• خانه
  • اخبار
  • به احتمال زیاد میکروب های بیگانه همراه با سنگ های مریخ وارد زمین می شوند

به احتمال زیاد میکروب های بیگانه همراه با سنگ های مریخ وارد زمین می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به احتمال زیاد میکروب های بیگانه همراه با سنگ های مریخ وارد زمین می شوند

اگرچه برنامه ریزی برای آوردن سنگ های مریخ به زمین برای دانشمندان بسیار هیجان انگیز خواهد بود، اما مشکلی وجود دارد. برخی از دانشمندان درباره انتقال میکروب های فرازمینی از طریق ورود سنگ های مریخ به زمین ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، دانشمندان نسبت به انتقال نمونه هایی از سنگ های مریخ و احتمال ورود میکروب های خارجی به زمین هشدار داده اند. برای این منظور، ناسا تمام نمونه ها را قبل از انتقال عقیم می کند تا از این انتقال و تاثیر حیات سلولی بر روی سیاره ما جلوگیری کند.

آژانس فضایی هفته آینده بررسی هایی را برای ارزیابی نمونه های جمع آوری شده انجام خواهد داد. در این جلسات عمومی در مورد نمونه های استقامتی با مردم مشورت می شود. ناسا قصد دارد نمونه هایی از سنگ های مریخ را که توسط یک فضاپیما جمع آوری شده بود در پایگاه نیروی هوایی ایالات متحده در اوایل دهه 2030 فرود آورد.

اگرچه هنوز راه درازی در پیش است، دانشمندان پیشنهاد می‌کنند که نمونه‌ها ممکن است حاوی میکروب‌ها یا سلول‌های اولیه ارگانیسم‌های خارجی باشند. به همین دلیل از ناسا خواسته شده تا برنامه هایی را در این زمینه اجرا کند. نمونه های جمع آوری شده ابتدا در یک ظرف مهر و موم شده قرار می گیرند و به مدار زمین فرستاده می شوند. این کانتینرها نیز با فضاپیما به زمین آورده خواهند شد. این انتقال از نظر علمی مشکلی ندارد. اما به گفته جیم بال، دانشمند سیاره‌شناسی در دانشگاه آریزونا، علیرغم احتمال کم تأثیر این سلول‌ها بر حیات روی زمین، این خطر بزرگی برای بقای زمین خواهد بود. البته ناسا همچنین قصد دارد همه چیز مریخ را قبل از رسیدن به زمین عقیم کند.