• خانه
  • اخبار
  • “تاثیر باور نکردنی”: این محقق از دانشجویان STEM حمایت می کند و الهام بخش تلاش های دانشگاه DEI است.

“تاثیر باور نکردنی”: این محقق از دانشجویان STEM حمایت می کند و الهام بخش تلاش های دانشگاه DEI است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"تاثیر باور نکردنی": این محقق از دانشجویان STEM حمایت می کند و الهام بخش تلاش های دانشگاه DEI است.

"تاثیر باور نکردنی": این محقق از دانشجویان STEM حمایت می کند و الهام بخش تلاش های دانشگاه DEI است.
دکتر Tam’ra-Kay Francis، دکترای فوق دکتری در گروه شیمی در دانشگاه واشنگتن. (عکس از فرانسیس)

دکتر تامرا کی فرانسیس کمی عصبی بود.

این به رسمیت شناختن، با توجه به تمام دستاوردهای او، غافلگیرکننده بود. فرانسیس که دارای مدرک TK است، دارای مدرک کارشناسی ارشد در شیمی برای تحقیقات نانوسیم و دکترا است. در آموزش علمی چهار سال پیش، او با مدرک دکترای شیمی از دانشگاه واشنگتن – و یکی از معدود اسناد پستی سیاه در UW، به عنوان یک دانشیار پژوهشی درآمد.

در این نقش، فرانسیس تعدادی برنامه را برای حمایت از دانش آموزان اقلیت در علم اجرا می کند و بحث های تغییر بازی در مورد تنوع، برابری، و گنجاندن یا DEI را با کارکنان UW تسهیل می کند. همکاران و دانشجویان از تلاش‌های او تمجید می‌کنند و او را نامزد دریافت جایزه معتبر خدمات عمومی برجسته دانشگاه می‌کنند.

با این حال، فرانسیس در شمارش معکوس برای ارائه ماه گذشته او به عنوان سخنران نهایی در انجمن DEI که در سه دانشگاه UW برگزار شد، نگران بود.

“او تاثیر باورنکردنی بر ابتکارات در سراسر دانشگاه داشته است.”

نباید می شد. سخنرانی فرانسیس سفری بود در کار او که بر تنوع تمرکز داشت و نمونه‌هایی از تأثیر گسترده آن را ارائه می‌کرد که دیگران را برانگیخت تا درس‌های خود را ادامه دهند.

فرانسیس در این جلسه به نزدیک به 200 نفر گفت: «وقتی در مورد کاری که انجام می‌دهید آگاه باشید، کار ادامه خواهد یافت.

پس از ترور جورج فلوید در می 2020، فرانسیس به تلاش های خود سرعت بخشید. در چند هفته، او PR²ISM (آموزش‌های آموزشی و مطالعه نژاد، هویت، عدالت اجتماعی و معنا) را راه‌اندازی کرد، برنامه‌ای که شامل ۲۴ رویداد در سال جاری با ۵۹ تسهیل‌کننده از سراسر کشور و ۲۵۴۶ شرکت‌کننده است. هدف آن ایجاد یک محیط فراگیر در UW است که ابتکارات مختلفی را که در حال حاضر در دست اجرا هستند و تمرکز بر مناطق STEM گرد هم می آورد.

او همچنین یکی از رهبران یک برنامه آموزشی جدید آموزشی STEM، یکی از بنیانگذاران UW Postdoc Diversity Alliance، و همکاری با اتحادیه دانشجویان سیاه پوست است.

دکتر رونالد کوون، دانشیار دپارتمان ارتوپدی و پزشکی ورزشی در UW گفت: «او تأثیر باورنکردنی بر ابتکارات در سراسر دانشگاه داشته است.

Kuon از طریق پانل ها و سمینارهای PR²ISM با فرانسیس ملاقات کرد. او تحت تأثیر سرعت سازماندهی رویدادها و کیفیت سخنرانان و همچنین توانایی او در گرد هم آوردن بسیاری از بخش ها قرار گرفت. Kuon در کمیته ای در دانشگاه خدمت کرد که برنامه چند ساله DEI را توسعه داد. او گفت که بسیاری از استراتژی هایی که آنها استفاده می کنند، “را می توان در محتوای مورد بحث در سمینارها جستجو کرد.”

