• خانه
 • اخبار
 • بیل گیتس در جدیدترین Reddit “AMA” در مورد کووید، کشاورزی، بیت کوین، تلفنی که استفاده می کند و موارد دیگر صحبت می کند.

بیل گیتس در جدیدترین Reddit “AMA” در مورد کووید، کشاورزی، بیت کوین، تلفنی که استفاده می کند و موارد دیگر صحبت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیل گیتس در جدیدترین Reddit "AMA" در مورد کووید، کشاورزی، بیت کوین، تلفنی که استفاده می کند و موارد دیگر صحبت می کند.

بیل گیتس در جدیدترین Reddit "AMA" در مورد کووید، کشاورزی، بیت کوین، تلفنی که استفاده می کند و موارد دیگر صحبت می کند.
بیل گیتس در Reddit مدرکی ارائه می دهد که این واقعاً اوست. (عکس از GatesNotes)

بیل گیتس برای دهمین جلسه «از من چیزی بپرس» روز پنجشنبه به Reddit بازگشت و به سؤالاتی درباره همه‌گیری COVID-19، مالکیت زمین کشاورزی در ایالات متحده، نوع تلفنی که استفاده می‌کند و موارد دیگر پاسخ داد.

بنیانگذار مایکروسافت و رئیس مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس آخرین بار در مارس 2021 در تیم تیراندازی Reddit دیده شد، جایی که با سوالات زیادی در مورد گوشت و اطلاعات نادرست مواجه شد.

گیتس با تبلیغ کتاب جدید خود، چگونه از همه‌گیری بعدی جلوگیری کنیم، این بار به پرسش‌های مربوط به کووید کشیده شده است، اگرچه به نظر می‌رسد هیچ‌کس از او نپرسیده است که هشت روز پس از اعلام مثبت بودن آزمایش خود برای این بیماری، چه احساسی دارد.

علاوه بر همه‌گیری و واکسن‌ها، گیتس به سؤالی درباره رابطه‌اش با مجرم جنسی محکوم به جنایت جفری اپستین، افکارش در مورد ارزهای دیجیتال و تنها چیزی که خریده بود که بیشترین لذت را برای او به ارمغان آورد، پاسخ داد.

به خواندن برخی از نکات برجسته ادامه دهید:

همه گیری COVID-19 و واکسن ها

 • بخش بزرگی از جمعیت کشور من (به دلایلی) بر این باورند که شما مسئول همه‌گیری COVID-19 هستید و سعی می‌کنید با تزریق تراشه‌ها از طریق واکسن‌ها، کنترل جمعیت انسانی را در دست بگیرید. “در سال 2015، من از ترس خود از وقوع یک بیماری همه گیر و باعث مرگ ده ها میلیون نفر صحبت کردم. بنیاد من بودجه تحقیقات واکسن را برای نجات جان افراد تامین می کند. من میلیاردها دلار برای واکسن ها هزینه کرده ام و مفتخرم که آنها کمک کرده اند در 20 سال گذشته تعداد مرگ و میرها را کمتر از 5 سال کاهش دهیم (از 10٪ به 5٪). ایده چیپس در واکسن ها منطقی نیست. چرا می خواهم بدانم مردم کجا هستند؟ با اطلاعات چه کار کنم؟”
 • چرا کووید-19 در آمریکا بسیار متفاوت از سایر کشورها رفتار می کند؟ “گزینه های جدید در راه است و از مصونیت در برابر واکسیناسیون و عفونت جلوگیری می کند. همچنین، ایمنی در افراد مسن به سرعت کاهش می یابد. زمانی که موارد بالا باشد، افراد رفتار خود را تغییر می دهند و زمانی که کم هستند، به رفتار عادی باز می گردند. بنابراین، در درصد موارد ناشی از فصل‌ها، گزینه‌ها و رفتار افراد، فراز و نشیب‌های بزرگی خواهید داشت. خوشبختانه Omicron نسبت به نسخه های قبلی کشنده کمتری دارد.
 • آیا فکر می‌کنید در چند ماه آینده عواقب طولانی‌مدتی برای هر کسی که کووید را پشت سر می‌گذارد، وجود خواهد داشت زیرا مردم دیگر نمی‌خواهند از شیوع آن جلوگیری کنند؟ نه واکسیناسیون و نه عفونت نمی توانند از ابتلای مجدد شما جلوگیری کنند، اما بیماری خفیف تر خواهد بود و کمتر آن را پخش خواهید کرد. دانشمندانی که توسط بنیاد تامین مالی می‌شوند، روی واکسن‌هایی کار می‌کنند که از عفونت جلوگیری می‌کنند، اما در بهترین حالت بعد از 3-4 سال می‌شوند. بنابراین تا آن زمان، ما باید به تحریک خودمان ادامه دهیم (مخصوصاً افرادی که مسن تر هستند یا دارای بیماری های مشترک هستند).
 • بچه ها چگونه می توانید از جهش های بیشتر این سویه و سازگاری ویروس ها با واکسن “نه دیگر همه گیری” جلوگیری کنید؟ ما می‌توانیم واکسن‌هایی بسازیم که دارای 3 چیز اضافی باشند: پوشش وسیع، مدت طولانی و مسدود کردن عفونت. اینها باید اولویت های تحقیق و توسعه برای جلوگیری از بیماری های همه گیر باشند، اما برای انواع بیماری ها نیز بسیار مفید خواهند بود.”
 • آیا تحصیلات پزشکی دارید؟ پس چرا طبابت می کنی؟ چرا باید نظر پزشکی شما مهم باشد؟ «این بنیاد متخصصان پزشکی زیادی دارد. انجام کارهایی مانند ریشه‌کنی مالاریا یا واکسن‌ها و عوامل درمانی علیه کووید به مهارت زیادی نیاز دارد. من به متخصصان برای توصیه های پزشکی خاص گوش می دهم. سیستم پیشگیری از بیماری همه گیر به چیزی بیش از پزشکان نیاز دارد، بنابراین من کتابی نوشتم تا بحث در مورد اینکه چگونه باید باشد را شروع کنم.”

