• خانه
  • اخبار
  • بیل گیتس، پدربزرگ آینده، جهان را از دریچه ای جدید می بیند و چالش های مختلفی را ترسیم می کند.

بیل گیتس، پدربزرگ آینده، جهان را از دریچه ای جدید می بیند و چالش های مختلفی را ترسیم می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیل گیتس، پدربزرگ آینده، جهان را از دریچه ای جدید می بیند و چالش های مختلفی را ترسیم می کند.

بیل گیتس، پدربزرگ آینده، جهان را از دریچه ای جدید می بیند و چالش های مختلفی را ترسیم می کند.
(تصویر یادداشت های گیتس)

بیل گیتس در مقاله سالانه پایان سال خود به سال 2023 و چالش های جهانی می نگرد که امیدوار است از طریق فعالیت های بشردوستانه خود به مبارزه با آنها کمک کند. بیماری و مرگ کودکان، تحصیلات، تغییرات آب و هوایی و سایر مسائل در این لیست قرار دارند.

یکی از بنیانگذاران مایکروسافت گفت که او به همه چیز – و جهان – از دریچه جدیدی نگاه می کند.

گیتس درباره جنیفر گیتس که در ماه اکتبر با نیل ناسار ازدواج کرد، نوشت: «بزرگترین دخترم این خبر شگفت انگیز را به من داد که سال آینده پدربزرگ خواهم شد. او سه هفته پیش در اینستاگرام خبر بارداری خود را اعلام کرد.

گیتس نوشت: «فقط نوشتن این عبارت، «من قرار است سال آینده پدربزرگ شوم»، مرا هیجان زده می کند. “وقتی به جهانی فکر می کنم که نوه ام در آن متولد می شود، بیشتر از همیشه الهام گرفته می شوم تا به فرزندان و نوه های همه کمک کنم تا فرصتی برای زنده ماندن و شکوفایی داشته باشند.”

گیتس برخی از کارهای انجام شده در بنیاد بیل و ملیندا گیتس مستقر در سیاتل را تشریح کرد. و او زمینه‌های نگران‌کننده را، به‌ویژه در سلامت جهانی، که در مواجهه با همه‌گیری کووید-۱۹، جنگ در اوکراین و بی‌ثباتی اقتصادی، با ناکامی‌هایی روبه‌رو شده است، برجسته کرد.

تلاش‌های انرژی پاک آن از طریق Breakthrough Energy انجام می‌شود، صندوقی که استارت‌آپ‌های فناوری آب و هوا را در مراحل توسعه فناوری و ساخت شرکت هدف قرار می‌دهد.

گیتس نوشت: ما باید تا سال 2050 انتشار گازهای گلخانه ای جهانی را حذف کنیم. “به صفر رسیدن سخت ترین کاری است که بشر تا به حال انجام داده است. ما باید در کمتر از سه دهه کل اقتصاد فیزیکی را متحول کنیم – چگونه چیزها را می سازیم، چگونه حرکت می کنیم، برق تولید می کنیم، غذا رشد می دهیم و گرم و خنک می مانیم.

این مقاله مملو از خوش بینی همیشگی گیتس در مورد حل مشکلات بزرگ و در نهایت تصور دنیایی بهتر است. اما او اعتراف می کند که در چند سال گذشته به “نقاط ضعیف شخصی” از جمله مرگ پدرش و پایان ازدواجش با ملیندا فرنچ گیتس دست یافته است.

او گفت: «پولدار بودن زندگی من را بسیار راحت‌تر می‌کند، اما رضایت‌بخش‌تر نیست. برای این منظور به خانواده، دوستان و شغلی نیاز دارم که در آن روی چیزهای مهم کار کنم. من از داشتن هر سه مورد سپاسگزارم.»