• خانه
  • اخبار
  • بیل گیتس در افتتاحیه افتتاحیه اجلاس فناوری آب و هوا در سیاتل «از اینکه چقدر جلو آمده ایم شگفت زده شد»

بیل گیتس در افتتاحیه افتتاحیه اجلاس فناوری آب و هوا در سیاتل «از اینکه چقدر جلو آمده ایم شگفت زده شد»

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیل گیتس در افتتاحیه افتتاحیه اجلاس فناوری آب و هوا در سیاتل «از اینکه چقدر جلو آمده ایم شگفت زده شد»

بیل گیتس در افتتاحیه افتتاحیه اجلاس فناوری آب و هوا در سیاتل «از اینکه چقدر جلو آمده ایم شگفت زده شد»
بیل گیتس و رودی گویدرو، مدیر عامل Breakthrough Energy، در اجلاس انرژی موفقیت آمیز در سیاتل در 18 اکتبر 2022 صحبت می کنند. (عکس brooztechnology / لیزا استیفلر)

Breakthrough Energy، تلاش بیل گیتس برای ترویج نوآوری در فناوری آب و هوا، اجلاس افتتاحیه خود را این هفته در سیاتل برگزار می کند. این برنامه روز سه شنبه با گفتگو با گیتس و رودی گویدرو، مدیر عامل شرکت Breakthrough Energy آغاز شد.

این دو چالش‌ها و پیشرفت‌ها در رسیدگی به تغییرات اقلیمی را از زمانی که گیتس هفت سال پیش در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در پاریس راه‌اندازی ابتکار انرژی را آغاز کرد، بررسی کردند.

گیتس در جمع مدیران تجاری، سیاستمداران، سرمایه‌گذاران و روزنامه‌نگاران گفت: «از اینکه از سال 2015 تا چه حد پیشرفت کرده‌ایم بسیار شگفت‌زده هستم.

او گفت: «در سال 2015، بخش خصوصی از بین رفت. «و درک مشکل…. مردم مثل خوب بودند بیایید چند درخت بکاریم.

گیتس گفت: اکنون بخش خصوصی، از جمله انتشار دهنده‌های کربن و همچنین شرکت‌هایی که برای توسعه و استقرار فناوری‌های جدید برای کاهش گرمایش کار می‌کنند، “بسیار جدی” هستند.

این رویداد سه روزه شامل گفتگو با رهبران آب و هوا از جمله گیتس، جان کری فرستاده ویژه رئیس جمهور ایالات متحده در امور آب و هوا، جنیفر گرانهولم وزیر انرژی ایالات متحده، لری فینک مدیر عامل بلک راک و برد اسمیت رئیس مایکروسافت است.

پشت این رویداد، شمال غربی اقیانوس آرام دودآلود بود که هنوز در چنگال رکورد روزهای بدون باران بود که یکشنبه رخ داد. 88 درجه، رکورد قبلی را شکست. اقلیم شناس این ایالت اخیراً به brooztechnology گفت، شرایط یک “تمرین لباس” برای منطقه است، زیرا جهان همچنان به گرم شدن ادامه می دهد.

Breakthrough Energy به دنبال رویکردی جامع برای رسیدگی به تغییرات آب و هوا، حمایت از شرکت‌ها و محققان در مراحل اولیه، کسب‌وکارهایی که آماده به کارگیری فناوری‌های خود هستند و سیاست‌های عمومی است. جنبه های مختلف این تلاش با کمک های مالی خصوصی و بشردوستانه تامین می شود. تمرکز اولیه او بازوی سرمایه گذاری خطرپذیرش، Breakthrough Energy Ventures بود که تا به امروز در 105 شرکت سرمایه گذاری کرده است.

گیتس گفت: «تنوع ایده های خوب بسیار فراتر از آن چیزی است که انتظار داشتم.

گیتس گفت، اما فناوری آب و هوا سخت‌تر و کندتر از آن چیزی است که در نرم‌افزار ایجاد می‌شود، جایی که او به عنوان یکی از بنیان‌گذاران مایکروسافت ثروت خود را به دست آورد.

او گفت: «همه چیز در نرم افزار بسیار آسان است. ما مجبور نیستیم چیزهای فیزیکی بسازیم. ما نیازی به اندازه گیری چیزهای فیزیکی نداریم.»

گیتس گفت که نوآوری فیزیکی در فناوری آب و هوا از قانون مور پیروی نمی کند، قانون پیش بینی می کند که هر چند سال یک بار قدرت محاسباتی دو برابر می شود. به گفته گیتس، «بزرگ است [climate] ایده ها اگر رشد کنند کافی هستند.»

مانع دیگر فقط ردیابی و دیدن پیشرفت است.

گیتس گفت: «اگر اقدامات اساسی، یعنی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را برای آینده قابل پیش بینی حفظ کنید، بسیار افسرده خواهید شد. زیرا در حالی که کشورها و حتی شرکت‌ها بلندپروازی‌هایی را برای محدود کردن انتشار کربن در نظر می‌گیرند، برای بسیاری این پیشرفت بسیار کم است – اگر اصلاً در جهت درست باشد.

در عوض، گیتس برای ردیابی “حق بیمه های سبز” بحث کرد، اصطلاحی که او در کتاب آب و هوای سال 2021 خود رایج کرد، که نشان دهنده تفاوت قیمت بین فناوری های سوخت فسیلی و جایگزین های سازگار با آب و هوا است. همانطور که حق بیمه سبز کاهش می یابد، دولت ها، شرکت ها و افراد می توانند گزینه های مناسب سیاره را انتخاب کنند. این در حال حاضر با انرژی باد و خورشید و وسایل نقلیه الکتریکی اتفاق می افتد.

اما بخش‌های بزرگی از اقتصاد، به‌ویژه بخش صنعتی و اشتهای آن برای فولاد و سیمان، همچنان مناطق دشواری برای کاهش اختلاف هزینه‌ها هستند. پیشرفت در این زمینه کندتر است، اما گیتس مخالف این نیست که ابتدا بخش‌های ساده‌تر را به عهده بگیرد، زیرا ممکن است بازگشت سریع‌تری وجود داشته باشد.

گیتس با اشاره به هدف کاهش انتشار کربن به صفر گفت: «در هر صورت، ابتدا باید روی سختی‌ها کار کنید و سرمایه بیشتری در آن‌ها قرار دهید، زیرا این ضرب الاجل 2050 را دارید.

همچنین روز سه‌شنبه، گیتس مقاله‌ای منتشر کرد که نسخه‌ای از نامه‌ای است که گیتس، به‌عنوان رئیس مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس، سالانه در رابطه با ابتکارات بهداشت جهانی به اشتراک می‌گذارد.

در این مقاله، گیتس می‌گوید که در 15 سال گذشته، «هجوم سرمایه‌گذاری خصوصی و دولتی، نوآوری را سریع‌تر از آن چیزی که من فکر می‌کردم تسریع کرده است. این پیشرفت مرا نسبت به آینده خوش بین می کند.»

در این اجلاس، گیتس جلسه خود را با یک پیام خوش بینانه تقریباً نامتجانس به مخاطبانی که متعهد به مقابله با چالش دلهره آور تغییرات آب و هوا بودند، پایان داد.

او گفت: «از اینکه به این هدف اعتقاد دارید متشکرم. “ما با حل این مشکل بسیار سرگرم خواهیم شد.”