• خانه
  • اخبار
  • بیوتکنولوژی سانا در منطقه سیاتل که از کالیفرنیا حرکت می کند، تولید خواهد کرد

بیوتکنولوژی سانا در منطقه سیاتل که از کالیفرنیا حرکت می کند، تولید خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیوتکنولوژی سانا در منطقه سیاتل که از کالیفرنیا حرکت می کند، تولید خواهد کرد

بیوتکنولوژی سانا در منطقه سیاتل که از کالیفرنیا حرکت می کند، تولید خواهد کرد
استیو هرر، مدیر عامل سانا (عکس از ثنا)

پس از اعلام برنامه های خود در تابستان گذشته برای ساخت تاسیسات خود در کالیفرنیا، بیوتکنولوژی سانا تغییر مسیر داد. این شرکت سلول درمانی و ژن درمانی اکنون یک مرکز 80000 فوت مربعی در بوتل، واشنگتن، نزدیک دفتر مرکزی خود در سیاتل توسعه خواهد داد.

انتظار می رود سایت جدید بیش از 100 میلیون دلار در مقایسه با سایت قبلی در منطقه خلیج سانفرانسیسکو صرفه جویی کند. این حرکت همچنین به شرکت اجازه می دهد تا به نیروی کار سیاتل برای سلول درمانی بپیوندد که توسط موسساتی مانند مرکز سرطان فرد هاچینسون و تعدادی از شرکت های سلول درمانی ساخته شده است.

سانا یک ساختمان موجود را اجاره می کند و آن را برای تولید می سازد.

استیو هرر، مدیرعامل سانا در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه با اعلام سایت جدید گفت: «این تسهیلات جدید به ما امکان می‌دهد بدون تأثیر مورد انتظار بر زمان‌بندی برنامه‌هایمان و با روشی مقرون‌به‌صرفه‌تر به توسعه تولید داخلی خود ادامه دهیم.» وی افزود: نکته مهم این است که ما همچنان به جذب استعدادهای قوی مورد نیاز برای تحقق این چشم انداز و خط لوله خود به طور گسترده تر ادامه دهیم.

سانا همچنین اعلام کرد که رئیس سابق تولید سلول درمانی در Bristol Myers Squibb، Snehal Patel را استخدام کرده است که اکنون به عنوان مدیر تولید سانا خدمت خواهد کرد. پاتل همچنین قبلاً رئیس عملیات تولید سلول درمانی BMS در Bothell بود، جایی که محصول سلول درمانی Breyanzi CAR T او در آنجا تولید می شود.

سانا در فوریه گذشته، زمانی که در بزرگترین IPO پیش بالینی برای یک شرکت بیوتکنولوژی عمومی عرضه شد، 587 میلیون دلار جمع آوری کرد. نیکول کیث، معاون مالی سانا، به brooztechnology گفت که این شرکت انتظار دارد اولین دو برنامه دارویی جدید خود را که در حال بررسی است، در سال جاری به سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارسال کند، که گامی کلیدی به سوی آزمایشات بالینی است.

این کاربردها برای دو محصول CAR T-cell درمانی برای بدخیمی های سلول B خواهد بود. یکی محصول نهایی مشتق شده از سلول های اهداکننده است و دیگری محصولی است که برای ارائه بار درمانی در داخل بدن با ادغام با سلول های T طراحی شده است.

در نهایت، این شرکت قصد دارد محصولات خود را در ساختمان جدید تولید کند، زیرا آنها وارد مرحله بعدی توسعه بالینی و تجاری سازی اولیه می شوند.

این شرکت دیگر برنامه‌ای برای ساخت تأسیسات از پیش اعلام شده، که انتظار می‌رفت حدود دو برابر کارخانه Bothell باشد، ندارد. کیت گفت: “ما هنوز برنامه های خاصی را برای اجاره در کالیفرنیا اعلام نکرده ایم، اما مطمئن هستیم که می توانیم به سرعت راه حلی پیدا کنیم.”

این مرکز جدید به لیست رو به رشد عملیات تولید بیو دارو در منطقه سیاتل اضافه خواهد شد. Lyell Immunopharma کارخانه سلولی خود را در Bothell سال گذشته تکمیل کرد و Seagen اخیراً اعلام کرد که یک مرکز جدید به مساحت 270000 فوت مربع در Everett خواهد ساخت. بیل گیتس اخیراً نوار کارخانه واکسن منطقه ای ساخته شده توسط Inventprise را بریده است و Just-Evotec Biologics نیز یک کارخانه منطقه ای جدید دارد.

سانا علاوه بر استخدام پاتل، جولی لپین را به عنوان رئیس بخش نظارتی، ایمنی و کیفیت استخدام کرد. لپین قبلا به عنوان معاون امور نظارتی انکولوژی در Amgen خدمت می کرد.