• خانه
  • اخبار
  • به‌روزرسانی Face Unlock Pixel 6 احتمالا به زودی منتشر می‌شود

به‌روزرسانی Face Unlock Pixel 6 احتمالا به زودی منتشر می‌شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به‌روزرسانی Face Unlock Pixel 6 احتمالا به زودی منتشر می‌شود

Google Pixel 6 و Pixel 6 Pro دو گوشی هوشمند جذاب بودند که اگرچه باگ های نرم افزاری زیادی داشتند اما تا حدودی از میزان روشنایی آن ها کاسته شد. یکی از آنها مشکل حسگر اثر انگشت بود که مشکلات زیادی را به همراه داشت. با این حال، به نظر می رسد که بروزرسانی Face Unlock Pixel 6 به زودی منتشر خواهد شد. اس ترنجی با من باش.

به‌روزرسانی قفل‌گشایی با چهره پیکسل 6؛ ویژگی های امنیتی بهبود یافته در پرچمدار گوگل

برای اکثر کاربران سری گوگل پیکسل 6، استفاده از حسگر اثرانگشت اپتیکال در زیر صفحه نمایش تجربه تلخی است. البته گوگل با آپدیت های نرم افزاری مشکل این سنسور را برطرف کرده و سرعت آن را نیز بهبود بخشیده است. از سوی دیگر، انتظار می رود گوگل به کار خود برای بهبود این ویژگی ادامه دهد. اما از نوامبر این پیکسل 6 و پیکسل 6 حرفه ای آنها گفتند که تیم پیکسل ظاهراً در حال کار برای فعال کردن Face Unlock در جدیدترین مدل‌های سری پیکسل است.

قابلیت Face unlock در سری پیکسل 4 معرفی شد و تنها اسکنر بیومتریک گوشی های گوگل در سال 2019 بود.به عبارت دیگر این مدل ها فاقد اسکنر اثر انگشت بودند. مانند Apple Face ID، Face Unlock پیکسل 4 و پیکسل 4 ایکس ال این دستگاه از اسکن سه بعدی برای ارائه تشخیص چهره ایمن تر و همچنین احراز هویت کاربر هنگام باز کردن قفل دستگاه یا باز کردن قفل برخی از برنامه ها و تکمیل تراکنش ها در سیستم عامل های پرداخت تلفن همراه استفاده می کند.

گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه گوگل در آپدیت بعدی قابلیت بازگشایی با چهره را به ویژگی های فصلی پیکسل اضافه خواهد کرد، وجود داشت و گمانه زنی های اولیه این بود که ممکن است این قابلیت به Pixel 6 Pro اضافه شود. اما تاکنون پس از دو آپدیت فصلی، قابلیت Face unlock در این دستگاه ظاهر نشده است.

Face Unlock Pixel 6 را به‌روزرسانی کنید

اما برای اولین بار، ممکن است شواهدی داشته باشیم که گوگل واقعاً روی Face Unlock کار می کند و ممکن است آن را برای نسخه های پایه و Pro Pixel 6 منتشر کند. یکی از کاربران Reddit به نام Special_Command7893 وقتی متوجه شد که دستگاه در مواجهه با گزینه‌های قفل صفحه دارای ویژگی باز کردن قفل صفحه است، پیکسل 6 خود را شروع کرد.

توجه داشته باشید که اگرچه سیستم تشخیص چهره را می‌توان از طریق به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری فعال کرد، اما این ویژگی دارای اسکن سه‌بعدی نخواهد بود، زیرا اجزای مورد نیاز برای این کار در مدل‌های ۶ پیکسلی گنجانده نشده‌اند و تشخیص چهره ۲ بعدی می‌تواند توسط عکس تقلبی پشتیبانی شود. عکس جلوی دوربین برخی پیشنهاد می کنند که گوگل ممکن است از کاربران بخواهد با حرکت دادن سر خود کاری انجام دهند تا ثابت کند تصویری از چهره آنها هنوز توسط دوربین سلفی گرفته نشده است.

Face Unlock Pixel 6 را به‌روزرسانی کنید

به گزارش سایت خبری PhoneArenaدر حال حاضر، بازگشایی با چهره برای Pixel 6 یا Pixel 6 Pro کار خاصی انجام نمی دهد. اگر گوگل اجازه تشخیص چهره را در این مجموعه بدهد، باید آنها را به روز کند. با توجه به اینکه هیچ کس دیگری این را گزارش نکرده است، نمی توان با اطمینان گفت که منظور گوگل چیست. مالکان سری پیکسل 6 همچنان باید قفل گوشی خود را با حسگر اثر انگشت باز کنند تا زمانی که گوگل برای رفع این مشکل اقدام کند. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا از Pixel 6 یا Pixel 6 Pro استفاده می کنید؟ به نظر شما به روز رسانی این دو دستگاه و استفاده از قابلیت Face unlock می تواند به ارتقای امنیت آن کمک کند؟