• خانه
  • اخبار
  • به یاد آوردن تام آلبرگ: چگونه یک سرمایه گذار کم قدردانی شده تأثیر زیادی بر فناوری سیاتل گذاشت

به یاد آوردن تام آلبرگ: چگونه یک سرمایه گذار کم قدردانی شده تأثیر زیادی بر فناوری سیاتل گذاشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به یاد آوردن تام آلبرگ: چگونه یک سرمایه گذار کم قدردانی شده تأثیر زیادی بر فناوری سیاتل گذاشت

به یاد آوردن تام آلبرگ: چگونه یک سرمایه گذار کم قدردانی شده تأثیر زیادی بر فناوری سیاتل گذاشت
تام آلبرگ، یکی از بنیانگذاران Madrona Venture Group، در یک رویداد در سال 2015 صحبت می کند (عکس فایل brooztechnology)

تام آلبرگ به خاطر همه کارهایی که برای کمک به ایجاد و شکل دادن به صنعت فناوری در منطقه سیاتل انجام داد، و همچنین سرمایه گذاری اولیه اش در آمازون، دیدن پتانسیل اینترنت و کمک به جف بزوس برای به دست آوردن سرمایه مورد نیاز، در خاطر عموم خواهد ماند. شرکت بالای زمین

اما نحوه تعامل آلبرگ با مردم در پشت صحنه بیشترین تأثیر را بر بسیاری از کسانی که او در طول حرفه طولانی خود به عنوان وکیل، سرمایه گذار و رهبر تجاری و مدنی با آنها کار کرده است، خواهد گذاشت.

این پیام روشنی از مجموعه ای از ادای احترام به آلبرگ بود که در آخر هفته توسط بسیاری از دوستان و همکاران سابق او پس از خبر مرگ او در 82 سالگی در اینترنت منتشر شد.

همکارانش در Madrona Venture Group در خاطرات خود از زندگی آلبرگ می نویسند: «تام همه این کارها را در پشت صحنه و به دور از مرکز توجه انجام داد.

او می‌خواست بنیان‌گذاران و رهبران سازمان‌هایی که از آن‌ها حمایت می‌کرد بدرخشند در حالی که او به عنوان یک مربی و مشاور به آنها کمک می‌کرد. او از ابتدا در محله بالارد سیاتل، نوه مهاجران، آمد و به تأسیس و ساخت بسیاری از شرکت ها و سازمان های خارق العاده ای کمک کرد که همه ما از آنها بهره مندیم. و این سبک از تأثیر کم توجهی در روش خدمت او به دیگران نفوذ کرد.

کاترین شیهان، معاون رئیس جمهور و مشاور عمومی، به آلبرگ به عنوان نمونه ای از تأثیر اعضای هیئت مدیره بر شرکت ها در طول 23 سال حضورش در هیئت مدیره آمازون اشاره کرد.

شیهان در لینکدین نوشت: «من شخصاً چیزهای زیادی از تعاملم با هیئت مدیره آمازون آموخته‌ام و تام آلبرگ نیز از این قاعده مستثنی نبود. او کم گفته بود، فداکار بود و همیشه می‌توانست یک سوال کاوشگر بپرسد که باعث شد به شیوه‌ای متفاوت درباره کارم فکر کنم.

گرگ گوتسمن، که سال‌ها با آلبرگ در مادرونا کار می‌کرد، به یاد می‌آورد که از دیدن او در حال خواندن کتابی درباره فیزیک کوانتومی متعجب شده بود: “او مستقیماً گفت: “اوه، من می‌خواهم این را بفهمم.” این تام بود.

گوتسمن که اکنون یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل آزمایشگاه پایونیر اسکوئر است، همچنین واکنش آلبرگ در سال 1999 به این خبر را یادآوری کرد که آمازون با خرید LiveBid، استارتاپی به رهبری مت ویلیامز، بنیان‌گذاری که با آن همکاری می‌کرد، موافقت کرده است.

او گفت: “من هرگز نگاه شادی خالص تام به مت را فراموش نمی کنم، “آیا این بزرگترین چیز در جهان نیست؟” این لحظه ای بود که من جادوی تام را درک کردم.

گوتسمن با توصیف «سبک مدیریت توانمند منحصر به فرد آلبرگ» نوشت که او «قاضی سختگیر استعداد است، اما وقتی به شما ایمان داشته باشد، به شما اجازه می دهد تا اشتباه کنید (و اشتباهات بیشتر) و امیدوارم به چیزهای بزرگی دست پیدا کنید، حتی اگر یک متخصص بسیار جوان.»

ویلیامز که پس از کار در آمازون Pro.com را پیدا کرد، در اظهار نظری در مورد پست مادرونا در لینکدین در مورد آلبرگ، طرف ماجرا را بیان کرد. او به یاد آورد که چگونه آلبرگ پس از اینکه ویلیامز به اتحاد فرشتگان پیشنهاد داد، با هیجان در مورد سرمایه گذاری در شرکت به او نزدیک شد.

ویلیامز نوشت: «جادویی بود وقتی تام گوش به گوش لبخند زد.

جولی سندلر، مدیر عامل آزمایشگاه پایونیر اسکوئر، که قبلاً با آلبرگ در Madrona کار می کرد، در پست خود در لینکدین، تأثیری را که او بر زندگی اولیه خود داشت را به یاد آورد.

سندلر می‌نویسد: «به‌عنوان همکار ۲۰ ساله‌اش، از اولین روز کارم، به هر مکالمه‌ای با من برخورد می‌کرد که انگار یکی از شرکای قدیمی او هستم. “نفسم را بند آورد. این مرا بلند کرد. امروز وقتی با همکاران جوان‌تر کار می‌کنم همیشه این را به یاد می‌آورم: تجربه آن سطح از اعتماد، ایمان و مهربانی چقدر توانمند است. من از او به خاطر چیزهایی که به من آموخت بسیار سپاسگزارم. باشد که همه با الگوی او زندگی کنیم.»

برای اطلاعات بیشتر در مورد تأثیر آلبرگ و اطلاعات اهدایی، به داستان قبلی ما مراجعه کنید. و برای ادای احترام و خاطرات بیشتر از کسانی که در طول زندگی و حرفه آلبرگ با او کار کرده اند و می شناختند، پست لینکدین مادرونا را ببینید.