• خانه
  • اخبار
  • بیل گیتس می بیند که بنیاد گیتس در 25 سال آینده کار خود را از دست می دهد – با ملیندا فرنچ گیتس و او هنوز در راس آن هستند.

بیل گیتس می بیند که بنیاد گیتس در 25 سال آینده کار خود را از دست می دهد – با ملیندا فرنچ گیتس و او هنوز در راس آن هستند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیل گیتس می بیند که بنیاد گیتس در 25 سال آینده کار خود را از دست می دهد - با ملیندا فرنچ گیتس و او هنوز در راس آن هستند.

بیل گیتس می بیند که بنیاد گیتس در 25 سال آینده کار خود را از دست می دهد - با ملیندا فرنچ گیتس و او هنوز در راس آن هستند.
مقر بنیاد بیل و ملیندا گیتس در سیاتل. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

در مصاحبه اخیر در سال 2022 فوربس 400 اجلاس بشردوستانه، بیل گیتس به اشتراک گذاشت که برنامه تعطیلی بنیاد بیل و ملیندا گیتس پس از 25 سال است.

گیتس در کنفرانسی در نیویورک گفت: «احتمالاً این مدت زمانی است که ملیندا و من در اطراف خواهیم بود تا مطمئن شویم که در مسیر باقی می ماند. ما فکر می کنیم که خرج کردن همه پول در آن چارچوب زمانی منطقی است. بنابراین ما بیشتر و بیشتر پول را انتقال خواهیم داد، ما متعهد به افزایش سطح هزینه‌ها هستیم.”

بنیاد مستقر در سیاتل بیش از 70 میلیارد دلار دارایی دارد و از زمان تأسیس آن در سال 2000، 65.6 میلیارد دلار کمک کرده است. این سازمان اخیراً اعلام کرد که کمک های سالانه خود را از 6 میلیارد دلار تا سال 2026 به 9 میلیارد دلار افزایش خواهد داد.

آینده بنیاد گیتس پس از طلاق بنیانگذاران همنام آن در سال گذشته زیر سوال رفته است. در ژوئیه 2021، این بنیاد یک آزمایش دو ساله را اعلام کرد تا ببیند این زوج چقدر می توانند با هم کار کنند.

مصاحبه‌های اخیر با فرنچ گیتس و گیتس نشان می‌دهد که آنها هنوز هم ممکن است یکی از بزرگترین فعالیت‌های بشردوستانه جهان را با هم اداره کنند.

فرنچ گیتس در مصاحبه ای با بلومبرگ در این ماه گفت: من و بیل برای مدت بسیار طولانی با هم کار کردیم، از جمله زمانی که دوران سختی را در زندگی زناشویی خود سپری می کردیم و پس از طلاق ظاهر شدیم. ما در آن زمان کار کردیم و در طول همه‌گیری، امروز هم کار می‌کنیم.»

فرنچ گیتس گفت که زمان خود را به طور مساوی بین بنیاد و سازمان خود در سیاتل، Pivotal Ventures، که به مسائل برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان در ایالات متحده می پردازد، تقسیم می کند.

گیتس همچنین در یک ابتکار جداگانه که بر تغییرات آب و هوایی متمرکز است، مشارکت دارد. Breakthrough Energy Ventures از دانشمندان، استارت‌آپ‌ها، شرکت‌ها و سیاست‌هایی که به چالش‌های آب و هوایی می‌پردازند، پشتیبانی می‌کند.

در گزارش اخیر دروازه‌بانان، که در آن گیتس و فرنچ گیتس سالانه تلاش‌ها برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل را بررسی می‌کنند، این دو از شکست‌های مهم ناشی از همه‌گیری و تهاجم روسیه به اوکراین ابراز تاسف کردند. آنها همچنین مقاله های فردی اختصاص داده شده به موضوعات مربوط به علایق شخصی و دیرینه خود را به اشتراک گذاشتند: گیتس بر نوآوری در تولید مواد غذایی تمرکز کرد و فرنچ گیتس بر برنامه های ترویج موفقیت اقتصادی زنان.

اگر این بنیاد تا سال 2047 به پایان برسد، گیتس 91 ساله و گیتس فرانسوی 83 ساله خواهد شد. بیل گیتس پدر، که نقش اساسی در ایجاد این بنیاد داشت، دو سال پیش در سن 94 سالگی درگذشت.

این بنیاد اخیراً هیئت امنایی را برای کمک به اداره سازمان ایجاد کرده است. هیئت مدیره دارای پنج عضو خارجی به اضافه مدیرعامل بنیاد، مارک سوزمن، گیتس و فرنچ گیتس است.

این زوج سابق در سال 2010 با وارن بافت، The Giving Pledge را ایجاد کردند و متعهد شدند که اکثر ثروت خارق العاده خود را ببخشند. گیتس که دارایی اش بیش از 102 میلیارد دلار است، در تابستان امسال 20 میلیارد دلار به این بنیاد کمک کرد.

گیتس هفته گذشته در مصاحبه ای با فوربس، اهداف این بنیاد را قبل از پایان آن تشریح کرد. او گفت که جاه طلبی این است که “تلاش کنیم تا بیماری های عفونی، یا همه بیماری هایی که جهان را ناعادلانه می کنند، تا حد زیادی به آنها پایان دهیم، چه از طریق ریشه کنی یا با کاهش آنها به سطوح بسیار پایین.”