تغییر آب و هوا

 • تغییرات آب و هوایی را در 10 تا 20 سال آینده چگونه می بینید؟ و چگونه ما به عنوان یک تمدن برای مقابله با این امر کنار بیاییم؟ بزرگترین چالش ما چیست؟ «کلید این است که بتوانیم کارهایی مانند برق، فولاد، سیمان و گوشت را بدون هیچ گونه انتشار گازهای گلخانه ای انجام دهیم، اما با قیمتی برابر یا کمتر از قیمت امروز. تلاش من در Breakthrough Energy تامین بودجه مبتکران و کمک به آنها برای گسترش است. من خوشبین هستم زیرا پیشرفت در نوآوری در 3 سال گذشته با شرکت های سرمایه گذاری شده بسیار خوب پیش می رود.”
 • اکنون برای کمک به تغییرات آب و هوا چه کاری می توانم انجام دهم؟ از آنجایی که محصولات سبز به عنوان خودروهای برقی یا گوشت مصنوعی یا پمپ های حرارتی برای گرم کردن/سرمایش خانه عرضه می شوند، هزینه کمی بیشتر خواهند داشت. با خرید این محصولات، جرم گیری را تحریک می کنید که منجر به کاهش قیمت ها می شود، به طوری که “حق بیمه سبز” کاهش می یابد. جدای از صدای سیاسی شما یا تأثیر شرکتی که در آن کار می کنید، این احتمالاً بهترین کاری است که می توانید انجام دهید.

سلامت جهانی

 • بزرگ‌ترین نوآوری‌ها در سلامت جهانی و عمومی که انتظار دارید در 5 تا 10 سال آینده شاهد آن باشید، چیست؟ “ما در حال به دست آوردن درک درستی از سوء تغذیه هستیم. حل این مشکل برای 40 درصد از کودکان آفریقایی که هرگز به طور کامل مغز یا بدن خود را رشد نمی دهند، بسیار بزرگ خواهد بود. ما هنوز نیاز به پیشگیری و درمان HIV داریم. ما باید از شر مالاریا خلاص شویم (که چندین دهه طول می کشد). ما به ریشه کنی فلج اطفال نزدیک شده ایم. سایر زمینه‌ها مانند پیشگیری بهتر از بارداری یا درک و پیشگیری از زایمان زودرس و مرده‌زایی امیدوارکننده هستند.»
 • به کدام کشورهای در حال توسعه بیشتر خوشبین هستید؟ “برخی از کشورهای به اصطلاح کم درآمد (LMIC) وعده بزرگی دارند – ویتنام، هند، پاکستان، اندونزی. در آفریقا، موفقیت کنیا، تانزانیا، نیجریه و اتیوپی مهم است. اتیوپی در مواجهه با ناآرامی های داخلی خوب عمل کرده است، بنابراین امیدواریم که آنها بتوانند بر این امر غلبه کنند. برخی از کشورهای کوچکتر خوب کار می کنند، اما ما به کشورهای بزرگ نیز نیاز داریم که خوب عمل کنند.»

