منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • بیانیه سامسونگ درباره حمله هکرها به این شرکت: آیا مشتریان در معرض خطر هستند؟

بیانیه سامسونگ درباره حمله هکرها به این شرکت: آیا مشتریان در معرض خطر هستند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022

دیروز در ترنجی حوالی سامسونگ را هک کردند ما از گروه هکر $ Lapsus صحبت کردیم. بسیاری از مصرف کنندگان نگران امنیت محصولات سامسونگ از جمله تلفن، تبلت و غیره هستند. با انتشار بیانیه سامسونگ در مورد حمله هکری به این شرکت، این نگرانی ها پاسخ رسمی دریافت کرد.

بیانیه سامسونگ در مورد حمله هکری به Lapsus $

غول فناوری کره ای امروز تأیید کرد که هکرها با موفقیت اطلاعات داخلی شرکت و کد منبع دستگاه های گلکسی سامسونگ را به سرقت برده اند.

این نقض اخیرا اعلام شد و یک سازمان هکری به نام $ Lapsus مسئولیت آن را بر عهده گرفت. گروهی که اخیراً انویدیا را هک کرده اند اسکرین شات هایی را به اشتراک گذاشته اند که ظاهراً حدود 200 گیگابایت اطلاعات دزدیده شده را نشان می دهد. این اطلاعات شامل کد منبع مورد استفاده سامسونگ برای رمزگذاری و باز کردن قفل بیومتریک سخت افزار گلکسی این شرکت است.

یک گروه هکر سامسونگ $ Lapsus را هک کردند

سامسونگ وی در اظهارات امروز هویت هکرها و همچنین سرقت اطلاعات رمزگذاری و بیومتریک را تایید یا تکذیب نکرد. ولی، این شرکت گفته است که هیچ اطلاعات شخصی، چه به کارکنان و چه مشتریان، درز نکرده است.

این هک هیچ تاثیری بر کسب و کار یا مشتریان سامسونگ ندارد

سامسونگ در بیانیه ای اعلام کرد:

«یک نقص امنیتی در برخی از داده‌های داخلی شرکت وجود دارد. طبق تجزیه و تحلیل اولیه ما، این نقض شامل برخی از کد منبع مربوط به عملکرد دستگاه های Galaxy است. اما شامل اطلاعات شخصی کاربران یا کارمندان ما نمی شود. ما در حال حاضر انتظار هیچ تاثیری بر کسب و کار یا مشتریان خود نداریم. ما اقداماتی را برای جلوگیری از چنین حوادثی در آینده انجام داده ایم و بدون وقفه به خدمات رسانی به مشتریان خود ادامه خواهیم داد.

در مورد هک اخیر انویدیا، گروه هکر $ Lapsus سعی کرد از این شرکت اخاذی کند و تهدید به درز اطلاعات آنلاین کرد. این تیم از انویدیا خواست تا محدودیت‌های استخراج ارز دیجیتال را از برخی پردازنده‌های گرافیکی حذف کند و درایورهای این کارت‌های ویدئویی را باز کند. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

آیا گوشی سامسونگ دارید؟ در حال حاضر لازم نیست نگران باشید، اما اگر اخبار جدیدی منتشر شد، به شما اطلاع خواهیم داد.