• خانه
  • اخبار
  • به روز رسانی Xbox توجه سیاسی را به خود جلب می کند

به روز رسانی Xbox توجه سیاسی را به خود جلب می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به روز رسانی Xbox توجه سیاسی را به خود جلب می کند

به روز رسانی Xbox توجه سیاسی را به خود جلب می کند
(عکس از ایکس باکس)

به‌روزرسانی اخیر با هدف کاهش مصرف انرژی کنسول‌های ایکس‌باکس، انتقاد برخی از بخش‌های شگفت‌انگیز از جمله سناتور تد کروز و برنامه صبحگاهی «فاکس و دوستان» را برانگیخته است.

در 11 ژانویه، بخش ایکس‌باکس مایکروسافت به‌روزرسانی‌ای را برای سیستم‌های بازی Xbox One و Series X|S اعلام کرد که آنها را به «نخستین کنسول‌های کربن آگاه» تبدیل می‌کند. این به روز رسانی که در حال حاضر در برنامه دسترسی زودهنگام Xbox Insider در حال آزمایش است، مجموعه جدیدی از گزینه ها را برای کنترل نحوه رفتار کنسول در حالت خواب معرفی می کند تا با هدف مایکروسافت برای تبدیل شدن به یک شرکت کربن منفی تا سال 2030 Mr.

اخبار اولیه این پچ بدون اظهار نظر زیاد منتشر شد و رفت، زیرا هنوز برای آزمایش محصول به Xbox Insiders محدود است و هنوز برای دارندگان معمولی Xbox فعال نشده است. همچنین عملکرد دستگاه ها را به گونه ای که نمی توان خاموش کرد، تحت تاثیر قرار نمی دهد و در واقع کاملاً ممکن است که بسیاری از بازیکنان ایکس باکس تفاوت را متوجه نشوند.

با این حال، به‌روزرسانی «انتشار کربن» ایکس‌باکس در ۲۳ ژانویه آتش بخش سیاسی را به خود جلب کرد و با داستانی در Blaze News شروع شد که اعلام کرد مایکروسافت «بازی‌کنندگان را مجبور می‌کند تا کنسول‌های ایکس‌باکس خود را برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی خاموش کنند».

قطعه Blaze تا حد زیادی ویژگی‌های به‌روزرسانی را نادرست معرفی می‌کند، و آنها را به گونه‌ای نشان می‌دهد که گویی به‌روزرسانی به‌طور خودکار تمام Xbox‌ها را مجبور می‌کند از حالت خاموش کردن صرفه‌جویی در مصرف انرژی استفاده کنند، و گویی این کار چندین ویژگی سیستم را که با حالت خواب پرمصرف‌تر مرتبط هستند، برای همیشه غیرفعال می‌کند.

یک نظر اضافی در 24 ژانویه منتشر شد از “روباه و دوستان”، که مایکروسافت را متهم کرد که «در سنین پایین‌تر بچه‌های شما را در سیاست‌های آب و هوایی استخدام می‌کند» و توییت سناتور کروز که آپدیت ایکس باکس را با دیگر مناقشات اخیر انتشار کربن مرتبط می کند.

کروز نوشت: «اول اجاق گاز، سپس قهوه شما، حالا آنها دنبال Xbox شما هستند.»

Xbox Series X|S در میان کنسول های نسل نهم منحصر به فرد است زیرا خاموش کردن آن به طرز شگفت آوری سخت است. خارج از جعبه، با فشار دادن دکمه پاور Series X|S حالت Sleep یا Shutdown فعال می شود که هیچ کدام به طور کامل کنسول را خاموش نمی کند. برای این کار باید به تنظیمات پاور سیستم رفته و آن را مجبور به خاموش شدن کامل کنید.

از مارس 2022، ایکس‌باکس‌ها با Shutdown به‌عنوان یک گزینه پیش‌فرض عرضه می‌شوند، اما کنسول‌های راه‌انداز بلافاصله حالت خواب را روشن کرده‌اند. Sleep از 10-15 وات در مقابل 0.5 وات Shutdown استفاده می کند، اما به کاربران اجازه می دهد فورا ایکس باکس را راه اندازی کنند و از راه دور به آن دسترسی داشته باشند. در صورتی که Xbox اجازه داشته باشد به اندازه کافی بدون راه اندازی مجدد کامل مانند هر رایانه دیگری کار کند، حالت Sleep می تواند مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کند.

به عنوان بخشی از برنامه پایداری مداوم مایکروسافت، به‌روزرسانی 11 ژانویه “carbon aware” برخی از ویژگی‌های مشابهی را که سال گذشته برای ویندوز 11 معرفی شد اضافه می‌کند. Xbox روشن و متصل به اینترنت به طور خودکار سعی می‌کند به کربن منطقه‌ای دسترسی پیدا کند. داده‌های شدت برای راه‌اندازی به‌روزرسانی‌های خودکار در مواقعی که شبکه برق محلی شما بیشترین مصرف برق را از منابع تجدیدپذیر می‌گیرد.

Blaine Hauglie، مدیر برنامه های فنی ایکس باکس، در وبلاگ رسمی ایکس باکس نوشت: “ما همه بازیکنان را تشویق می کنیم تا درباره گزینه های تنظیم قدرت در دسترس شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.” هر قدم کوچکی که برمی‌داریم تأثیر جمعی بیشتری دارد – و انتخاب خاموش کردن (صرفه‌جویی در مصرف انرژی) می‌تواند تأثیر واقعی و معناداری داشته باشد.»

به عنوان مثال، به ازای هر دو کنسولی که در یک سال به خاموش شدن (صرفه جویی در مصرف انرژی) تغییر می کنند، ما معادل کربن حذف شده توسط یک درخت کاشته شده و رشد یک دهه را ذخیره می کنیم.

در حالی که به‌روزرسانی به‌طور خودکار حالت خاموش کردن را برای خودی‌های ایکس‌باکس که سیستم‌هایشان به حالت خواب تنظیم شده است، فعال می‌کند، هیچ چیزی مانع از تغییر آن نمی‌شود. این به‌روزرسانی همچنین ویژگی جدیدی را به حالت خواب اضافه می‌کند که به گزینه تنظیم ساعات فعال Xbox اجازه می‌دهد تا در زمان‌های تعریف‌شده توسط کاربر، زمانی که هیچ‌کس از سیستم استفاده نمی‌کند، از حالت خواب به حالت خاموش شدن تغییر کند. این به منظور کاهش مصرف انرژی کلی کنسول است.