منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • بیوتکنولوژی تطبیقی ​​حدود 100 نفر، 12 درصد از کارکنان را اخراج می کند تا «نیروی کار ما را ساده کند».

بیوتکنولوژی تطبیقی ​​حدود 100 نفر، 12 درصد از کارکنان را اخراج می کند تا «نیروی کار ما را ساده کند».

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.
چاد رابینز، سمت چپ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Biotechnologies تطبیقی ​​است، که او با برادرش هارلان رابینز، سمت راست، مدیر عامل شرکت، آن را تأسیس کرد. (عکس بیوتکنولوژی تطبیقی)

brooztechnology آموخته است که Biotechnologies تطبیقی ​​12 درصد از نیروی کار خود یا حدود 100 کارمند را کاهش می دهد.

یکی از سخنگویان brooztechnology گفت: ما تصمیم سختی را برای ساده کردن نیروی کار خود گرفتیم. “با توجه به شرایط فعلی بازار که بر Adaptive و صنعت بیوتکنولوژی به طور گسترده‌تری تاثیر می‌گذارد، باید اطمینان حاصل می‌کردیم که انعطاف‌پذیری کافی برای دستیابی به اهداف میان‌مدت و بلندمدت خود را داریم.

طبق گزارش سالانه خود در SEC، این شرکت در پایان سال 2021 دارای 858 کارمند تمام وقت بود.

Adaptive که در حال توسعه فناوری برای ارزیابی پاسخ ایمنی است، در طول همه گیری به سرعت رشد کرد. این شرکت نیروی کار خود را دو برابر کرده و با شرکت‌های تولید واکسن برای کمک به تجزیه و تحلیل و توسعه واکسن‌ها علیه کووید-19 همکاری‌های جدیدی امضا کرده است. Adaptive همچنین به سرعت یک آزمایش مبتنی بر سلول T برای COVID-19 را توسعه و راه‌اندازی کرد، فروش کیت‌های «حداقل بیماری باقی‌مانده» خود را برای سرطان خون افزایش داد و سایر مشارکت‌های بیودارویی را ایجاد کرد.

این برش ها کمتر از شش ماه پس از بریدن روبان Adaptive در مقر جدید سیاتل صورت می گیرد.

اما سهام این شرکت از اوج خود در ژانویه 2021 حدود 80 درصد سقوط کرد.

اخراج‌های تطبیقی ​​زمانی اتفاق می‌افتد که جریان‌های مالی برای شرکت‌های بیوتکنولوژی کم می‌شود و بازار داغ عرضه اولیه سهام بیوتکنولوژی در سال 2021 سرد می‌شود. یک صندوق کلیدی برای شاخص بیوتکنولوژی، SPDR S&P Biotech ETF (XBI)، در مقایسه با فوریه 2021 حدود 50 درصد کاهش یافت.

برخی دیگر از شرکت‌های بیوتکنولوژی نیز کارکنان خود را کاهش می‌دهند، از جمله Genentech از Roche و Vancouver، بریتیش کلمبیا و Zymeworks در سیاتل که 25 درصد از نیروی کار خود را کاهش می‌دهد.

به گفته سخنگو، Adaptive در حال سازماندهی مجدد برای تمرکز بر دو حوزه تجاری کلیدی، “Minimum Residual Disease (MRD) و Immune Medicine” است. وی افزود: به عنوان بخشی از این فرآیند، اولویت‌های پروژه‌ها و برنامه‌هایی را حذف می‌کنیم که دیگر با اهداف دو حوزه تجاری مطابقت ندارند.

درآمد این شرکت در سال 2021 برابر با 154.3 میلیون دلار است که بر اساس آخرین گزارش سود این شرکت نسبت به سال 2020 افزایش 45 درصدی داشته است. زیان خالص 207.3 میلیون دلار بود که از 146.2 میلیون دلار در سال 2020 بیشتر بود.

درآمد سه ماهه چهارم به 37.9 میلیون دلار رسید که نسبت به دوره قبل 26 درصد افزایش داشت. زیان خالص برای سه ماهه گذشته 61.4 میلیون دلار در مقایسه با 44.6 میلیون دلار بود. این شرکت در پایان سال گذشته 570.2 میلیون دلار پول نقد، معادل وجه نقد و اوراق بهادار قابل بازار داشت.

مدیر عامل شرکت چاد رابینز در سال 2009 شرکت را با برادرش، مدیر ارشد تحقیقاتی هارلان رابینز، راه اندازی کرد و آنها شرکت را در سال 2019 عمومی کردند. این شرکت از مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون، جایی که چاد قبلا ریاست زیست شناسی محاسباتی را بر عهده داشت، جدا شد.

چاپ کوهن، مدیر ارشد مالی قدیمی، در ژانویه استعفا داد. سخنگوی شرکت گفت که این شرکت صبح روز چهارشنبه برای جایگزینی، “بخش قابل توجهی از تعدیل مجدد ما” اعلامیه خواهد کرد.

او افزود: “ما از جدایی از اعضای تیم خود ناراحتیم، اما معتقدیم که این تغییرات به ما کمک می کند تا موفق شویم و رشد کنیم.” “تیم ما هر کاری که ممکن است برای حمایت از انتقال آنها انجام می دهد، از جمله یک بسته جامع خروج. بازار بیوتکنولوژی سیاتل صمیمی است، و مدیران اجرایی و کارمندان باقیمانده تمام تلاش خود را برای کمک به همکاران خروجی ما انجام خواهند داد.”