• خانه
  • اخبار
  • بیوتکنولوژی سانا 15 درصد از نیروی کار خود را در آخرین اخراج شرکت‌های سیاتل کاهش می‌دهد.

بیوتکنولوژی سانا 15 درصد از نیروی کار خود را در آخرین اخراج شرکت‌های سیاتل کاهش می‌دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیوتکنولوژی سانا 15 درصد از نیروی کار خود را در آخرین اخراج شرکت‌های سیاتل کاهش می‌دهد.

بیوتکنولوژی سانا 15 درصد از نیروی کار خود را در آخرین اخراج شرکت‌های سیاتل کاهش می‌دهد.
مدیر عامل سانا استیو هار. (عکس از ثنا)

بر اساس بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد، شرکت سلولی و ژن درمانی Sana Biotechnology که مستقر در سیاتل است، 15 درصد نیروی کار خود را کاهش می دهد.

این شرکت گفت که در حال بستن یک برنامه متمرکز بر نارسایی قلبی است و اولویت های بازنشانی را برای سایر برنامه ها مشخص کرده است. بر اساس یک پرونده SEC، اخراج کارکنان تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

نیکول کیت، معاون امور مالی Sana به brooztechnology گفت که بین 75 تا 80 کارمند تحت تأثیر قرار گرفته اند. این شرکت در سیاتل، سانفرانسیسکو جنوبی و کمبریج، ماساچوست فعالیت دارد.

کیت در ایمیلی به brooztechnology گفت: «با چنین ترکیب متنوع و فرصت‌های فوق‌العاده‌ای که علم و فناوری ما ارائه می‌کند، اولویت‌بندی پورتفولیو بسیار مهم است و ما اقداماتی را انجام داده‌ایم تا در موقعیتی بمانیم تا از فرصت‌های پیش رو استفاده کنیم.»

کیت افزود: «این اولویت‌بندی مستلزم اتخاذ تصمیم‌های دشوار برنامه و منابع است، اما این بهترین راه برای حفظ مسیر بیماران برای برنامه‌های شاخص ما است، زیرا ما به یک شرکت در مرحله بالینی منتقل می‌شویم».

سانا در فوریه 2021، زمانی که در بزرگترین عرضه اولیه اولیه عمومی سهام یک شرکت بیوتکنولوژی در مرحله پیش بالینی، سهامی عام شد، 587 میلیون دلار جمع آوری کرد. سانا اکنون قصد دارد اولین درمان بالقوه خود را در سال آینده در یک آزمایش بالینی قرار دهد و موارد بیشتری را نیز در راه است.

این شرکت در گزارش مالی سه ماهه سوم خود اعلام کرد که 511.6 میلیون دلار پول نقد، معادل های نقدی و اوراق بهادار قابل فروش دارد. طبق بیانیه روز سه‌شنبه، این شرکت دارای بودجه کافی برای دوام تا سال 2025 است.

سانا به فهرستی از دیگر شرکت‌های فناوری و علوم زیستی ملحق می‌شود که در میان رکود گسترده‌تر بازار، تعداد کارکنان خود را کاهش می‌دهند. سهام سانا در سال جاری بیش از 70 درصد کاهش یافت و در روز چهارشنبه حدود 4.63 دلار معامله شد که از اوج 39.87 دلار اندکی پس از عرضه اولیه سهام کاهش یافت.

استیو هرر، مدیر عامل سانا در این بیانیه گفت: “از دست دادن همکاران با استعداد و ارزشمند دردناک است و ما از آنها به خاطر مشارکت آنها در ماموریت سانا تشکر می کنیم.” وی افزود: اولویت بندی مهم است و بر اساس داده های داخلی، تحولات بیرونی در این زمینه و توانمندی های مورد نیاز شرکت به تصمیم گیری ادامه خواهیم داد.

صنعت بیوتکنولوژی در طول همه‌گیری رونق داشت، اما اکنون با محیطی از بودجه ضعیف و کاهش ارزش‌ها مواجه است. Adaptive Biotechnologies، Absci و Zymeworks نیز امسال اخراج خود را اعلام کردند. استارت آپ سیاتل TwinStrand Biosciences نیز کارکنان خود را اخراج کرده است.

تابستان امسال، سانا اعلام کرد که قصد دارد یک کارخانه تولیدی به مساحت 80000 فوت مربع در بوتل، واشنگتن بسازد که منجر به صرفه جویی 100 میلیون دلاری در مقایسه با یک مکان از پیش انتخاب شده در منطقه خلیج سانفرانسیسکو می شود.

سانا انتظار دارد اولین درخواست جدید تحقیقاتی خود (IND) را در سال جاری با سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای یک محصول درمانی با سلول T CAR ثبت کند و یک کارآزمایی بالینی را آغاز کند. درمان بدخیمی‌های سلول B یک محصول آماده مشتق شده از سلول‌های اهداکننده (با هدف قرار دادن مولکولی به نام CD19) است. داده ها در سال 2023 پیش بینی می شود.

سانا همچنین برنامه‌های خود را برای ارائه یک IND در سال آینده برای یکی دیگر از محصولات درمانی سلول T CAR برای بدخیمی‌های سلول B (با هدف CD22) ارائه کرد. و قصد دارد سال آینده یک IND برای یک درمان تجربی که پتانسیل تولید سلول های درمانی در داخل بیمار را دارد، تشکیل دهد. این شرکت همچنین قصد دارد در سال 2024 IND ها را برای درمان های سلولی بالقوه برای دیابت نوع 1 و مولتیپل میلوما ثبت کند.