• خانه
  • اخبار
  • بیل گیتس در حال کمک به افتتاح یک کارخانه واکسن جدید در منطقه سیاتل است

بیل گیتس در حال کمک به افتتاح یک کارخانه واکسن جدید در منطقه سیاتل است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیل گیتس در حال کمک به افتتاح یک کارخانه واکسن جدید در منطقه سیاتل است

بیل گیتس در حال کمک به افتتاح یک کارخانه واکسن جدید در منطقه سیاتل است
مدیر عامل Inventprise ایو لورکن در کارخانه واکسن جدید این شرکت. (عکس از brooztechnology / شارلوت شوبرت)

بیل گیتس بعدازظهر دوشنبه به قطع نوار کارخانه واکسن جدید در سیاتل که توسط Inventprise، یک شرکت بیوتکنولوژی با حمایت مالی از بنیاد بیل و ملیندا گیتس، ساخته شده است، کمک کرد.

این مرکز جدید 70000 فوت مربعی که در مزارع و شراب‌سازی‌های حومه واشنگتن واقع در سیاتل واقع شده است، واکسن‌هایی را علیه بیماری پنوموکوک تولید می‌کند که سالانه صدها هزار کودک را می‌کشد. اگر آزمایش‌های بالینی آتی این شرکت موفقیت‌آمیز باشد، این کارخانه در موقعیتی قرار می‌گیرد که هر سال ده‌ها میلیون عکس برای استفاده تجاری تولید کند. واکسن های سایر بیماری ها نیز در مراحل اولیه هستند.

در ماه نوامبر، بنیاد گیتس تا سقف 90 میلیون دلار از صندوق سرمایه گذاری استراتژیک خود که از بخش خصوصی حمایت می کند، به شرکت متعهد شد. این بودجه بر اساس 100 میلیون دلاری است که شرکت قبلاً از بنیاد دریافت کرده بود.

ما یک شریک کاملاً متعهد هستیم، با آنچه در اینجا می بینیم کاملاً کار می کنیم و رویدادهای مهم زیادی در پیش داریم. و من می‌توانم بگویم که بسیار بزرگ است، “گیتس در بیانیه‌ای کوتاه در این مرکز گفت.

بیل گیتس در حال کمک به افتتاح یک کارخانه واکسن جدید در منطقه سیاتل است
سمت چپ: بنیانگذار و رئیس Inventprise، Subhash Capre، مدیرعامل ایو لورکن و بیل گیتس. (عکس از brooztechnology / شارلوت شوبرت)

brooztechnology گشتی در داخل تأسیسات انجام داد، جایی که ردیف‌هایی از انکوباتورهای فولادی ضد زنگ باکتری‌ها را رشد می‌دهند. تنها یک سویه را می توان با سیستمی ساخت که میکروب ها را می شکند و جزء مورد استفاده در واکسن را آزاد می کند – بخشی از پوسته قند در قسمت بیرونی حشره.

هنگامی که قندها تولید می شوند، به بقیه واکسن متصل می شوند: یک پیوند دهنده و یک پروتئین که به تحریک پاسخ ایمنی کمک می کند.

کل فرآیند کاملاً خودکار و کنترل کامپیوتری است. پس از شروع تولید، نیازی به حضور در اتاق ها برای کارکرد سیستم در حین کار نخواهد بود. هر اتاق در طبقه تولید دارای هدف متفاوتی است و اجزا به طور خودکار در لوله هایی بین آنها ارسال می شوند که بین استفاده با بخار تمیز می شوند. هوا بکر است و از طریق یک بانک عظیم از فیلترهای وزوز وارد تاسیسات می شود.

گیتس گفت: “کاری که شما انجام داده اید فوق العاده مدرن، بسیار کم هزینه و کیفیت فوق العاده بالا است.”

Inventprise از زمانی که ده سال پیش در فضایی به وسعت 700 فوت مربع در سیاتل توسط کهنه‌کار واکسن Subhash Capre تأسیس شد، راه درازی را پیموده است.

شرکت مستقر در ردموند در واشنگتن اکنون بیش از 100 کارمند و چندین مکان در شرق سیاتل دارد. واکسن پنوموکوک Inventprise برای شروع آزمایشات فاز 1 در پاییز امسال در کودکان و بزرگسالان آماده است.

رابطه طولانی مدت شرکت با بنیاد گیتس به نقش قبلی کاپر برمی گردد. او قبلاً تیمی متشکل از 3000 نفر را به عنوان مدیر اجرایی مؤسسه سرم هند، یک تولید کننده بزرگ واکسن که با این بنیاد نیز همکاری می کند، رهبری می کرد.

کاپر در سال 2012 کار را ترک کرد و با برنامه ای برای بازنشستگی به سیاتل بازگشت. اما تروور ماندل، رئیس بخش بهداشت جهانی در بنیاد گیتس، او را به سمت توسعه واکسن کشاند.

بیل گیتس در حال کمک به افتتاح یک کارخانه واکسن جدید در منطقه سیاتل است
مدیر عامل Inventprise ایو لورکن در اتاق کنترل کارخانه، جایی که فرآیندها توسط کامپیوتر کنترل می شوند. (عکس از brooztechnology / شارلوت شوبرت)

Capre در پاییز گذشته کنترل را به مدیر عامل شرکت ایو لورکن سپرد و به عنوان مدیر اجرایی در شرکت باقی می ماند. Leurquin قبلا مدیر اجرایی برنامه های واکسن در Takeda و Janssen بود.

هدف نهایی این شرکت ارائه واکسن های ارزان قیمت برای کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​است. اما بازار تجاری بزرگ‌تر واکسن‌های پنوموکوک، که اکنون تحت تسلط فایزر و مرک است، می‌تواند فرصتی باشد اگر Inventprise بتواند وارد آن شود. فروش Prevnar-13 Pfizer 5.95 میلیارد دلار در سال 2020 است.

بیماری پنوموکوک می تواند توسط ده ها باکتری مختلف ایجاد شود و هدف واکسن Inventprise محافظت در برابر 25 نوع باکتری است. این بیشتر از یک ضربه جدید توسط فایزر در برابر 20 و مرک در برابر 15 است.

Leurquin گفت که واکسن Inventprise بر اساس فناوری ساخته شده است که به چندین جزء واکسن اجازه می دهد بدون از دست دادن قدرت واکسن به هم چسبانده شوند، مشکلی که در واکسن های سنتی وجود دارد. کلید یک مولکول “پیوند دهنده” است که اجزاء را به یکدیگر متصل می کند و دید آنها را برای سیستم ایمنی افزایش می دهد و امکان یک پاسخ دفاعی قوی را فراهم می کند.

Leurquin گفت: «همه شاخص‌هایی که ما تاکنون داشته‌ایم، انتظارات را برای مشخصات محصول تأیید می‌کند.

این شرکت همچنین در حال تحقیق بر روی واکسنی است که برای محافظت در برابر 32 سویه طراحی شده است و برنامه های پیش بالینی برای روتاویروس، شیگلا، تب زرد، مننژیت و سایر بیماری ها دارد.