• خانه
 • اخبار
 • تأثیر روانی کوچک کردن: نکاتی برای کارمندان و رهبران در مواجهه با اخراج‌های شغلی

تأثیر روانی کوچک کردن: نکاتی برای کارمندان و رهبران در مواجهه با اخراج‌های شغلی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تأثیر روانی کوچک کردن: نکاتی برای کارمندان و رهبران در مواجهه با اخراج‌های شغلی

تأثیر روانی کوچک کردن: نکاتی برای کارمندان و رهبران در مواجهه با اخراج‌های شغلی
(عکس بزرگ)

وندی ترنر-ویلیامز فکر می کرد که در آستانه ترفیع است. در عوض، افسر ارشد سابق داده های Tableau اخراج شد.

Turner-Williams یکی از بیش از 57000 کارمند فناوری است که با استرس عاطفی و مالی ناشی از اخراج شدن در دو ماه گذشته دست و پنجه نرم می کند، زیرا صدها شرکت نیروی کار خود را در میان یک اقتصاد متزلزل کاهش داده اند.

“پس آینده برای من چیست؟ نمی دانم، ترنر-ویلیامز هفته گذشته در یک پست لینکدین نوشت. مانند بسیاری از شما، عدم اطمینان اقتصادی همراه با هرج و مرج، احساس از دست دادن کنترل، عدم اطمینان و ترس رک از ناشناخته‌ها تاثیر خود را گذاشته است.

کوچک کردن می تواند تجربه ای دلخراش باشد، هم اکنون و هم در روزها و ماه های آینده. ممکن است احساس شرم یا شکست ایجاد شود. اخراج می تواند بر روابط اجتماعی و سیستم های خانوادگی تأثیر بگذارد.

برخی تحقیقات نشان می دهد که بیکاری با اضطراب، افسردگی و از دست دادن رضایت از زندگی مرتبط است. حتی وقتی کسی شغل جدیدی پیدا می کند، خاطرات می توانند باقی بمانند.

«این بلاتکلیفی با ما باقی است. این یک بار اتفاق افتاد و ممکن است دوباره تکرار شود. “این فقط نگرش شما را در مورد کار تغییر می دهد.”

برای کسانی که پس از اخراج در یک شرکت باقی می‌مانند، احساس گناه بازمانده می‌تواند ایجاد شود و همچنین این نگرانی وجود دارد که آنها نفر بعدی هستند که اخراج می‌شوند.

مدیرانی که باید اخبار بد را ارائه کنند با افزایش استرس نیز دست و پنجه نرم می کنند.

کینر گفت: “این برای همه سخت است و باید هم باشد.” “این هرگز نباید آسان باشد.”

ما با کارکنان فناوری اخراج شده اخیر، کارشناسان منابع انسانی، مربیان رهبری، روانشناسان و غیره تماس گرفتیم تا در مورد اثرات اخراج اطلاعاتی کسب کنیم و توصیه های آنها را برای افراد آسیب دیده دریافت کنیم. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

اگر از کار بیکار شده اید:

