• خانه
 • اخبار
 • بیل گیتس درباره هوش مصنوعی، آب و هوا، مایکروسافت، فصل جدید «لوتوس سفید» و موارد دیگر در Reddit «AMA» صحبت می‌کند.

بیل گیتس درباره هوش مصنوعی، آب و هوا، مایکروسافت، فصل جدید «لوتوس سفید» و موارد دیگر در Reddit «AMA» صحبت می‌کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیل گیتس درباره هوش مصنوعی، آب و هوا، مایکروسافت، فصل جدید «لوتوس سفید» و موارد دیگر در Reddit «AMA» صحبت می‌کند.

بیل گیتس درباره هوش مصنوعی، آب و هوا، مایکروسافت، فصل جدید «لوتوس سفید» و موارد دیگر در Reddit «AMA» صحبت می‌کند.
بیل گیتس در تصویری اثبات می کند که او واقعا در حال برگزاری یک AMA در Reddit است. (عکس از GatesNotes)

بیل گیتس روز چهارشنبه برای یازدهمین جلسه ردیت Ask Me Anything خود ثبت نام کرد و بیش از یک ساعت وقت خود را به سوالات مربوط به تغییرات آب و هوایی، هوش مصنوعی، میلیاردرهای اخلاقی و موارد دیگر اختصاص داد.

بنیانگذار مایکروسافت و رئیس مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس مستقر در سیاتل به چند سوالی که در AMAهای گذشته به آنها رسیده بود پاسخ داد، از جمله اینکه چرا او این همه زمین کشاورزی می‌خرد و اینکه آیا برای واکسن کووید-19 مبارزه کرده است یا خیر. منبع باز بودن

گیتس مثل همیشه هیجان زده به نظر می رسید که درباره کتاب هایی که می خواند یا نمایش هایی که تماشا می کند صحبت کند و این بار به موضوع پدربزرگ شدن امسال پرداخت.

و او از سؤالاتی که بارها مطرح شده یا قبلاً به آنها پاسخ داده است طفره رفت، از جمله در مورد هر زمانی که با سرمایه‌دار و مجرم جنسی جفری اپستین گذرانده است. او همچنین از مشعل‌های انباری مانند «چقدر می‌توانی دراز بکشی؟» و «کی می‌خواهی دوباره از روی صندلی بپری؟» قبل از تمام شدن کوکای رژیمی و جمع کردن چیزها صرفنظر کرد.

برای نکات برجسته به ادامه مطلب بروید. (برخی از پرسش ها و پاسخ ها برای اختصار ویرایش شده است.)

