• خانه
  • اخبار
  • بهره‌برداری از متاورس: سازنده دستکش‌های هپتیک، HaptX، 23 میلیون دلار برای افزایش تجاری‌سازی برداشت می‌کند.

بهره‌برداری از متاورس: سازنده دستکش‌های هپتیک، HaptX، 23 میلیون دلار برای افزایش تجاری‌سازی برداشت می‌کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بهره‌برداری از متاورس: سازنده دستکش‌های هپتیک، HaptX، 23 میلیون دلار برای افزایش تجاری‌سازی برداشت می‌کند.

بهره‌برداری از متاورس: سازنده دستکش‌های هپتیک، HaptX، 23 میلیون دلار برای افزایش تجاری‌سازی برداشت می‌کند.
دستکش HaptX DK2. (عکس از HaptX)

HaptX، سازنده دستکش‌های لمسی مستقر در واشنگتن در ردموند برای استفاده در واقعیت مجازی و روباتیک، ۲۳ میلیون دلار بودجه جدید جمع‌آوری کرده است.

این پول برای تامین مالی تجاری سازی محصول و ارتقای فناوری که هاپت ایکس از سال 2012 روی آن کار کرده است، استفاده خواهد شد.

دستکش‌های این شرکت با 130 نقطه بازخورد لمسی در هر دست، از فناوری بازخورد میکروسیال برای حرکت فیزیکی پوست پوشنده مانند یک شی واقعی استفاده می‌کنند.

جو مایکلز، مدیر اجرایی HaptX، به brooztechnology گفت که این استارت‌آپ در حال غلبه بر هیاهوهای پیرامون متاورس است، یک تکرار فراگیر از اینترنت که به یکی از داغ‌ترین روندهای صنعت تبدیل شده است.

مایکلز گفت: «همانطور که 20 سال پیش هر سازمانی مجبور بود یک استراتژی اینترنت و سپس یک دهه پیش استراتژی تلفن همراه خود را تدوین کند، ما شاهد تغییر بزرگی در آگاهی از اهمیت و پتانسیل متاورس هستیم.

HaptX معتقد است که هاپتیک جزء کلیدی متاورژن است.

مایکلز گفت: «لمس واقعاً مهمترین عنصر گمشده است.

این شرکت شاهد رشد آگاهی و فروش دستکش‌های HaptX DK2 خود بود و مشتریان خود را در سراسر آمریکای شمالی، اروپا و آسیا اضافه کرد. این دستکش توسط شرکت های Fortune 500 و سازمان های دولتی برای برنامه های کاربردی در آموزش و شبیه سازی، طراحی صنعتی و رباتیک استفاده می شود.

متای مادر فیسبوک، که متاورس را به تمرکز قابل توجهی در آینده تبدیل کرده است، سال گذشته نمونه اولیه دستکش واقعیت مجازی خود را معرفی کرد – و توجه هاپت ایکس را به خود جلب کرد. مدیر عامل شرکت جیک روبین در آن زمان گفت که دستکش های این غول فناوری “در اصل شبیه به فناوری اختصاصی HaptX هستند.”

هاپت ایکس این هفته در مورد هیچ گونه تحولی در مورد تمایل اعلام شده خود برای “دستیابی به یک توافق عادلانه و عادلانه” با متا اظهار نظر نکرد.

آخرین دور تامین مالی توسط مشاوران AIS Global و Crescent Cove با مشارکت Verizon Ventures، Mason Avenue Investments و Taylor Frigon Capital Partners رهبری شد.

مجموع بودجه HaptX بیش از 58 میلیون دلار است. این استارت آپ تقریباً 50 نفر را استخدام می کند و قصد دارد این تعداد را تا پایان سال 2023 دو برابر کند.