منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • به راه جدیدی برای افزایش سرعت آموزش هوش مصنوعی فکر کنید

به راه جدیدی برای افزایش سرعت آموزش هوش مصنوعی فکر کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022

با توجه به توسعه روزافزون هوش مصنوعی و انجام فعالیت های پیچیده توسط آن، به روش موثرتری برای آموزش مدل هوش مصنوعی نیاز است. علاوه بر صرفه جویی در زمان، انرژی و قدرت محاسباتی آن را افزایش می دهد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، امروزه از هوش مصنوعی برای انجام فعالیت های پیچیده استفاده می شود. مدل های یادگیری عمیق شامل شبکه وسیعی از نورون های مصنوعی است که قادر به دریافت داده ها به عنوان ورودی از طریق کد کامپیوتری هستند. آنها داده های دریافتی را به صورت اصلاح شده ارسال می کنند و از آنها خروجی می گیرند. اگر این کدها در میلیون ها آزمایش مختلف تغییر کنند، می توان مدل های هوش مصنوعی را آموزش داد.

به طور کلی برای آموزش مدل هوش مصنوعی، ورود داده ها طی یک فرآیند تکراری انجام می شود. سپس کیفیت خروجی محاسبه گرادیان را نشان می دهد. سپس کدهای رایانه برای بهبود عملکرد هوش مصنوعی تغییر خواهند کرد. کل فرآیند ارسال داده از یک شبکه عصبی به شبکه عصبی دیگر یا تکرار آن در جهت مخالف مکان اصلی و محاسبه گرادیان است.

محققان سعی کرده اند با استفاده از روش جدیدی این دو مرحله را به یک مرحله کاهش دهند. بنابراین حد گرادیان را می توان در همان فرآیند اولیه محاسبه کرد. آتلیم گونش بایدن از دانشگاه آکسفورد و همکارانش از نظر تئوری زمان آموزش هوش مصنوعی را به نصف کاهش داده اند.