• خانه
  • اخبار
  • بیل گیتس توسط ابتکارات آب و هوای ایالات متحده تشویق می شود زیرا «منطقه بزرگ» با چالش های بلندمدت دست و پنجه نرم می کند

بیل گیتس توسط ابتکارات آب و هوای ایالات متحده تشویق می شود زیرا «منطقه بزرگ» با چالش های بلندمدت دست و پنجه نرم می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیل گیتس توسط ابتکارات آب و هوای ایالات متحده تشویق می شود زیرا «منطقه بزرگ» با چالش های بلندمدت دست و پنجه نرم می کند

بیل گیتس توسط ابتکارات آب و هوای ایالات متحده تشویق می شود زیرا «منطقه بزرگ» با چالش های بلندمدت دست و پنجه نرم می کند
بیل گیتس، سمت راست، با برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، در جلسه افتتاحیه کنفرانس Cascadia Vision 2050 در Semiahmoo Resort در بلین، واشنگتن، روز دوشنبه صحبت می کند. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

بلین، واش – هنگامی که رهبران منطقه ای هر دو کشور دوشنبه به اینجا رسیدند، دود ناشی از آتش سوزی های جنگلی بر فراز مرز ایالات متحده و کانادا در دوردست آویزان شد، پس زمینه ای مناسب برای کنفرانس تغییرات آب و هوا.

اما اولین جلسه کنفرانس Cascadia Vision 2050 با یک پرتو امید کوچک از سوی بیل گیتس آغاز شد. یکی از بنیانگذاران مایکروسافت نسبت به حرکت در دو جبهه ابراز خوش بینی کرد:

  • تصویب اخیر قانون کاهش تورم ایالات متحده، شامل 369 میلیارد دلار در تامین مالی آب و هوا. گیتس آن را “نقطه عطف فوق العاده” نامید و گفت که او قبلاً پروژه های انرژی هیدروژن را به عنوان نمونه شتاب می دهد.
  • روند بلندمدت افزایش هزینه‌های تحقیق و توسعه و سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای نوآوری‌های آب و هوایی برای کاهش انتشار کربن در مناطقی از جمله تولید سیمان. Breakthrough Energy Ventures گیتس بخشی از آن است.

او اذعان کرد که جنگ در اوکراین و بازار سرمایه مخاطره‌پذیر محدودتر در کوتاه‌مدت کمکی نمی‌کند و خاطرنشان کرد که «سرمایه مبتنی بر ریسک در سه یا چهار ماه گذشته کمی کمتر در دسترس بوده است» که بر ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها تأثیر گذاشته است. .

گیتس گفت: «اما من نمی‌بینم که شرکت‌های فناوری خوب برای کسب درآمد مشکل داشته باشند. مردم آنقدر به این دلیل اعتقاد دارند که فکر می‌کنم می‌توانیم آن‌ها را افزایش دهیم، شرکای صنعتی برایشان به‌دست آوریم، آنها را از خط پایان عبور دهیم.» بنابراین من واقعاً به دلیل سرعت نوآوری نسبت به آب و هوا احساس خوبی دارم.»

چالش دلهره آور است. کتاب گیتس 2021 چگونه از فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیمتمرکز بر 51 میلیارد تن گازهای گلخانه ای که سالانه به جو اضافه می شود و نیاز به کاهش آن به صفر برای جلوگیری از گرم شدن بیشتر زمین و جلوگیری از بدترین اثرات تغییرات آب و هوایی است.

بیل گیتس توسط ابتکارات آب و هوای ایالات متحده تشویق می شود زیرا «منطقه بزرگ» با چالش های بلندمدت دست و پنجه نرم می کند
نموداری از گزارش “چشم انداز 2050 Cascadia، حرکت به سوی اقدام اقلیمی” مسیرهای بالقوه انتشار گازهای گلخانه ای جهانی را در سطوح مختلف اقدام نشان می دهد. (منبع: گروه مشاوره بوستون)

در این کتاب، گیتس به افزایش پنج برابری هزینه‌های تحقیق و توسعه در انرژی پاک و فناوری‌های مرتبط با آب و هوا در دهه آینده اشاره می‌کند. این سازمان از سازمان‌های دولتی می‌خواهد تا با صنایع همکاری کنند و از قدرت خرید آنها برای افزایش تقاضا برای انرژی پاک برای تسریع سرعت نوآوری استفاده کنند.

