• خانه
  • اخبار
  • بیش از 200 کارمند توییتر در سیاتل به عنوان بخشی از اخراج های بزرگتر اخراج شدند

بیش از 200 کارمند توییتر در سیاتل به عنوان بخشی از اخراج های بزرگتر اخراج شدند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بیش از 200 کارمند توییتر در سیاتل به عنوان بخشی از اخراج های بزرگتر اخراج شدند

بیش از 200 کارمند توییتر در سیاتل به عنوان بخشی از اخراج های بزرگتر اخراج شدند
(عکس بزرگ)

بر اساس یک پرونده جدید در سیستم اطلاع رسانی تنظیم و بازآموزی کارگران ایالت واشنگتن (WARN)، توییتر 208 کارمند مستقر در سیاتل را اخراج می کند.

brooztechnology هفته گذشته گزارش داد که کارکنان در سیاتل با اخراج گسترده در توییتر آسیب دیده اند، که طبق گزارش ها حدود نیمی از 7500 کارمند شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک، مالک جدید این شرکت، از بین رفته است.

بایگانی جدید دوشنبه تعداد مشخصی از کاهش کارها را نشان می دهد.

سیاتل دومین مرکز بزرگ مهندسی توییتر در خارج از مقر اصلی آن در سانفرانسیسکو است. این شرکت برای اولین بار در سال 2012 فروشگاه خود را در سیاتل راه اندازی کرد. طبق گفته لینکدین، از هفته گذشته حدود 400 کارمند در منطقه سیاتل مستقر بودند.

پرونده WARN نشان می دهد که کارکنان سیاتل اخطار اخراج خود را در 4 نوامبر دریافت کردند که تاریخ شروع اخراج آنها 4 ژانویه 2023 است.

شرکت‌هایی که 100 کارمند یا بیشتر دارند، معمولاً موظفند 60 روز قبل از تعطیلی و اخراج کارگران در ایالت واشنگتن، کارگران اخراج شده را مطلع کنند.

نیویورک تایمز هفته گذشته اخراج کارکنان توییتر را “تصادفی” توصیف کرد، زیرا برخی از کارمندان متوجه شدند که وقتی به سیستم‌های داخلی دسترسی نداشتند، اخراج شده‌اند.

توییتر هفته گذشته به دلیل نقض قوانین فدرال WARN مربوط به اخراج کارکنان، با یک شکایت دسته جمعی فدرال مواجه شد.

مشک توییت کرد در 4 نوامبر “به همه کسانی که رفتند 3 ماه غرامت پیشنهاد شد که 50 درصد بیشتر از آنچه قانون مقرر کرده بود”.

سی ان بی سی گزارش داد توییتر 983 شغل را در کالیفرنیا، جایی که مستقر است، کاهش داده است. بلومبرگ گزارش داد که بیش از 90 درصد از کارکنان خود را در هند اخراج کرده است.

اخراج کارکنان در توییتر به دنبال اخراج چندین شرکت فناوری در حال تلاش برای کاهش هزینه ها در میان عدم اطمینان اقتصادی و کاهش قیمت سهام است.

ماسک – مدیرعامل تسلا و بنیانگذار اسپیس ایکس – پس از ماه‌ها درگیری‌های حقوقی که به دلیل تلاش او برای کنار گذاشتن یک خرید برنامه‌ریزی‌شده تقویت شد، تصمیم گرفته است تا قرارداد 44 میلیارد دلاری خود را برای خرید توییتر ادامه دهد.

ماسک از زمان تصدی این مسئولیت در ماه گذشته، مجموعه‌ای از برنامه‌های خود را برای متزلزل کردن شرکت و محصولش اعلام کرده است. او روز جمعه با اشاره به فشار گروه‌های فعال بر تبلیغ‌کنندگان، در توئیتی نوشت که این شرکت «تحمل زیادی در درآمد خود را متحمل شده است».