• خانه
  • اخبار
  • بیوتکنولوژی سلولی 120 میلیون دلار برای پیشبرد درمان اصلاح قرنیه جمع آوری می کند

بیوتکنولوژی سلولی 120 میلیون دلار برای پیشبرد درمان اصلاح قرنیه جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیوتکنولوژی سلولی 120 میلیون دلار برای پیشبرد درمان اصلاح قرنیه جمع آوری می کند

بیوتکنولوژی سلولی 120 میلیون دلار برای پیشبرد درمان اصلاح قرنیه جمع آوری می کند
تاری دید یکی از علائم ادم قرنیه در نتیجه اختلال عملکرد اندوتلیال است. (تصویر بیوتکنولوژی آریون)

Aurion Biotech 120 میلیون دلار جمع آوری کرده است تا درمان سلولی خود را برای بیماری چشمی که میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد، اصلاح کند. این استارت‌آپ از شرکت مراقبت‌های چشمی CorneaGen مستقر در سیاتل است و در سیاتل، بوستون و توکیو مستقر است.

وجوه بر اساس اجرای مراحل کلیدی بالینی و عملیاتی شرکت پرداخت خواهد شد.

انحطاط قرنیه با افزایش سن یا بیماری می تواند منجر به وضعیتی به نام ادم قرنیه شود که ثانویه به اختلال عملکرد اندوتلیال است. این بیماری که با اختلال، تاری دید و نابینایی همراه است، حدود 16 میلیون نفر را در ایالات متحده، اروپا و ژاپن تحت تاثیر قرار می دهد.

درمان فعلی شامل پیوند قرنیه است که یک روش جراحی پیچیده است. یک قرنیه اهداکننده سالم برای درمان هر قرنیه بیمار مورد نیاز است و بسیاری از افراد از درمان خودداری می کنند.

بیوتکنولوژی سلولی 120 میلیون دلار برای پیشبرد درمان اصلاح قرنیه جمع آوری می کند
گرگ کونست، مدیر عامل بیوتکنولوژی Aurion. (عکس از آریون)

CorneaGen که محصولات جراحی چشم را می فروشد، Aurion را برای توسعه سلول درمانی برای رفع محدودیت های روش های درمانی فعلی توسعه داد. این درمان مبتنی بر فناوری Aurion است که در سال 2020 توسط دانشگاه پزشکی کیوتو مجوز گرفته است. در آنجا، شیگرو کینوشیتا، پروفسور چشم‌پزشکی و همکارانش راهی برای ایجاد سلول‌ها در کشت برای درمان این بیماری ایجاد کردند.

در سال 2018، کینوشیتا تکنیکی را برای درمان بیماران با استفاده از سلول‌های اندوتلیال قرنیه منتشر کرد. بر اساس گزارش مجله پزشکی نیوانگلند، تمام 11 بیمار تزریق شده با سلول ها، شفافیت قرنیه را بازیابی کردند. Aurion در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: این رویکرد می‌تواند تا ۱۰۰ چشم را با مواد یک اهداکننده درمان کند و فرآیند تزریق نسبت به جراحی پیچیده‌تر است.

به گفته این شرکت، از آن زمان تاکنون، این درمان بر روی بیش از 100 بیمار در ژاپن و السالوادور آزمایش شده است که نشان دهنده بهبود درازمدت بینایی در مطالعات فاز 2 و 3 است. Aurion در حال آماده شدن برای درخواست تأیید بازار به مقامات نظارتی در ژاپن است و همچنین در حال آماده سازی مطالعه ای برای یک برنامه دارویی جدید برای سازمان غذا و داروی ایالات متحده است که در انتظار آزمایشات بالینی در ایالات متحده است.

اوریون در سال گذشته بی سر و صدا در حال رشد بوده و تیم رهبری خود را ساخته است. گرگ کونست مستقر در سیاتل در ژوئن گذشته به عنوان رئیس و مدیر اجرایی منصوب شد. او قبلاً معاون بازاریابی جهانی بود و توسعه کسب و کار را در شرکت Glaukos رهبری می کرد. مدیر ارشد تحقیقاتی این شرکت آرنو لاکوست مستقر در بوستون است که قبلاً برنامه های سلول درمانی و ژن درمانی را در Novartis رهبری می کرد و پلتفرم هایی برای پردازش و مهندسی سلول ساخته بود. کینوشیتا یکی از اعضای هیئت مشاوره پزشکی این شرکت است.

Kunst در بیانیه ای که این بودجه را اعلام کرد، گفت: بودجه ما در مورد پتانسیل سلول درمانی ما برای تغییر زندگی میلیون ها نفری که از دیستروفی قرنیه اندوتلیال رنج می برند صحبت می کند.

دور تأمین مالی توسط مدیریت Deerfield رهبری شد و شامل مدیریت سرمایه بهداشت و درمان Petrichor بود. Flying L Partners; Falcon Vision، یک پلت فرم سرمایه گذاری متمرکز بر چشم پزشکی از طریق KKR. Visionary Ventures، یک صندوق ریسک چشم پزشکی؛ و Alcon.