• خانه
  • اخبار
  • بهبود تولید تسلا با وجود مشکلات مختلف ناشی از ویروس کرونا

بهبود تولید تسلا با وجود مشکلات مختلف ناشی از ویروس کرونا

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بهبود تولید تسلا با وجود مشکلات مختلف ناشی از ویروس کرونا

پس از شیوع تاج، همه شرکت های بزرگ جهانی در وضعیت نامتعادلی هستند. علاوه بر این، با آغاز حمله روسیه به اوکراین، مشکلات بیش از پیش افزایش یافته است. اما شاید برای تسلا آنقدرها هم سخت نبود. زیرا با وجود مشکلات مختلف، شاهد بهبود تولید تسلا در کارخانه Gigafactory در شانگهای هستیم. اس ترنجی با من باش.

بهبود تولید تسلا تولید 8000 خودروی تسلا با وجود مشکلات مختلف تنها در یک ماه…!

امروز، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین در حساب رسمی Weichat خود فاش کرد که در مجموع 26000 خودرو تا 19 می، زمانی که کار در کارخانه تسلا گیگا در شانگهای از سر گرفته شد، از خط تولید خارج شده است. این گزارش مدعی است که وضعیت عرضه در زنجیره خودرو در حال حاضر رو به بهبود است. بسیاری از استان ها و شهرستان ها تمام تلاش خود را برای تضمین عرضه پایدار و روان در زنجیره خودرو انجام می دهند. زنجیره های صنعتی و تامین بسیاری از خودروسازان نیز به تدریج به ثبات باز می گردند.

علاوه بر این، بیش از 1200 شرکت قطعه سازی خودرو نیز تولید خود را از سر گرفته اند. بهبودهای تدریجی در زنجیره تامین نیز به خودروسازانی مانند تسلا کمک می کند تا تولید خود را افزایش دهند. شانگهای مرکز صنعت خودروسازی چین است و حدود 11 درصد از تولید جهانی خودرو را به خود اختصاص داده است. گیگافکتوری شانگهای تسلا و دیگر خودروسازان به تدریج تولید خود را از سر می گیرند. این امر همچنین تعادل عرضه و تقاضا را در بازار خودروهای الکتریکی بهبود می بخشد.

بهبود وضعیت تولید تسلا

کارخانه تسلا در شانگهای در 28 مارس به دلیل قرنطینه در شهر تعطیل شد. قرنطینه نزدیک به سه هفته به طول انجامید و در 19 آوریل کارخانجات از سر گرفته شد. در زمان شروع مجدد، شرکت حدود 8000 کارمند داشت که بلافاصله به سر کار بازگشتند.

در اولین ماه تجدید (19 آوریل تا 19 می)، کارخانه تسلا در شانگهای در مجموع حدود 26000 خودرو مدل 3 و مدل Y تولید کرد. با این حال، این رقم هنوز با ظرفیت تولید اولیه تسلا قبل از احیا فاصله دارد. در ماه هایی که تولید در بالاترین حد خود بود، تولید و عرضه تسلا در شانگهای می توانست به 65000 تا 71000 دستگاه برسد. اگر در یک چرخه شش ماهه (از سپتامبر 2021 تا مارس 2022) محاسبه شود، میانگین تولید ماهانه کارخانه تسلا در شانگهای نزدیک به 53000 دستگاه است.

صادرات خودرو پس از از سرگیری فعالیت در کارخانه گیگا در شانگهای از سر گرفته شد. در این مدت، تسلا در مجموع دو کشتی باری را به اروپا فرستاد. گزارش شده است که هر کشتی حامل بیش از 4000 وسیله نقلیه است. از این تعداد 4767 نفر به اسلوونی و 4026 نفر به بلژیک اعزام شدند. این بدان معناست که ظرف یک ماه پس از افتتاح، این کارخانه بیش از 8000 وسیله نقلیه را به اروپا ارسال کرده است.

گیگافکتوری شانگهای از سیستم مدیریت بسته استفاده می کند

کارخانه تسلا گیگا در شانگهای یک سیستم مدیریت بسته را تا اواسط ژوئن راه اندازی می کند. این بدان معناست که تا پایان اپیدمی، کارمندان پس از بازگشت به کار در کارخانه زندگی می کنند. با وجود کمبود خوابگاه، تسلا تشک ها و کیسه خواب های زیادی را بین کارکنانی که در کارخانه می خوابیدند توزیع کرد.

بهبود وضعیت تولید تسلا

لازم به ذکر است که تسلا تنها شرکتی نیست که از مدیریت بسته استفاده می کند. شرکت هایی مانند SAIC-GM و CATL اقدامات مدیریتی مشابهی را در شانگهای انجام داده اند. زمانی که کارخانه تسلا در شانگهای افتتاح شد، کارگران در شیفت های خود در یک سیستم بسته کار می کردند. تخمین زده می شود که حدود 1000 وسیله نقلیه در روز در هر شیفت تولید می شود.

به گزارش رویترز، تولید روزانه کارخانه تسلا در شانگهای از 24 می به بیش از 2600 دستگاه خودروی برقی افزایش می یابد. در دوره قبلی اپیدمی، ظرفیت تولید روزانه کارخانه های تسلا در شانگهای حدود 1000 بود. پس از افزایش ظرفیت تولید، ظرفیت تولید هفتگی تسلا نزدیک به 1600 خواهد بود.

نتیجه گیری: کارخانه تسلا در شانگهای کار خود را به طور منظم از سر می گیرد

مطابق با GizChinaاپیدمی در شانگهای ضربه سختی به تسلا زد. کارخانه شانگهای گیگافکتوری بیش از نیمی از تولید خود را در سال 2021 خواهد داشت و آن را به بزرگترین کارخانه تسلا تبدیل می کند. هدف تسلا در سال جاری دستیابی به هدف فروش جهانی نزدیک به 1.5 میلیون دستگاه خودرو است و کارخانه شانگهای بدون شک به بسیاری از این هدف دست خواهد یافت.

سرقت خودروهای تسلا از طریق بلوتوث امکان پذیر است

تسلا همچنین فعالانه از سرگیری تولید و بهره برداری را برای اطمینان از اجرای روان برنامه ترویج می کند. به گفته وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، دولت اکنون به طور کامل از سرگیری فعالیت و تولید شرکت های مرتبط را تضمین می کند. تسلا و سایر خودروسازان به طور فعال با هم کار می کنند تا به طور مؤثر همه گیری تاج و تخت و سیاست های مربوطه از سرگیری صادر شده توسط دولت را کنترل کنند و اکنون زمان بهبود تدریجی فرا رسیده است. نظر شما در مورد بهبود وضعیت تولید تسلا چیست؟