 • آروم باش. ایمی مزولیس، روانشناس بالینی و یکی از بنیانگذاران استارت آپ Joon Care در سیاتل، می گوید: «مغز انسان زمانی که غرق در احساسات منفی باشد، تصمیمات خوبی نمی گیرد. پس حتما قبل از هر گونه برنامه ریزی یا اقدامی زمانی را برای آرامش و تمرکز اختصاص دهید.
 • برحذر بودن. “اشکالی ندارد که در مورد آن احساس بدی داشته باشید. کار بخش بزرگی از هویت ما است. پنج مرحله غم و اندوه – انکار، عصبانیت، چانه زنی، افسردگی و پذیرش – می تواند برای از دست دادن شغل اعمال شود، و نه لزوماً در آن ترتیب خاص. دد هنلی، مدیر عامل گروه رهبری هنلی در سیاتل، گفت: «مردم همه این احساسات را در مقطعی تجربه خواهند کرد. کینر خاطرنشان کرد که بسیاری از کارمندان از طریق برنامه های کمک به کارکنان به حمایت از سلامت روان دسترسی دارند.
 • مطمئن شوید که متوجه شده اید چه خبر است. هر گونه انتظارات شغلی باقی مانده را درک کنید. دریابید که مزایای شما چقدر طول می کشد. جمع آوری جزئیات خاتمه و آخرین روز کاری خود را بدانید.
 • یک برنامه مالی تهیه کنید. تعیین کنید اگر درآمدی ندارید یا مزایای بیکاری دریافت می کنید، چه کاری می توانید انجام دهید یا نمی توانید انجام دهید. ماتوس گفت: “اگر یک برنامه سه ماهه دارید، واقعا مفید است.”
 • با دیگران صحبت کنید. با افراد زندگی خود، چه شخصی و چه حرفه ای تماس بگیرید و به آنها بگویید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. لارا گرین، طراح بصری در سیاتل که سال گذشته اخراج شد، گفت: «آنچه به من کمک کرد ارتباط واقعی انسانی بود. مزولیس موافق است: “حمایت اجتماعی برای مقابله موثر با استرس و از دست دادن کاملا ضروری است.”

“آنچه به من کمک کرد ارتباط انسانی واقعی بود.”

 • ارزش خود را به خاطر بسپار اعتماد به نفس ممکن است پس از اخراج و زمانی که شما به دنبال شغل هستید ضربه بخورد. گرین گفت که صحبت با همکاران یا روسای سابق یادآور تجربیات و مهارت هایی است که شما را متمایز می کند. این افراد همچنین می‌توانند توصیه‌ها و تاییدیه‌هایی را برای پروفایل لینکدین شما ارائه کنند.
 • نگران اتفاقی که افتاده نباش. در بیشتر مواقع، هرگز نمی‌دانید که چرا بیکار شده‌اید. Dontae Delgado، مدیر محصولی که تابستان امسال اخراج شد و به تازگی وارد آمازون شد، می‌گوید: «شما می‌خواهید به جای تمرکز بر روی «چرا» این اتفاق بیفتید، «چه چیزی» در آینده است. دلگادو می افزاید: برای اخراج شدن ارزش قائل نباشید.
 • کمک بخواهید. ماتوس گفت که این زمان برای خجالتی بودن برای درخواست لطف نیست. به همکاران یا روسای سابق خود اطلاع دهید که به دنبال یک کنسرت جدید هستید. به شبکه ها یا گروه های دیگر بپیوندید و علاقه خود را برای یافتن کار به اشتراک بگذارید.
 • با خودت خوب باش Mezoulis به مردم توصیه می کند که شفقت به خود را تمرین کنند. او گفت: «موقعیت‌های چالش‌برانگیز اغلب مجموعه‌ای از گفت‌وگوهای درونی منفی را نشان می‌دهند. “مغز ما مملو از یک گروه کر است که به ما می گوید همه چیزهایی که باید یا نباید انجام می دادیم، باید یا نباید انجام می دادیم، یا راه هایی که در خود یا دیگران شکست خورده ایم.” در عوض با خود با مهربانی و درک رفتار کنید. به خودتان اعتماد، مراقبت، حمایت و مهربانی نشان دهید، همانطور که به یک دوست کمک می کنید.
 • فعال بمان. ترنر-ویلیامز انرژی خود را به پروژه های بیرون از منزل، مانند چیدن توت سیاه در حیاط خلوت خود هدایت کرد. او در لینکدین نوشت: «هیچ چیزی مانند کمی خون، عرق و اشک آمیخته با عزم محض برای کمک به فرود آمدن شما نیست.
 • مثبت فکر کن. مسیر شغلی شخصی هانلی ممکن است در میان اخراج‌شدگان خوش‌بینی ایجاد کند. خود هانلی سال ها پیش اخراج شد. او شوکه و مبهوت شده بود. اما او را مجبور کرد که در مورد حرکت بعدی شغلی خود خلاق باشد. او نمی‌خواست شخص دیگری مسئولیت آینده‌اش را بر عهده بگیرد، بنابراین هانلی گروه رهبری هانلی را راه‌اندازی کرد. این تجارت بیش از 30 سال است که وجود دارد. هانلی گفت: «این بهترین کاری است که تا به حال انجام داده‌ام، و از آن ناشی شد.»

