منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • به‌روزرسانی اضطراری برای رفع مشکل امنیتی مرورگر کروم منتشر شده است

به‌روزرسانی اضطراری برای رفع مشکل امنیتی مرورگر کروم منتشر شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به‌روزرسانی اضطراری برای رفع مشکل امنیتی مرورگر کروم منتشر شده است

گوگل به‌روزرسانی اضطراری جدیدی را برای رفع مشکل امنیتی مرورگر کروم منتشر کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، به منظور رفع مشکل امنیتی این مرورگر و جلوگیری از سوء استفاده کاربران دسکتاپ، نسخه جدید آپدیت کروم 100.0.4896.127 منتشر شده است. با توجه به اینکه این آپدیت به مرور منتشر می شود اما کاربران می توانند از طریق صفحه وارد شده توسط گوگل به صورت خودکار سرعت نصب را افزایش دهند.

گوگل از انتشار این به روز رسانی در وبلاگ Chrome Releases خبر داده است. اما هنوز جزئیاتی منتشر نشده است. به نظر می رسد آسیب پذیری Chromium در وهله دوم یک خطای اساسی باشد. زیرا قادر به اجرای کد دلخواه است و می تواند امنیت سیستم ها را به خطر بیندازد.

این شرکت قبلاً از چنین آسیب پذیری هایی آگاه است. گوگل سعی کرده است تا در اسرع وقت وصله های امنیتی را منتشر کند تا بتواند اکثر کاربران و دستگاه ها را بدون ارائه جزئیات به روز کند. زیرا در صورت انتشار اطلاعات، می توان از آن توسط عوامل مخرب استفاده کرد. این شرکت احتمالاً به‌روزرسانی‌های امنیتی دیگری را منتشر خواهد کرد، زیرا این مشکل می‌تواند سایر مرورگرهای وب مبتنی بر Chromium را تحت تأثیر قرار دهد. کاربرانی که از کروم به عنوان مرورگر استفاده می کنند، باید آن را به روز کنند تا مشکلی ایجاد نشود.