت هوشمند در پایش سلامت

رنگ تیره پوست افراد می تواند عملکرد ساعت های هوشمند را تحت تاثیر قرار دهد و سلامت مصرف کنندگان را تحت نظر داشته باشد. تحقیقات اخیر نشان می دهد که این ساعت ها باعث اختلال در عملکرد چنین افرادی خواهد شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، ساعت های هوشمند بسیار مورد استقبال ورزشکاران و علاقه مندان به تناسب اندام هستند. این ساعت های هوشمند قادر به اندازه گیری برخی از عناصر مهم سلامتی مانند ضربان قلب در حین ورزش هستند. اما یک مطالعه اخیر نشان می دهد که این ساعت برای افرادی که پوست تیره دارند کمتر موثر است. به گفته این محققان علت اصلی این اختلال مربوط به فرآیند سیگنال دهی است. این فرآیند از پرتوهای نور برای تشخیص ضربان قلب استفاده می کند. پوست تیره به دلیل داشتن ملانین بیشتر نور بیشتری جذب می کند.

بیشتر الگوریتم های توسعه یافته در ساعت های هوشمند با کمک افراد سفیدپوست ساخته شده اند. به این ترتیب، توسعه دهندگان ممکن است قبلا متوجه این موضوع نشده باشند. این مطالعه بر اساس آزمایش های قبلی با 460 شرکت کننده انجام شده است. به گفته دانیل کوئربر، نویسنده اصلی این مطالعه، چنین اختلالات و محدودیت‌هایی برای افراد با پوست تیره وجود دارد و مصرف‌کنندگان باید از این موضوع آگاه باشند. علاوه بر این، این افراد باید نتایج نشان داده شده با یک خطای کوچک را در نظر بگیرند.