فن آوری

 • دیدگاه شما در مورد هوش مصنوعی مولد چیست؟ به نظر شما این چه تاثیری بر جهان خواهد داشت؟ من کاملاً تحت تأثیر سطح پیشرفت این هوش مصنوعی هستم. من فکر می کنم آنها تاثیر زیادی خواهند داشت. با فکر کردن در مورد آن در زمینه بنیاد گیتس، ما می خواهیم مربیانی داشته باشیم که به بچه ها کمک کنند ریاضی را یاد بگیرند و درگیر بمانند. ما برای افرادی در آفریقا که به پزشک دسترسی ندارند کمک پزشکی می خواهیم. من هنوز با برخی در مایکروسافت کار می کنم، بنابراین این موضوع را به دقت دنبال می کنم.
 • نظر شما در مورد ChatGPT OpenAI چیست؟ “این یک نگاه اجمالی به آنچه در آینده است نشان می دهد. من تحت تأثیر کل این رویکرد و سطح نوآوری هستم.»
 • سال‌ها پیش از شما شنیدم که در تلویزیون چیزی می‌گفتید: «مردم در حال دست‌کم‌گیری از وضعیت اینترنت در 5 سال آینده هستند و بسیار دست‌کم می‌گیرند که در 10 سال آینده چگونه خواهد بود». آیا در حال حاضر تغییر تکنولوژیکی عظیمی در این مرحله وجود دارد؟ “هوش مصنوعی بزرگ است. فکر نمی‌کنم Web3 آنقدر بزرگ بود یا این چیزهای فرا وجهی به خودی خود انقلابی بود، اما هوش مصنوعی بسیار انقلابی است. بیشتر وقت من روی نوآوری هایی مانند کمک به زنان باردار است که بفهمند آیا باید زودتر به بیمارستان بروند یا نه (کار اولتراسوندی که در نامه پایان سال خود ذکر کردم). سوءتغذیه و کم خونی نیز زمینه های مهمی هستند که در حال حاضر شاهد نویدهای زیادی هستیم.
 • آیا این روزها فناوری فقط برای شما کاربردی است یا هنوز جنبه سرگرمی دارد؟ به عنوان مثال، آیا هنوز در اوقات فراغت خود کارهای مزخرف یا مزاحم انجام می دهید؟ مثلا کد بنویسم؟ “آره. من عاشق بازی و کدنویسی هستم. آخرین باری که کد من در یک محصول مایکروسافت تحویل داده شد در سال 1985 بود – خیلی وقت پیش. وقتی فکر می‌کنم برنامه خیلی طولانی است، دیگر نمی‌توانم تهدید کنم که «آخر هفته می‌آیم و آن را کد می‌کنم».
 • آیا از پروژه های آینده مایکروسافت به روز هستید؟ مایکروسافت من را در برخی از برنامه های تحقیقاتی و محصول قرار می دهد. من واقعا از کار با ساتیا لذت می برم [Nadella] و تیم هایش من در مورد نقشه راه سخت افزاری آنها سرعت لازم را ندارم.»
 • با نگاهی به سال‌های حضورتان در مایکروسافت، بزرگترین کاری که آرزو می‌کردید متفاوت انجام می‌دادید چیست؟ من تا سال 2000 مدیرعامل بودم. مطمئناً اکنون چیزهای زیادی می دانم که در آن زمان نمی دانستم. دو زمینه ای که من تغییر خواهم داد، کار ما در سیستم عامل های تلفن (اندروید برنده) و تلاش برای حل سریع تر پرونده ضد تراست است.”

آب و هوا و انرژی پاک

 • آب و هوا: پیچ یا سوپر توربو پیچ؟ مهم است که در نظر داشته باشیم که زندگی در کشورهای فقیر در حال حاضر دشوار است. نقاطی از جهان وجود دارد [where] بیش از 10 درصد از کودکان قبل از 5 سالگی می میرند و بیش از 30 درصد دچار سوء تغذیه هستند بنابراین مغز و بدن آنها به طور کامل رشد نمی کند. آب و هوا پیشرفت ما را برای بهبود شرایط انسانی کند می کند، اما من همچنان معتقدم که می توانیم از یک نتیجه ناگوار جلوگیری کنیم. سرعت نوآوری واقعاً در حال افزایش است، اگرچه ما به ضرب‌الاجل‌های فعلی نخواهیم رسید یا از فراتر رفتن از 1.5 اجتناب خواهیم کرد.»
 • آیا اخیراً در مورد راکتورهای نمک مذاب و توریم شما پیشرفتی دارید؟ یا حداقل برای کمک به بی‌اعتنایی به استفاده از انرژی هسته‌ای، که می‌تواند کمک زیادی به جهان در حال حاضر و سال‌های آینده کند. طرح‌های راکتور تراپور (2 مورد) از سدیم مایع به عنوان خنک‌کننده و اورانیوم به عنوان سوخت استفاده می‌کنند. ما در حال پیشرفت عالی هستیم، اگرچه جنگ در اوکراین به این معنی است که سوخت اورانیوم ما در حال کاهش است. اولین راکتور در وایومینگ ساخته می شود و باید تا سال 2030 به بهره برداری برسد. این می تواند سهم بزرگی در چالش های آب و هوایی داشته باشد زیرا ارزان و فوق العاده ایمن خواهد بود. من همین الان در ویرجینیای غربی بودم که درباره اقتصاد انرژی آنها یاد می‌کردم و درباره پروژه‌هایی مانند کارخانه باتری FORM (شرکت BEV) که به تازگی متعهد شده بود، شنیدم.
 • برخی از ایده های نسل بعدی شما برای پذیرش بهتر و ایمن تر تغییرات آب و هوایی چیست؟ “کلید تغییر آب و هوا این است که محصولات پاک را به اندازه محصولات کثیف در هر زمینه ای از انتشار گازهای گلخانه ای ارزان کنیم – هواپیما، بتن، گوشت و غیره… این تنها راهی است که می توانیم از همه کشورهای جهان بخواهیم تغییر کنند. اگر هزینه آن بسیار بیشتر باشد، ما آن را نخواهیم ساخت.»
 • بزرگترین راهی که یک فرد می تواند به راه حل آب و هوا کمک کند چیست؟ شما یک رای دهنده، یک مصرف کننده، یک اهدا کننده و یک کارگر هستید. در هر یک از این نقش ها می توانید کمک کنید. خرید ماشین برقی کمک می کند. به زودی گزینه هایی برای پرداخت کمی بیشتر برای جبران آلایندگی های سفر شما وجود خواهد داشت (من این کار را برای همه آلایندگی های خود و خانواده ام انجام می دهم). ما به حمایت دو حزبی برای آب و هوا در ایالات متحده و در همه کشورها نیاز داریم. امیدوار ماندن چیز خوبی است!»