اگر همکاران شما اخراج شده اند:

 • روی چیزی که می توانید کنترل کنید تمرکز کنید. از فرصت استفاده کنید و رزومه خود را تمیز کنید و لیستی از تمام دستاوردهای خود ایجاد کنید. مطمئن شوید که پروفایل لینکدین شما به روز باشد. شروع به توسعه یک پلن B و یک برنامه C کنید. به گروه های صنعتی بپیوندید و با افراد در شبکه حرفه ای خود ارتباط برقرار کنید.
 • برنامه های اضطراری ایجاد کنید. راهنمای مقابله با اضطراب اخراج از هاروارد بیزینس ریویو اشاره می کند که تمرین «بدبینی تدافعی» می تواند تمرین قدرتمندی برای اعمال سطحی از کنترل باشد.
 • با مدیرت صحبت کن درک بهتری از وضعیت شرکت داشته باشید و یاد بگیرید که چگونه می توانید مهارت های خود را بهبود بخشید و اعتبار خود را افزایش دهید.

اگر کارمندان خود را اخراج می کنید:

 • با همدلی، مراقبت و شفقت رهبری کنید. هر مرحله از فرآیند کوچک سازی باید به روشی متفکرانه انجام شود، از جمله اینکه چگونه اخبار به افراد آسیب دیده و غیر تحت تاثیر قرار می گیرد. کینر گفت: «رهبران باید برای هر یک از این مکالمات همدلی زیادی ایجاد کنند. این می تواند سود سهام را به ارمغان بیاورد—کسانی که شرکت را ترک می کنند می توانند به محافظت از برند ادامه دهند اگر در مسیر خروج با آنها خوب رفتار شود، در حالی که کارمندانی که می مانند در آینده احساس راحتی بیشتری می کنند—و در نتیجه در سطح بالاتری حضور پیدا می کنند.
 • مدیران را آماده کنید. نقش مدیرانی که اخبار اخراج را به کارکنان آسیب دیده ارائه می کنند نادیده گرفته می شود. کایران اسنایدر، مدیرعامل Textio در لینکدین نوشت: “مدیران و مردم بیشتر توجه را به خود جلب می کنند، اما مدیران میانی در حال حاضر سنگین ترین کار عاطفی را دارند.” ماتوس گفت که شرکت ها باید مطمئن شوند که مدیران به طور کامل درک می کنند که چرا اخراج ها اتفاق می افتد و مایل به پاسخگویی به سوالات هستند.
 • تسکین غیر از غرامت یا مزایا. ماتوس گفت، یکی از بزرگترین شبکه های ایمنی که یک شرکت می تواند فراتر از بیمه درمانی یا پول ارائه دهد، کمک به کارکنان اخراج شده برای بازسازی رزومه خود و آماده شدن برای یک مصاحبه شغلی جدید است. شرکت‌ها همچنین می‌توانند به سایر کارفرمایان معرفی کنند یا فهرستی از کارمندان آسیب‌دیده را تهیه کنند که می‌تواند توسط استخدام‌کنندگان در جاهای دیگر استفاده شود.

شغلت را از دست دادی؟ برای یافتن کار به کمک نیاز دارید؟ سرویس جدید استخدام brooztechnology، GeekWork، می تواند کمک کند. با مدیر عامل GeekWork جیسون گریر تماس بگیرید تا درباره نحوه ارتباط ما استعدادهای فناوری با فرصت های شغلی شگفت انگیز بیشتر بدانید. تماس: [email protected].