منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • بیل گیتس 84 میلیون دلار بودجه برای تقویت آنتن دهی Kymeta به بازارهای جدید اختصاص می دهد.

بیل گیتس 84 میلیون دلار بودجه برای تقویت آنتن دهی Kymeta به بازارهای جدید اختصاص می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022

آنتن ماشین کیمتا
آنتن مسطح Kymeta می تواند بر روی یک وسیله نقلیه قرار گیرد تا اتصال هیبریدی سلولی-ماهواره ای را فراهم کند. (عکس کیمتا)

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، دوباره این کار را انجام می دهد: او یک سرمایه گذار پیشرو در دور جدید سرمایه گذاری 84 میلیون دلاری برای شرکت Kymeta مستقر در ردموند در واشنگتن است، یک استارت آپ تلفن همراه که او یک دهه پیش به ترویج آن کمک کرد.

کیمتا می‌گوید سرمایه‌گذاری جدید برای تسریع تولید آنتن‌های صفحه تخت و بسترسازی برای گسترش خدمات خود به مشتریان دفاعی و همچنین کاربران پهن‌باند ماهواره‌ای در مدار پایین استفاده خواهد شد.

بودجه اعلام شده امروز به دنبال یک دور 85 میلیون دلاری است که همچنین توسط گیتس در آگوست 2020 رهبری شد، و همچنین سرمایه گذاری 30 میلیون دلاری توسط Hanwha Systems کره جنوبی تنها چند ماه بعد انجام شد. Kymeta می گوید Hanwha نیز در دور جدید است.

کل سرمایه گذاری سهام اعلام شده تاکنون نزدیک به 400 میلیون دلار ارزش دارد – با این که گیتس از زمان جدا شدن شرکت از سرمایه گذاری فکری در سال 2012 نقش کلیدی ایفا می کند.

داگلاس هاچسون، مدیرعامل و مدیرعامل Kymeta در بیانیه‌ای مطبوعاتی امروز گفت: «پتانسیل رشد Kymeta همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد، زیرا ما محصولات نوآورانه را با موفقیت توسعه می‌دهیم، عرضه می‌کنیم و به بازار عرضه می‌کنیم. “این زمان هیجان انگیزی برای سرمایه گذاران است، زیرا آنها با ادامه رسیدن به نقاط عطف خود، اشتیاق رو به رشدی برای محصولات ما می بینند، و این حمایت مالی قوی گواه دیگری بر این امر است.

فناوری کلیدی پشت آنتن‌های Kymeta، متا مواد است، روشی که از الکترونیک برای هدایت آنتن بدون نیاز به قطعات متحرک استفاده می‌کند. Kymeta یکی از چندین استارت آپ تحت حمایت گیتس است که از متامتریال ها استفاده می کند (سایر موارد عبارتند از Echodyne، Pivotal Commware و Lumotive).

آنتن u8 Kymeta به عنوان پایه ای برای سرویس هیبریدی سلولی-ماهواره ای عمل می کند که اتصال تلفن همراه را با پهنای باند بالا بر اساس موقعیت مکانی بهینه می کند. این امر به ویژه برای مشتریان دولتی و دفاعی که نیاز به ارتباط در میدان جنگ یا سایر انواع شرایط اضطراری دارند جذاب است.

این شرکت همچنین در حال تطبیق سیستم u8 برای کار با مگا صورت فلکی ماهواره ای در مدار پایین زمین یا LEO است، مانند سیستم Starlink اسپیس ایکس یا شبکه OneWeb.

سال گذشته، Kymeta یک قرارداد توسعه مشترک با OneWeb برای توسعه یک پایانه کاربر صفحه تخت برای سیستم‌های زمینی با مکان ثابت امضا کرد – با این هدف که احتمالاً از برنامه‌های موبایل اضافی در خشکی و دریا پشتیبانی می‌کند. Kymeta با شرکت ماهواره‌ای دیگر، Kepler Communications، روی گزینه‌های اتصال دستگاه‌های هوشمند کار می‌کند.

Kymeta می‌گوید که بودجه جدید ظرفیت تولید آنتن شرکت و تکامل خط تولید u8 را افزایش می‌دهد، زیرا از خدمات ماهواره‌ای Ku-band برای در اختیار گرفتن Ka-band گسترش می‌یابد.

گسترش قابلیت‌های u8 باید فرصت‌های بازار Kymeta را نیز گسترش دهد. برای مثال اسپیس ایکس از فرکانس‌های باند Ku و Ka برای سرویس Starlink خود استفاده می‌کند – و آمازون قصد دارد از Ka-band برای سرویس پهن باند ماهواره‌ای پروژه Kuiper خود استفاده کند.

هاچسون گفت: “ما هیجان زده هستیم که به توسعه خانواده محصولات نسل دوم u8 و فناوری نسل سوم خود ادامه دهیم، که نوید می دهد کارایی بالاتر و هزینه های کمتری را برای مشتریان ما فراهم کند.”