مراقبت های بهداشتی

 • چرا اینقدر روی مراقبت های بهداشتی و واکسن متمرکز شده اید؟ «وقتی کودکانی را دیدم که می‌میرند و می‌توان با کمتر از 1000 دلار در هر زندگی پس‌انداز کرد، می‌دانستم که این باید اولویت اصلی بازگشت من باشد. تقریباً هیچ‌کس کار روی بیماری‌هایی مانند مالاریا را تأمین مالی نکرد که در آن زمان بیش از یک میلیون کودک را در سال می‌کشتند. ما پیشرفت کرده‌ایم، اما هنوز 400000 است و مصمم هستیم که در نهایت آن را به صفر برسانیم.”
 • نظر شما در مورد اینکه Moderna و سایر شرکت‌ها اکنون هزینه پایه واکسن‌های COVID-19 را چهار برابر کرده‌اند چیست؟ (کاربر دیگر…) بنیاد گیتس می‌جنگد تا واکسن آکسفورد منبع باز نباشد، بلکه برای سود فروخته شود. من مطمئن هستم که آنها مشکلی ندارند. “این درست نیست. اگرچه نه من و نه بنیاد درگیر مجوز آکسفورد برای Astra-Zeneca نبودیم، Astra-Zeneca کمک خود را به هر سازنده واکسنی که می توانست این کار را انجام دهد، به خوبی انجام داد. یک مثال عالی سرم است که بنیاد آن را تامین مالی کرد و بیش از 2B واکسن ساخت که جان میلیون ها نفر را نجات داد.

زمین

 • چرا اینقدر زمین کشاورزی می‌خرید، آیا فکر می‌کنید این مشکل با ثروت میلیاردی است و چقدر می‌توانید به طور نامتناسب به دست آورید؟ من مالک کمتر از 1/4000 زمین کشاورزی در ایالات متحده هستم. من در این مزارع سرمایه گذاری کردم تا بازدهی بیشتری داشته باشند و شغل بیشتری ایجاد کنند. هیچ طرح بزرگی در کار نیست – در واقع، تمام این تصمیمات توسط یک تیم سرمایه گذاری حرفه ای گرفته می شود. در مورد افراد بسیار ثروتمند، من فکر می کنم که آنها باید مالیات بسیار بیشتری بپردازند و باید ثروت خود را در طول زمان تقسیم کنند. این برای من بسیار رضایت بخش بود و این شغل تمام وقت من است.»
 • آیا انسان دوستانه بودن و سپس انباشتن کمیاب ترین منابع زمین در زیر آن متناقض نیست؟ «هنگامی که پول به بنیاد منتقل شود، هر چیزی که دارم فروخته می شود. این در حالی است که گروه سرمایه گذاری من سعی می کند در دارایی های مولد از جمله زمین کشاورزی سرمایه گذاری کند که البته این کمتر از 4 درصد کل است.

