• خانه
  • اخبار
  • به روز رسانی مالیات بر عایدی سرمایه ایالت واشنگتن: دادستان کل به دنبال درخواست تجدید نظر برای بازگرداندن قانون بحث برانگیز است

به روز رسانی مالیات بر عایدی سرمایه ایالت واشنگتن: دادستان کل به دنبال درخواست تجدید نظر برای بازگرداندن قانون بحث برانگیز است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به روز رسانی مالیات بر عایدی سرمایه ایالت واشنگتن: دادستان کل به دنبال درخواست تجدید نظر برای بازگرداندن قانون بحث برانگیز است

باب فرگوسن
باب فرگوسن، دادستان کل واشنگتن. (فایل brooztechnology / Dan Delong)

در تلاش برای لغو حکم دادگاه بدوی مبنی بر جلوگیری از مالیات بر عایدی سرمایه جدید ایالت واشنگتن، دفتر دادستان کل روز جمعه از دادگاه عالی ایالت خواست تا پرونده را به طور مستقیم به درخواست تجدید نظر برساند.

تصمیم دادستان کل باب فرگوسن برای دور زدن دادگاه استیناف ایالتی اساساً به رسمیت شناختن حقوقی آن است که به هر حال ممکن است دعوا بر سر آنچه که مالیات بر درآمد را تشکیل می دهد، در دادگاه عالی واشنگتن پایان یابد. دادگاه عالی ایالت ممکن است درخواست تجدیدنظر مستقیم را رد کند، اما برخی از کارشناسان حقوقی آن را بعید دانستند.

هیو اسپیتزر، استاد حقوق و کارشناس حقوق اساسی در دانشگاه واشنگتن گفت: «در این مورد، به نظر محتمل است، زیرا هر یک از طرفین نسبت به تصمیم دادگاه استیناف که با آن مخالف هستند، تجدید نظر خواهند کرد. “من فکر می کنم (دیوان عالی ایالتی) درخواست تجدید نظر را تایید خواهد کرد، فقط برای صرفه جویی در وقت و دردسر.

دیگران چندان مطمئن نیستند. اریک آر استالفلد، وکیل بنیاد آزادی، یکی از گروه های مخالف مالیات، گفت که دادگاه عالی اخیرا از رسیدگی به چنین پرونده ای در خارج از سیاتل خودداری کرده است. زمانی که شهر سعی کرد دادگاه عالی ایالت را وادار کند که چالش موفقیت آمیز مالیات بر درآمد خود را در سال 2017 بررسی کند، دادگاه نپذیرفت.

استالفلد گفت: “هیچ تضمینی وجود ندارد که دادگاه عالی ایالات متحده فوراً به این پرونده رسیدگی کند.”

موضوع مالیات بر عایدی سرمایه است که توسط قانونگذار تصویب شد و در سال 2021 توسط فرماندار جی. اینسلی امضا شد. این قانون 7 درصد مالیات غیر مستقیم بر فروش سهام، اوراق قرضه و مشاغل تعیین می کند – اولین مالیات در نوع خود در تاریخ ایالت.

مالیات غیر مستقیم در جامعه فناوری محبوبیت جهانی نداشت زیرا در نهایت به دنبال تحمیل یک شکل کلی از جبران خسارت صنعت بود: سهام و اختیار سهام.

اما این مالیات فقط برای سود سرمایه بیش از 250000 دلار اعمال می شود. و این فهرستی را برای شستشوی سایر سودهای سرمایه بالقوه، از جمله ساختارهای زمین و املاک و مستغلات آزاد می کند. حساب های بازنشستگی؛ دام برای کشاورزی یا دامداری؛ و فروش الوار و محوطه چوبی از جمله استثنائات دیگر.

یک شکایت موفق در داگلاس کانتی، قانون جدید را سه هفته پیش مسدود کرد. متقاضیان ادعا می‌کنند که مالیات بر عایدی سرمایه، حتی زمانی که مالیات غیر مستقیم نامیده می‌شود، مالیات بر درآمدی است مشابه روشی که توسط سرویس درآمد داخلی طبقه‌بندی می‌شود.