این ایده ها با اهداف کنفرانس که توسط طرح کریدور نوآوری فرامرزی Cascadia، که شامل رهبران مدنی و تجاری از اورگان، ایالت واشنگتن و بریتیش کلمبیا است، هماهنگ است. هدف آنها تبدیل شدن به اولین “مرگمنطقه” پایدار جهان با ادغام منابع و هماهنگی ابتکارات اقلیمی، با تاکید بر مشارکت عمومی و خصوصی است.

تلاش باعث بررسی دقیق و بدبینی می شود. دروازه ها ورود به کنفرانس با هلیکوپتر در شبکه های اجتماعی مورد توجه و انتقاد قرار گرفت. در ورودی استراحتگاه سمیهمو که کنفرانس در آن برگزار می شود، گروهی از معترضان با تابلوهای مختلف در اعتراض به گیتس، نقش او در واکسن کووید-19 و ماهیت ائتلاف کاسکادیا از حاضران استقبال کردند.

بیل گیتس توسط ابتکارات آب و هوای ایالات متحده تشویق می شود زیرا «منطقه بزرگ» با چالش های بلندمدت دست و پنجه نرم می کند
معترضان روز دوشنبه در ورودی استراحتگاه سمیهمو. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

ویکتوریا پالمر، یکی از معترضان، از راهپیمایی آزادی واشنگتن، سازمانی که مخالف دستورات واکسن است، گفت: “ما نگران منطقه بزرگ کاسکادیا هستیم که در پشت سر ما شکل می گیرد.” ما نگران هستیم که این امر قدرت زیادی به منطقه بزرگ بدهد و قانون اساسی را دور بزند.»

این گروه این ابتکار را به‌عنوان تمدید پیمان کشورهای غربی که در آوریل 2020 توسط کالیفرنیا، واشنگتن و اورگان برای هماهنگ کردن واکنش خود به همه‌گیری اعلام شد، می‌بیند، تلاشی که آن را خلاف قانون اساسی می‌داند.

پالمر در خارج از مراسم روز دوشنبه گفت: «ما معتقدیم که امروز نهادهای دولتی و خصوصی در اینجا وجود دارند تا منابع اقتصاد کربن جدید را به طور اساسی از هم جدا کنند. “بنابراین ما باید از آنچه در اینجا می‌گذرد آگاه باشیم، زیرا این امر بر برنامه آب و هوای فرماندار اینسلی تأثیر می‌گذارد.”

جی اینسلی، فرماندار واشنگتن، گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، کیت براون، فرماندار اورگان و جان هورگان، نخست وزیر بریتیش کلمبیا، روز سه شنبه در یک پانل در کنفرانس سخنرانی می کنند که انتظار می رود هر یک به صورت مجازی به آن بپیوندند.

پانل های روز دوشنبه بر موضوعاتی از جمله راه آهن پرسرعت و تلاش فرودگاه های بزرگ منطقه برای همکاری برای ایجاد تقاضا برای سوخت پایدار هوانوردی متمرکز شدند.

کریدور نوآوری Cascadia در سال 2016 توسط دولت های ایالت واشنگتن و بریتیش کلمبیا تأسیس شد. روسای مشترک فعلی آن کریس گرگوار، فرماندار سابق واشنگتن و گرگ داوینیون، رئیس و مدیر عامل شورای تجاری بریتیش کلمبیا هستند. این گروه روز دوشنبه یک مطالعه عمومی با 14 اقدام توصیه شده برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی در منطقه کاسکادیا را سفارش داد و منتشر کرد.

برای هر کسی که ممکن است از سخنان آغازین گیتس تشویق شده باشد، چارلی دیویس از گروه مشاور بوستون، یکی از نویسندگان این مطالعه، در ابتدای سخنرانی خود آماری هشیارکننده به جمعیت ارائه داد: نسبت انتشار کربن سرانه در منطقه کاسکادیا است. 3.5 برابر بالاتر از میانگین جهانی. او گفت که این امر مستلزم کاشت 2.5 میلیارد درخت برای جبران انتشار گازهای گلخانه ای کافی برای رسیدن به میانگین است.

دیویس گفت: واضح است که باید کارهایی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام شود.