• خانه
  • اخبار
  • به احتمال زیاد تاخیر در عرضه آیفون 14 به دلیل قرنطینه چینی است

به احتمال زیاد تاخیر در عرضه آیفون 14 به دلیل قرنطینه چینی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به احتمال زیاد تاخیر در عرضه آیفون 14 به دلیل قرنطینه چینی است

این روزها از مشکلات شرکت ها و خطوط تولید آنها به دلیل ظهور مجدد تاج در چین و اجرای قرنطینه چینی زیاد می شنویم. به نظر نمی رسد این مشکل به محصولاتی مانند مک بوک پرو و ​​اپل نمایش استودیو محدود شود و حتی تاخیر در عرضه آیفون 14 به احتمال زیاد به دلیل قرنطینه چینی است. اس ترنجی با من باش.

احتمالا شاهد تاخیر در عرضه آیفون 14 خواهیم بود…!

اپل به طور سنتی از نسل جدید آیفون در ماه سپتامبر رونمایی کرد، اما قرنطینه امسال در چین این شرکت را غافلگیر کرد و آماده سازی برای تولید انبوه سری آیفون 14 اکنون کند شده است. البته، شرکای اپل هنوز فرصت دارند تا گوشی های هوشمند جدید را به موقع عرضه کنند. اما برای انجام این کار، فعالیت فعلی باید اجباری باشد.

در اواخر ماه مارس، مقامات محلی به دلیل افزایش تهدید شیوع ویروس کرونا در شانگهای و سایر بخش‌های چین محدودیت‌هایی را برای رفت و آمد شهروندان اعمال کردند. بسیاری از شرکت‌ها برای چند هفته متوالی بیکار بودند و تنها با سخت‌ترین محدودیت‌ها می‌توانستند کار خود را از سر بگیرند. به عنوان مثال، کارخانه آیفون Pagatron در شانگهای، تا 16 می قادر به از سرگیری تولید نخواهد بود.

تاخیر در عرضه آیفون 14

بر اساس گزارش Nikkei Asian Review، دو پیمانکار اپل، فاکسکان و پاگاترون، در تولید نسل جدید آیفون به نام آیفون 14 مشارکت دارند که عملیات آن در چین به طور قابل توجهی تحت تأثیر بسته شدن قرار گرفته است. سخت افزار مورد نیاز برای گوشی های هوشمند نسل بعدی اپل ابتدا باید تا ژوئن آماده و تا آگوست به تولید انبوه برسد. اما اکنون حداقل یکی از این چهار مدل سه هفته عقب مانده است. اینکه آیا شرکای اپل قادر خواهند بود در اسرع وقت گوشی های هوشمند جدید به اندازه کافی تولید کنند، یک سوال بزرگ است.

شرکای اپل زمان کافی برای شروع تولید آیفون 14 نخواهند داشت

به گفته منابع آگاه، اپل هنگام در نظر گرفتن خطرات امسال، عمدتاً بر کمبود قطعات تمرکز کرده و به ویژه احتمال قرنطینه های بزرگ در چین را در نظر نگرفته است که منجر به این عواقب نه چندان خوشایند شده است. بخشی از سفارش آیفون جدید از سوی سازنده ای به نام Luxshare خواهد بود که قبلا روی هدفون های بی سیم AirPods کار می کرد. این هنرمند قادر به تولید دو مدل از چهار مدل سری آیفون 14 خواهد بود اما این شرکت بخشی از برنامه سخت افزاری آنها نخواهد بود.

تاخیر در راه اندازی مک بوک و نمایش استودیوی اپل تا چند ماه دیگر احتمالاً وجود دارد

سری آیفون 2022 از چهار مدل شامل آیفون 14 و آیفون 14 پرو با صفحه نمایش 6.1 اینچی و آیفون 14 مکس و آیفون 14 پرو مکس با صفحه نمایش 6.7 اینچی تشکیل شده است. همچنین لازم به ذکر است که آیفون مینی کامپکت اپل امسال عرضه نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری GizChinaدرک این نکته مهم است که شروع فرآیند تولید حلقه بسته (عمر کارمندان تا پایان قرنطینه) در چین، پس از یک قرنطینه طولانی، هنوز توسعه محصولات جدید را تسریع نکرده است. از آنجایی که متخصصان نمی توانند آزادانه در سراسر کشور سفر کنند، تولید دستگاه های الکترونیکی پیچیده بسیار دشوارتر خواهد بود. با این حال، دو سال پس از اپیدمی کرون، اپل و شرکای آن باید آموزش ببینند که چگونه برای چنین مشکلاتی آماده شوند. نظر شما در مورد تاخیر در عرضه آیفون 14 چیست؟