و به عنوان مالیات بر درآمد، بازنگری قانونی قانون اساسی ایالت را تصویب نمی کند.

در حکمی، قاضی دادگاه شهرستان داگلاس، برایان هوبر، در یک حکم کتبی گفت که به گفته قانونگذاران ایالتی، این مالیات “ویژگی های مالیات بر درآمد را نشان می دهد، نه مالیات غیر مستقیم”.

در طی این حکم، فرگوسن متعهد شد که مبارزه کند و اشاره کرد که ایالت مستقیماً به دیوان عالی شکایت خواهد کرد. «همه طرف‌ها اذعان دارند که این پرونده در نهایت توسط دیوان عالی کشور تصمیم‌گیری خواهد شد. ما با احترام با این تصمیم مخالفیم و نسبت به آن تجدید نظر خواهیم کرد.”

اسپیتزر گفت، درخواست تجدیدنظر احتمالاً شامل حکمی می‌شود که منجر به اختلافات حقوقی زیادی بر سر دولت و مالیات بر درآمد شده است: Culliton v. Chase.

در حکمی در سال 1933، دادگاه عالی ایالتی زمانی که حکم داد که درآمد دارایی است، مالیات بر درآمد درجه بندی شده محبوب و مورد تایید رأی دهندگان را لغو کرد. قانون ایالتی دیکته می کند – در آن زمان و اکنون – مالیات بر دارایی باید برابر با 1٪ باشد، نه فارغ التحصیل. بنابراین، اگر درآمد به عنوان دارایی در نظر گرفته شود و اموال را می توان در همه جا فقط با 1٪ مالیات گرفت، طبق قوانین ایالتی، هر مالیات بر درآمد باید 1٪ یا کمتر باشد.

قانون مالیات بر عایدی سرمایه امضا شده در سال 2021 7 درصد است.

اما اسپیتزر گفت که داوران در آن زمان گیج شده بودند. درآمد در 49 ایالت دیگر دارایی محسوب نمی شود. او گفت که این تماس فرصتی برای تصحیح تقریبن 90 سال ارائه نادرست است.

و در سطح عملی تر، مالیات رویدادها مالیات غیر مستقیم یا مالیات بر فروش است که در ایالت واشنگتن کاملاً قانونی است. مالیات بر فروش سهام یک اتفاق است. سهام تا زمانی که به فروش نرسد اصلاً مشمول مالیات نمی شود.

اسپیتزر گفت: “من فکر می کنم قاضی اشتباه کرد و آن را اشتباه خواند.” فکر می‌کنم (قاضی هوبر) متوجه نشد.»

با این حال، اگر دادگاه عالی ایالت تصمیم به تایید درخواست تجدیدنظر مستقیم بگیرد، ممکن است نبرد به پایان نرسد. در حال حاضر چندین طرح رای گیری وجود دارد که با مالیات بر عایدی سرمایه در دفتر وزیر امور خارجه ثبت شده است.

هنوز کسی امضای کافی برای رای دادن جمع آوری نکرده است. اما موردی که احتمالاً بیشترین توجه را به خود جلب می کند هنوز تعدادی را دریافت نکرده است: ابتکار لغو مالیات بر عایدی سرمایه.

این اقدام، به بیان ساده، با هدف لغو هر قانونی در ایالت واشنگتن که مالیاتی بر عایدی سرمایه اعمال می کند، است. اگرچه در حال حاضر مالیات بر عایدی سرمایه وجود ندارد، اما در صورت بازیابی، ابتکار آن را لغو خواهد کرد.

مشاور سیاسی هدر وینر آن را به یک طرح امن یا پشتیبان برای مخالفان مالیاتی تشبیه کرد.

و واینر، سخنگوی Invest Washington، که به تصویب مالیات بر عایدی سرمایه در سال گذشته کمک کرد، گفت که انتظار دارد این ابتکار با توانایی خود در جذب پول ملی و سیاستمداران از این بسته متمایز شود.

او با اشاره به وکیل مالیاتی گفت: «این ماشین دلقک تیم ایمن نیست.