ثروت

 • آیا میلیاردرهای اخلاقی می توانند وجود داشته باشند؟ «ثروتمند بودن می تواند به راحتی ارتباط شما را از دست بدهد. من فکر می کنم انگیزه ایجاد شرکت های جدید هنوز هم چیز خوبی است. حتی اگر مالیات ها هم بالا برود، باز هم کسی را از داشتن یک میلیارد منع نمی کنم، اما این فقط یک نظر است. خیلی خوش شانس بودم.”
 • هزینه های زندگی سر به فلک کشیده، دستمزدها راکد است. بسیاری از افراد در حالت بقا هستند. چگونه می‌توانیم شرکت‌ها و ابرثروتمندان را وادار کنیم که دستمزدهای بهتری بپردازند، مالیات‌شان را بپردازند؟ در عوض، چه گام‌هایی برای ایجاد اقتصادی برمی‌داریم که به نفع توده‌ها باشد نه عده معدودی؟ من تعجب می کنم که مالیات ها بیشتر افزایش نیافته است. به عنوان مثال، نرخ سود سرمایه ممکن است با نرخ درآمد عادی یکسان باشد. من می دانم که همه چیز برای بسیاری از مردم سخت است.

مختلف

 • برای سال آینده چه هیجانی دارید؟ اولا پدربزرگ باش دوم، دوست و پدر خوبی باشید. سومین پیشرفت در سلامت و نوآوری آب و هوا. چهارم، به شکل گیری پیشرفت هوش مصنوعی به روشی مثبت کمک می کند.
 • چه درس های زندگی را می توانید به نوه خود بگویید که زندگی او را شادتر، معنادارتر و هدفمندتر کند؟ «من فکر می‌کنم شما بیشتر با الگو دادن به بچه‌ها و دادن زمان به آن‌ها در زمانی که می‌خواهند به آنها کمک می‌کنید. امیدوارم زمان زیادی را با نوه هایی که دارم بگذرانم و شیفتگی ام را با دنیا به اشتراک بگذارم. نوه شما را وادار می کند در مورد چگونگی اطمینان از بهتر بودن آینده فکر کنید – سیاست، سلامت، آب و هوا و غیره.
 • دوره زمانی مورد علاقه شما در تاریخ چیست و چرا؟ من دوران ویکتوریا را در بریتانیا و به ویژه برخی از روسای جمهور بزرگ آمریکا مطالعه کرده ام. من دوره های نوآوری علمی را جذاب می دانم. با این حال، از نظر بهترین زمان برای زنده ماندن، اکنون به طور چشمگیری بهترین زمان برای زنده ماندن است – همانطور که یکی از نویسندگان مورد علاقه من، استیون پینکر، در چندین کتابش توضیح می دهد.
 • شما الان چه چیزی را مطالعه می کنید؟ من در حال خواندن کتاب آهنگ سلول اثر سید موکرجی هستم. همه کتاب‌های او عالی هستند – همان بالا با Atul Gawande. من کتاب‌های زیادی در مورد چین دارم که به من کمک می‌کند بفهمم چگونه از شکست رابطه اجتناب کنم.»
 • فیلم یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه شما که در سال گذشته تماشا کردید چه بود؟ «فصل 2 لوتوس سفید بسیار خوب بود، اگر خودم بگویم. به جنیفر کولیج بابت برنده شدن گلدن گلوب تبریک می گویم. ویژه برنی مدوف هم خوب بود. تهران پر تنش بود. آواتار آخر خوب بود تجربه سرگرمی مورد علاقه من اخیراً یک رویداد کریس راک/دیو چاپل بود. (رها کردن میکروفون… یا صفحه کلید…)”