• خانه
  • اخبار
  • به گفته هوارد شولتز، استارباکس در حال ورود به “کسب و کار NFT” است

به گفته هوارد شولتز، استارباکس در حال ورود به “کسب و کار NFT” است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به گفته هوارد شولتز، استارباکس در حال ورود به "کسب و کار NFT" است

به گفته هوارد شولتز، استارباکس در حال ورود به "کسب و کار NFT" است
هوارد شولتز (عکس از brooztechnology / کوین لیسوتا)

فراپوچینو، لاته کدو تنبل با ادویه جات و حالا … NFT؟

بله، استارباکس به وضوح در حال ورود به دنیای NFT است.

این صحبت هاوارد شولتز است که غول قهوه سیاتل را به عنوان مدیر اجرایی موقت پس از استعفای رسمی کوین جانسون در روز دوشنبه بر عهده دارد.

شولتز که بیش از دو دهه شرکت را قبل از واگذاری سکان به مدیر اجرایی جانسون در سال 2017 اداره می کرد، روز دوشنبه جلسه ای در تالار شهر برگزار کرد که طبق گزارش ها گفته شد استارباکس “تا پایان امسال در تجارت NFT خواهد بود”. ویدئویی از اظهارات او در این جلسه به جردن زکارین، خبرنگار More Perfect Union لو رفت.

شولتز اعتراف کرد که او یک “بومی دیجیتال” نیست، اما در حال مطالعه NFT یا توکن های غیرقابل جایگزین است، یک فناوری پر رونق که به مردم اجازه می دهد تا مالکیت منحصر به فرد آثار هنری، فیلم ها، عکس ها و سایر محتوای دیجیتال را در بلاک چین تضمین کنند. به گزارش رویترز، فروش OpenSea، بازار NFT، در ماه مارس 2.5 میلیارد دلار بود که در ژانویه 5 میلیارد دلار کاهش داشت.

شرکت ها و برندهای دیگر، از جمله تاکو بل و پاپا جانز، انگشتان خود را در NFT فرو می برند. آکسیوس روز سه شنبه اعلام کرد iHeartMedia در حال ایجاد یک شبکه پادکست جدید مبتنی بر NFT است. ماه گذشته، تایم اولین شماره کامل این مجله را با نام NFT منتشر کرد.

“اگر به شرکت‌ها، برندها، افراد مشهور، اینفلوئنسرهایی که سعی در ایجاد یک پلتفرم دیجیتال NFT و کسب‌وکار دارند نگاه کنید، نمی‌توانم کسی را بیابم که دارای گنجینه دارایی‌های استارباکس، از کلکسیون‌ها گرفته تا کل میراث شرکت باشد.” شولتز در جلسه تالار شهر معروف به “مجموعه های باز مشارکت” گفت.

ما برای جزئیات بیشتر با استارباکس تماس گرفته‌ایم و در صورت دریافت پاسخ به‌روزرسانی خواهیم کرد.

استارباکس نیز روز دوشنبه اعلام کرد که برنامه بازخرید سهام خود را متوقف می کند. شولتز که مجدداً به هیئت مدیره شرکت ملحق شد، همچنین به تلاش‌های روز دوشنبه برای متحد کردن کارکنان استارباکس در جلسه روز دوشنبه اشاره کرد.

استارباکس بیش از 30000 فروشگاه دارد و بیش از 400000 کارمند دارد. سهام این شرکت در سال گذشته بیش از 20 درصد کاهش یافته است.

هیئت مدیره این شرکت یک کمیته کاری برای انجام جستجوی مداوم برای معاون دائم جانسون تشکیل داده است. انتظار می رود تا پاییز امسال تصمیم گیری شود.