• خانه
  • اخبار
  • به گفته ایلان ماسک، بارگیری مغز انسان در ربات های انسان نما امکان پذیر است

به گفته ایلان ماسک، بارگیری مغز انسان در ربات های انسان نما امکان پذیر است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به گفته ایلان ماسک، بارگیری مغز انسان در ربات های انسان نما امکان پذیر است

اغراق نیست اگر بگوییم ایلان ماسک در حال کاوش در دنیای دیگری است. زیرا به جرات می توان گفت که او تنها کسی است که ایده های انقلابی و فوق العاده کاربردی در ذهن دارد. همانطور که می دانید او پروژه های زیادی از جمله روبات های انسان نما را طراحی و توسعه می دهد. اما در مورد دوم، به گفته ایلان ماسک، این امکان وجود دارد که مغز انسان در ربات های انسان نما بارگیری شود. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

چگونه می توان مغز انسان را در ربات بارگذاری کرد؟

سال گذشته، ایلان ماسک مفهوم یک ربات انسان نما به نام Optimus را معرفی کرد. اگرچه هنوز راه زیادی تا استفاده از این ربات برای کاربردی بودن واقعی وجود دارد، اما ایلان ماسک امید زیادی به این نوع ربات دارد. او می گوید ربات های انسان نما در حال ظهور هستند و هوش مصنوعی بسیار سریع در حال پیشرفت است.

ایلان ماسک در مصاحبه ای با ماتیاس دوپفنر، مدیرعامل اکسل اسپرینگر، نظرات خود را در مورد ربات های انسان نما که در حال ساخت هستند به اشتراک گذاشت. او همچنین در مورد ربات Tesla Optimus که ربات انسان نمای خود این شرکت است صحبت می کند.

تراشه مغز ایلان ماسک در حال آماده شدن برای اولین آزمایشات انسانی است

ایلان ماسک گفت که Optimus یک هدف مشترک است، در واقع این ربات نوعی ربات کار است. نقش اصلی این ربات باید در کاری باشد که تکراری، خسته کننده یا خطرناک باشد یا به طور کلی کاری باشد که مردم تمایلی به انجام آن نداشته باشند. وقتی صحبت از ربات‌های انسان‌نما به میان می‌آید، بسیاری از مردم نگران این هستند که آیا در موقعیت‌های خاص جایگزین انسان‌ها می‌شوند یا خیر.

توانایی مغز انسان را در ربات بارگذاری کنید

به همین دلیل است که مصاحبه‌کننده می‌پرسد آیا این روبات‌ها می‌توانند در زندگی روزمره به افراد کمک کنند، مثلاً در کارهای خانه کمک کنند. ایلان ماسک پاسخ داد که Optimus یک ربات انسان نما خواهد بود که بر کارهای عمومی متمرکز است. علاوه بر این، نباید فرصت بارگیری توانایی های مغز خود را در این ربات فراموش کنیم.

او گفت: “ما می توانیم چیزهایی را در این ربات بارگذاری کنیم که معتقدیم آن را منحصر به فرد می کند.” البته اگر دیگر در این بدن نباشید قطعا متفاوت خواهد بود. اما به همان اندازه که حفظ خاطرات و شخصیتمان مهم است، فکر می کنم بتوانیم این کار را انجام دهیم.

طراحی و توسعه ربات های انسان نما دو پا

ماسک همچنین اطلاعاتی در مورد طراحی ربات های دو پا به اشتراک گذاشت. او گفت بشریت دنیا را طوری طراحی کرده است که با یک ربات انسان نما دو پا با دو دست و ده انگشت ارتباط برقرار کند. بنابراین اگر می‌خواهید یک ربات داشته باشید و بتوانید کارهایی را انجام دهید که مردم می‌توانند انجام دهند، باید هم اندازه و هم شکل شما باشد.

او همچنین گفت که تسلا در سال جاری نمونه اولیه محصولات بسیار خوبی خواهد داشت و ممکن است تا پایان سال 2023 حداقل میانگین حجم تولید داشته باشد. GizChinaاولین ربات تسلا، تسلا بات، در آگوست 2021 با ابعاد 5 فوت و 8 اینچ و وزن 125 پوند معرفی شد. در ماه ژانویه، ایلان ماسک آن را مهم ترین محصول توسعه یافته توسط تسلا در سال جاری معرفی کرد.

ثروتمندترین مرد جهان در تاریخ فوربس ایلان ماسک است!

از سوی دیگر، ایلان ماسک نتوانست از صحبت در مورد حمله روسیه به اوکراین اجتناب کند. او همچنین گفت که ما نمی توانیم اجازه دهیم پوتین کنترل اوکراین را در دست بگیرد! او همچنین گفت که مطمئن است پوتین به میزان قابل توجهی از او ثروتمندتر خواهد بود. یادآوری می کنیم که در میان اعلامیه های رسمی، ایلان ماسک در حال حاضر ثروتمندترین مرد جهان است. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا ربات تسلا در نهایت می تواند به یک محصول تجاری موفق تبدیل شود؟ به نظر شما بهترین استفاده ای که هر ربات انسان نما باید داشته باشد چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید