• خانه
  • اخبار
  • بیوتکنولوژی تطبیقی ​​برای بهبود ترازنامه قرارداد حق امتیازی با صندوق سلامت امضا می کند

بیوتکنولوژی تطبیقی ​​برای بهبود ترازنامه قرارداد حق امتیازی با صندوق سلامت امضا می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیوتکنولوژی تطبیقی ​​برای بهبود ترازنامه قرارداد حق امتیازی با صندوق سلامت امضا می کند

بیوتکنولوژی تطبیقی ​​برای بهبود ترازنامه قرارداد حق امتیازی با صندوق سلامت امضا می کند
Adaptive سپتامبر گذشته به دفتر مرکزی جدید خود نقل مکان کرد. بنیانگذاران هارلان (چپ) و چاد رابینز در میدان جدید. (عکس از brooztechnology/Charlotte Schubert)

Adaptive Biotechnologies در قراردادی که روز دوشنبه با شرکت سرمایه گذاری مراقبت های بهداشتی OrbiMed اعلام شد، تا 250 میلیون دلار جمع آوری خواهد کرد، که به عنوان بخشی از این معامله، درآمد Adaptive را کاهش می دهد.

OrbiMed 125 میلیون دلار به عنوان تامین مالی غیر رقیق کننده به آداپتیو ارائه خواهد کرد، با گزینه ای برای قسمت دوم 75 میلیون دلار. Adaptive همچنین ممکن است به بخش سوم اضافی 50 میلیون دلاری برای معاملات بالقوه M&A دسترسی پیدا کند.

OrbiMed 5 درصد از درآمد GAAP شرکت عمومی بیوتکنولوژی را برای اولین 125 میلیون دلار دریافت خواهد کرد که به 8 درصد برای بخش دوم و 10 درصد برای بخش سوم افزایش می یابد.

Chad Robbins، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Adaptive، در بیانیه‌ای در روز دوشنبه با اعلام این قرارداد گفت: “ما هیجان زده‌ایم که با OrbiMed روی این ساختار خلاقانه حق امتیاز کار کنیم تا به باز کردن پتانسیل کامل پلت فرم پزشکی ایمنی خود ادامه دهیم.”

رابینز با اشاره به محصولات و خدمات اکتشافی شرکت افزود: «این توافقنامه خط لوله نقدی ما را گسترش می‌دهد و در عین حال انعطاف‌پذیری برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های رشد در حوزه‌های تجاری MRD و داروهای ایمنی ما را فراهم می‌کند.» MRD (بیماری با حداقل باقی‌مانده) در افراد مبتلا به سرطان خون .

Adaptive در پایان سه ماهه دوم سال 2022 دارای 450 میلیون دلار پول نقد و اوراق بهادار قابل فروش بود. طبق گزارش مالی اخیر، درآمد سه ماهه دوم 43.7 میلیون دلار بود که 13 درصد نسبت به سه ماهه دوم سال 2021 افزایش داشت.

در حالی که درآمد آن رشد کرد، Adaptive هزینه های عملیاتی 96.2 میلیون دلاری را برای سه ماهه دوم سال 2022 و زیان خالص 52.1 میلیون دلاری را گزارش کرد، در مقایسه با 49.3 میلیون دلار در دوره سال قبل.

در ماه مه، این شرکت برای تمرکز بر MRD و داروهای ایمنی در ماه می بازسازی کرد و حدود 100 کارمند یا 12 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد.

اخیراً، محصول clonoSEQ MRD Adaptive پوشش مدیکر گسترده‌ای را برای لنفوم سلول B منتشر (DLBCL)، یک نوع رایج لنفوم دریافت کرده است. بر اساس گزارش مالی، حجم تست ClonoSEQ نسبت به سه ماهه دوم سال 2021، 53 درصد و نسبت به سه ماهه اول سال 2022، 17 درصد رشد داشته است.

این شرکت انتظار دارد برای سال 2022 بین 185 تا 195 میلیون دلار درآمد جمع آوری کند و هزینه های عملیاتی آن بین 410 تا 415 میلیون دلار باشد.

رابینز در سال 2009 این شرکت را که یک اسپین آف از مرکز سرطان فرد هاچینسون است، به همراه برادرش، مدیر ارشد علمی، هارلان رابینز، راه اندازی کرد. آنها شرکت را در سال 2019 عمومی کردند و سال گذشته نوار یک دفتر مرکزی جدید 100000 فوت مربعی در سیاتل را شکستند.

متیو ریزو، شریک عمومی OrbiMed که سرمایه‌گذار قبلی در این شرکت نبود، گفت: «این سرمایه‌گذاری نشان‌دهنده اعتماد ما به Biotechnologies تطبیقی ​​و پتانسیل تسریع کمک‌های قابل توجه آن‌ها در زمینه پزشکی ایمنی است.»

ریزو افزود: این شرکت در موقعیت مناسبی برای ارائه رشد درآمد و در عین حال ادامه نوآوری و گسترش کاربردهای پلتفرم خود در تشخیص بالینی و کشف دارو قرار دارد.