کشاورزی

 • با این همه زمین کشاورزی که خریده اید قصد دارید چه کار کنید؟ «تیم سرمایه گذاری من زمین کشاورزی را خرید. این کمتر از 0.1٪ از کل زمین های کشاورزی در ایالات متحده است زیرا مالکیت آن بسیار متنوع است. برای افزایش بهره وری در مزارع سرمایه گذاری می کنیم. برخی از آنها به شهرها نزدیک هستند و ممکن است کاربردهای دیگری نیز داشته باشند.”
 • نظر شما در مورد رشد در داخل خانه چیست؟ “ممکن است برای برخی از محصولات با ارزش بالا کار کند. غلاتی مانند گندم، برنج و ذرت بعید است که مقرون به صرفه باشند. ما می‌توانیم بسیاری از دانه‌ها را برای همه محصولات بهبود ببخشیم تا بهره‌وری را افزایش دهیم – این سرمایه‌گذاری کلیدی است که به کاهش مشکلات ناشی از تغییرات آب و هوایی کمک می‌کند.

متفرقه

 • چه توصیه ای به جوانانی که می خواهند تأثیر مثبتی در این دنیا داشته باشند، می کنید؟ ایده‌آل این است که زیاد بخوانید و امیدوار باشید مهارتی را که دوست دارید پیدا کنید که بتواند تأثیرگذار باشد. برای برخی، این به معنای عالی بودن در علم یا مهندسی است. برای برخی، این به معنای ارتباط یا سیاستمدار عالی است. برای برخی، این به معنای پرستار یا پزشک بودن است. فرصت یادگیری امروز بهتر از همیشه است.»
 • نظر شما در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟ «من مالک هیچکدام نیستم. من دوست دارم روی چیزهایی سرمایه گذاری کنم که خروجی ارزشمندی دارند. ارزش شرکت ها بر اساس نحوه تولید محصولات عالی است. ارزش کریپتوکارنسی دقیقاً همان چیزی است که شخص دیگری تصمیم می‌گیرد شخص دیگری برای آن بپردازد تا مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها به جامعه کمکی نکند.»
 • آیا می توانید روی صندلی از حالت عمودی بپرید؟ «صندلی کوچکتر از آن چیزی که می توانستم در 30 سال بسازم… اکنون بسیار کوچک است. سعی می کنم با بازی تنیس زیاد تناسب اندام را حفظ کنم.»
 • در تمام کارهای گروهی خود در دهه 90 و 2000 چگونه با استرس مقابله کردید؟ اگرچه این دعواها سخت بود، اما در زندگی‌ام بسیار خوش شانس بودم و تیم خوبی از افراد با من همکاری می‌کردند تا به آنها کمک کنم به آرامش برسند و پیشرفت کنند.»
 • جزیره اپستین چطور بود؟ اینجا چه کار میکنی؟ من هرگز از هیچ یک از جزایر آن بازدید نکرده ام. من جلساتی برای بحث در مورد تامین مالی سلامت جهانی داشتم. با نگاهی به گذشته، متاسفم که با او آشنا شدم.”
 • چه گوشی داری؟ “من یک اندروید گلکسی ZFold3 دارم. متفاوت امتحان میکنم با این صفحه نمایش، من می توانم یک لپ تاپ و تلفن عالی را اداره کنم و نه چیز دیگری.
 • تنها چیزی که خریدید و بیشترین لذت را برای شما به ارمغان آورد چیست؟ “اگر ما موفق به ریشه کن کردن فلج اطفال شویم، بسیار خوشحال کننده خواهد بود. برای نزدیک‌تر شدن به موفقیت، صبر و یک استراتژی عالی لازم بود. چیزی که تا کنون بهترین نتیجه را داشته است، تامین مالی واکسن برای کشورهای فقیر از طریق GAVI است. من همبرگرها، راکت های تنیس خوب و همه سرویس های پخش عالی را دوست دارم، اما هیچ چیز خیلی منحصر به فرد نیست.