• خانه
  • اخبار
  • به نقل از بانک ایالتی واشنگتن، سناتورها از قانون‌گذاران می‌خواهند تا روابط بانکی و رمزنگاری را بررسی کنند.

به نقل از بانک ایالتی واشنگتن، سناتورها از قانون‌گذاران می‌خواهند تا روابط بانکی و رمزنگاری را بررسی کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به نقل از بانک ایالتی واشنگتن، سناتورها از قانون‌گذاران می‌خواهند تا روابط بانکی و رمزنگاری را بررسی کنند.

به نقل از بانک ایالتی واشنگتن، سناتورها از قانون‌گذاران می‌خواهند تا روابط بانکی و رمزنگاری را بررسی کنند.
سناتور آمریکایی الیزابت وارن در یک گردهمایی مبارزات انتخاباتی 2019 در سیاتل. (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

سناتور الیزابت وارن (D-Mass.) و سناتور تینا اسمیت (D-Minn.) تنظیم کننده های بانکی ایالات متحده را تحت فشار قرار می دهند تا روابط بین صنعت بانکداری و شرکت های ارز دیجیتال از جمله فارمینگتون، بانک مون استون مستقر در واشنگتن را بررسی کنند.

سناتورها در نامه‌های ارسالی روز چهارشنبه خطاب به فدرال رزرو نوشتند: «روابط بانک‌ها با شرکت‌های ارز دیجیتال سؤالاتی را در مورد ایمنی و سلامت سیستم بانکی ما ایجاد می‌کند و حفره‌های بالقوه‌ای را که شرکت‌های رمزنگاری ممکن است برای دسترسی بیشتر به بانک‌ها از آنها سوءاستفاده کنند، برجسته می‌کند. ، شرکت بیمه سپرده فدرال، و دفتر کنترل کننده ارز.

وارن و اسمیت به گزارش نیویورک تایمز در 23 نوامبر اشاره می‌کنند که نشان می‌دهد چگونه مون استون 11.5 میلیون دلار بودجه ریسک‌پذیر از Alameda Research، یکی از شرکت‌های تابعه صرافی شکست خورده ارزهای دیجیتال FTX دریافت کرده است. آنها همچنین خاطرنشان کردند که ژان شالوپین، که ریاست شرکت مادر مون استون FBH را بر عهده دارد، همچنین رئیس بانک دلتک مستقر در باهاما است. برجسته ترین مشتری دلتک Tether است، یک شرکت رمزنگاری با 65 میلیارد دلار دارایی.

بانک مون استون که قبلاً به عنوان بانک دولتی فارمینگتون شناخته می شد، در سال 2020 توسط FBH خریداری شد. بانک ایالتی فارمینگتون درست قبل از سرمایه گذاری FTX نام خود را تغییر داد.

با تصاحب Farmington، Moonstone یک منشور بانکی دریافت کرد، یک مجوز تجاری برای مؤسسات مالی ایالات متحده که سپرده‌ها را مدیریت می‌کنند و سایر خدمات مشابه بانکی را ارائه می‌دهند. طبق صفحه لینکدین، مون استون اکنون خود را به عنوان یک “بانک دیجیتال تایید شده” معرفی می کند، چندین نفر را در منطقه سیاتل استخدام می کند و در Bellevue، واشنگتن مستقر است.

کارشناسان بانکی قبلاً به brooztechnology گفته بودند که تصاحب بانک‌ها مستلزم بررسی دقیق قانون‌گذاران است. آنها گفتند، با توجه به اینکه مون استون تا حدی متعلق به شرکت های فراساحلی و درگیر در حوزه ارزهای دیجیتال بود، این معامله باید پرچم های نظارتی بیشتری را افزایش می داد.

Farmington در شهر کوچک Farmington، واشنگتن، در نزدیکی مرز واشنگتن و آیداهو سرچشمه گرفت. این وام دهنده که در سال 1887 تأسیس شد، قبلاً وام هایی با هدف کشاورزی ارائه می کرد.

به گزارش نیویورک تایمز، Farmington قبل از اینکه شروع به جذب سرمایه برای تبدیل خود به یک بانک متمرکز بر فناوری کند، تنها سه کارمند داشت و با 4800 نفر بیست و ششمین بانک کوچک در ایالات متحده بود. طبق گفته شرکت بیمه سپرده فدرال، دارایی خالص او 5.7 میلیون دلار است و او بانکداری آنلاین یا کارت اعتباری ارائه نمی دهد.

تایمز گزارش داد که در سه ماهه سوم سال جاری، سپرده های این بانک با رشد نزدیک به 600 درصدی به 84 میلیون دلار رسیده است. به گفته تایمز، بیشتر این افزایش از چهار حساب جدید حاصل شده است.

وارن مدت‌هاست که به ارزهای دیجیتال شکاک بوده است. او بارها هشدار داده است که صنعت نوپا به دلیل میزان انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال، برای جرایم مالی، خطرناک برای مصرف کنندگان و تهدیدی برای محیط زیست است.

قانونگذاران قرار است هفته آینده دو جلسه استماع در مورد سقوط FTX برگزار کنند. بنیانگذار شرکت سام بنکمن-فرید روز جمعه در توییتر گفت که این کار را خواهد کرد در کمیته های کنگره حاضر شوند.

وارن و اسمیت نامه را با لیستی از سؤالات پایان دادند و از تنظیم کننده های بانک خواستند تا “بهتر دامنه قرار گرفتن سیستم بانکی در معرض صنعت کریپتو و نحوه ارزیابی روابط بین بانک های رمزنگاری شده توسط رگولاتورهای بانکی را درک کنند.”

FTX با یک شرکت دیگر در منطقه سیاتل ارتباط دارد: سال گذشته، بازوی سرمایه گذاری آن در یک دور 70 میلیون دلاری در Protego Trust Bank مستقر در سیاتل، یک بانک رمزنگاری که در فوریه 2021 یک منشور بانکی مشروط دریافت کرد، شرکت کرد. Protego در آن ذکر نشده بود. نامه سناتورها