به طور رسمی پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13 نسخه 2 + ویژگی های جدید منتشر شد

به طور رسمی پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13 نسخه 2 + ویژگی های جدید منتشر شد

ماه گذشته بود آپدیت آزمایشی اندروید 13 به توسعه دهندگان ارائه شده است. انتظار می رود اندروید 13 پایدار و نهایی در اواخر تابستان 1401 منتشر شود. در مسیر توسعه، بهبود و پایداری این سیستم عامل، امروز پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13 نسخه 2 به طور رسمی ارائه شد. توابع آن

پیش نمایش برای توسعه دهندگان اندروید 13

امروز، گوگل دومین بررسی برای توسعه دهندگان است اندروید 13 طبق برنامه اعلام شده در ماه گذشته منتشر شد. مرحله بعدی اولین نسخه بتا خواهد بود که در آوریل 1401 منتشر خواهد شد.

آپدیت اندروید 13 به توسعه دهندگان معرفی شد

سپس بتای دوم را در ماه می و بتای سوم را در ژوئن دریافت خواهیم کرد، بتای چهارم را در جولای (که به عنوان یک نسخه کامل قبل از انتشار عمومی عمل می کند). سپس، شاید در حدود سپتامبر 1401، نسخه نهایی در گوشی های گوگل پیکسل ارائه شود.

خوب، برای پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13، نسخه 2 یا کوتاه اندروید 13 DP2 بیا برگردیم.

دسترسی به ارسال اعلان ها در اندروید 13

اندروید 13 اکنون یک درخواست دسترسی جدید برای ارسال اعلان‌ها از برنامه‌ها معرفی می‌کند. این بدان معنی است که اگر برنامه ای بخواهد برای شما اعلان های فشار ارسال کند، باید از شما اجازه قبلی بگیرد، مشابه روش فعلی در اپل iOS!

گوگل می‌گوید برای برنامه‌هایی که با اندروید ۱۲ یا نسخه‌های قبلی سازگار هستند، «سیستم جریان ارتقا را از سوی توسعه‌دهندگان مدیریت می‌کند»، بدون اینکه واقعاً معنای عبارت را توضیح دهد.

برنامه‌ها همچنین می‌توانند با حذف مجوزهایی که قبلاً صادر شده و دیگر مورد نیاز نیستند، از حریم خصوصی کاربران محافظت کنند. البته این بستگی به توسعه دهندگانی دارد که به طور داوطلبانه این را اعمال کنید.

یکی دیگر از ویژگی های جدید در بررسی برنامه نویس اندروید 13 2 به عنوان مثال، متن ژاپنی بهبود یافته، بهبود ارتفاع خط برای اسکریپت های غیر لاتین، API تبدیل متن برای روش های آوایی برای وارد کردن و نگهداری فونت ها، و emoji COLR نسخه 1 وجود دارد. این یک قالب فونت جدید و بسیار فشرده است که ارائه شده است. سریع و شفاف در هر اندازه. مقایسه تصویر بالا را ببینید.

توسعه دهندگان اکنون می توانند برنامه های خود را برای استفاده از آن بهینه کنند و این باید به طور جادویی کار کند زیرا سیستم همه چیز را کنترل می کند.

اندروید 13 اکنون از بلوتوث LE Audio نیز پشتیبانی می کند. این نسل بعدی صدای بی سیم است که برای جایگزینی “بلوتوث کلاسیک” طراحی شده است. این برای صدای HiFi بدون کاهش عمر باتری طراحی شده است و به کاربران اجازه می دهد صدا را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند و پخش کنند یا حتی برای اطلاعات، سرگرمی یا دسترسی به پخش عمومی.

اندروید 13 از استاندارد MIDI 2.0 نیز پشتیبانی می کند. از جمله قابلیت اتصال سخت افزار MIDI 2.0 از طریق USB. این وضوح برای کنترل‌کننده‌ها، پشتیبانی بهتر از زنگ‌های غیرغربی و عملکرد گویاتر با کنترل‌کننده‌های نت افزایش می‌یابد.

آیا باید آپدیت آزمایشی را روی اندروید 13 نصب کنیم؟

این نسخه مانند نسخه اول فقط برای توسعه دهندگان است و نصب آن توصیه نمی شود مگر اینکه توسعه دهنده باشید. اگر فقط می خواهید نسخه بعدی اندروید را امتحان کنید، تا ماه آینده که اولین نسخه بتا منتشر می شود صبر کنید. با پیوستن به برنامه بتای اندروید (عمومی)، به راحتی می توانید از تلفن های پیکسل پشتیبانی شده برای نصب اندروید 13 بتا استفاده کنید.

نظر شما در مورد ویژگی های جدید اندروید 13 نسخه 2 تجسم برای توسعه دهندگان چیست؟