بنیانگذار Kubernetes، مایکروسافت Azure CTO در استارت آپ جدید سیاتل Diagrid سرمایه گذاری می کند.

بنیانگذار Kubernetes، مایکروسافت Azure CTO در استارت آپ جدید سیاتل Diagrid سرمایه گذاری می کند.

بنیانگذاران دیاگرید یارون اشنایدر (سمت چپ) و مارک فوسل. (عکس از دیاگرید)

Diagrid، یک استارت‌آپ در سیاتل که یک سرویس کاملاً مدیریت شده Dapr در Kubernetes ارائه می‌دهد، یک دور سری A ۲۴.۲ میلیون دلاری به رهبری Norwest Venture Partners با مشارکت Amplify Partners و Quiet Capital اعلام کرد.

این شرکت 10 نفره سال گذشته توسط مدیرعامل مارک فوسل و مدیر ارشد اجرایی Jaron Schneider، مهندسان سابق مایکروسافت که پروژه Dapr را در سال 2019 افتتاح کردند، تأسیس شد. Dapr یک سیستم زمان اجرا رایگان برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی ابری و محاسبات بدون سرور است.

Diagrid خدمات API را برای کمک به توسعه دهندگان ارائه می دهد تا پیچیدگی و زمان مورد نیاز برای ساخت برنامه های تجاری را که روی ابرهای عمومی اجرا می شوند کاهش دهند. این شرکت دارای تجربه بنیانگذاران در مایکروسافت و ایجاد Dapr، و همچنین KEDA، یک مقیاس کننده خودکار رویداد محور مبتنی بر Kubernetes است.

نرم افزار آن توسط گروه هایی مانند IBM Research استفاده می شود.

کارل وچدن، محصولی، می‌گوید: «Dapr و Diagrid پلت‌فرم اکتشاف IBM را فراتر از نگرانی‌های مربوط به استقرار و عملیات ذاتی Kubernetes به سمت تکرارپذیری ساده و زیبا، قابلیت حمل و سرعت مورد نیاز برای تامین نیروی کار سخت‌گیرانه‌ای که شتاب را در کشف علم محاسباتی مدرن تعریف می‌کنند، منتقل می‌کنند.» مدیر تحقیقات IBM در بیانیه ای گفت.

Fussell نزدیک به 22 سال را در مایکروسافت گذراند و اخیراً رهبری دفتر Azure تیم CTO Incubations را بر عهده داشت. اشنایدر تقریباً هفت سال در آنجا بود و اخیراً به‌عنوان مهندس نرم‌افزار اصلی در تیم برنامه‌های کانتینر Azure.

از دیگر حامیان دیاگرید می توان به مارک روسینوویچ، مدیر ارشد فناوری Microsoft Azure اشاره کرد. جو بیدا، بنیانگذار Kubernetes و بنیانگذار Heptio. مت کلاین خالق فرستاده. مدیرعامل شناور ویلیام مورگان؛ مدیر عامل سابق هروکو آدام گروس؛ CTO سابق اطلس سری ویشوانات؛ مهندس گوگل ست وارگو؛ بولت مدیر مهندسی روپاک ونکاتاکریشنان; کریس نوا؛ و آدام فرانکل