دکتر جیم پفندتنر، رئیس مهندسی شیمی UW و دستیار معاونت تحقیقات محاسباتی است. او با فرانسیس از طریق برنامه راهنمایی که او ایجاد کرده است، کار کرده است: استراتژی ها و ابزارهایی برای منتورینگ عدالت محور (در STEM). این آموزش در خدمت معلمان، دانشجویان دکترا و دانشجویان است.

"تاثیر باور نکردنی": این محقق از دانشجویان STEM حمایت می کند و الهام بخش تلاش های دانشگاه DEI است.
از چپ به راست: دکتر رونالد کوون، دانشیار، گروه ارتوپدی و پزشکی ورزشی UW. سومایا آدیش، دانشجوی UW و نویسنده BlackPast. و دکتر Jim Pfaendtner، رئیس بخش مهندسی شیمی UW. (عکس های UW)

Pfaendtner گفت: «این رویکرد جامع برای راهنمایی دانش‌آموزان یا کارآموزان برای همه خوب است و به ویژه در هنگام جذب دانش‌آموزانی از پیشینه‌های محروم از نظر تاریخی مهم است.

او گفت که رهبران فکری مانند فرانسیس “ابزارهایی را که در اختیار نداشتیم و رهبری فکری به ما می دهند.” “تحقیق و تفکر او در زمان واقعی تاثیر می گذارد.”

اخیراً، فرانسیس برای دوره های کارآموزی دانشجویی با پلتفرم تاریخی BlackPast بودجه ارائه کرد و دریافت کرد. BlackPast جامع ترین وب سایت در مورد تاریخ آفریقایی-آمریکایی و آفریقایی در ایالات متحده است و 15 سال پیش توسط پروفسور افتخاری UW، Quintard Taylor راه اندازی شد. حدود 8000 رکورد در آن وجود دارد.

این دوره کارآموزی به دانشجویان پول می دهد تا سوابق خود را به طور خاص برای دانشمندان سیاه پوست ارائه دهند. فرانسیس امیدوار است که بتواند دانش آموزان اقلیت را که ممکن است برای یافتن الگوهایی برای STEM در تلاش هستند الهام بخشد.

“TK نه تنها نقش یک مربی، بلکه یک خواهر بزرگتر را بازی می کند.

برای دانش آموزان، او گفت: “شما این داستان ها را می نویسید و فرصت ها را می بینید.” “شما مسیرها را می بینید.”

سال گذشته سه دانشجو در دوره کارآموزی شرکت کردند و امسال برای شش نفر دیگر بودجه وجود دارد. UW Sumaya Adish، متخصص بیوشیمی، بخشی از گروه اول بود.

آدیش گفت، او از نوشتن در مورد “دانشمندان سیاه پوستی که برای مدت طولانی مورد غفلت قرار گرفته اند” خوشحال بود. «خوشحال بود که می‌دیدم افرادی که شبیه من هستند، کارهای بزرگی در علم انجام می‌دهند.

فرانسیس همچنین مربی آدیش است و به او کمک می‌کند تا دوره‌هایش را انتخاب کند، درخواست‌های فارغ‌التحصیلی‌اش را بررسی کند، و به طور کلی توصیه‌های زندگی را ارائه می‌کند. آدیش گفت: “TK نه فقط یک مربی، بلکه یک خواهر بزرگتر را بازی می کند.”

بهار امسال، فرانسیس به سازماندهی مجموعه ای از گفتگوها به نام آموزش مجدد کمک کرد که شامل سخنرانانی از سراسر کشور است و در اواخر آوریل به صورت آنلاین راه اندازی شد. مخاطب هدف فراگیر است و برای همه در دانشگاه قابل دسترسی است.

پفندتنر گفت فرانسیس “مردی شگفت‌انگیز است، و در کل دانشگاه ما مشارکت می‌کند.”