• خانه
  • اخبار
  • بنیاد گیتس 75 میلیون دلار برای حمایت از تحصیلات پس از متوسطه در ایالت واشنگتن اختصاص داده است

بنیاد گیتس 75 میلیون دلار برای حمایت از تحصیلات پس از متوسطه در ایالت واشنگتن اختصاص داده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بنیاد گیتس 75 میلیون دلار برای حمایت از تحصیلات پس از متوسطه در ایالت واشنگتن اختصاص داده است

بنیاد گیتس 75 میلیون دلار برای حمایت از تحصیلات پس از متوسطه در ایالت واشنگتن اختصاص داده است
خانه دانشگاه واشنگتن (عکس دانشگاه واشنگتن/کاترین بی ترنر)

بنیاد بیل و ملیندا گیتس 75 میلیون دلار در چهار سال آینده برای افزایش ثبت نام در برنامه های تحصیلات تکمیلی در ایالت واشنگتن تخصیص خواهد داد.

این سرمایه گذاری تمرکز جدید ابتکار ایالت واشنگتن بنیاد است که از برنامه های آموزشی خاص ایالت پشتیبانی می کند. تلاش‌های قبلی شامل ایجاد مشارکت‌های آموزشی در جنوب سیاتل و حمایت از پاسخ‌های مدارس به COVID-19 بود.

به گفته این بنیاد، تنها 61 درصد از فارغ التحصیلان دبیرستان واشنگتن بلافاصله در یک برنامه تحصیلات تکمیلی ثبت نام می کنند که کمتر از میانگین ملی 69 درصد است. در عین حال، برنامه های کمک مالی ایالتی مانند کمک هزینه کالج واشنگتن از سخاوتمندانه ترین برنامه های کشور است.

درصد پایین دانشجویان واشنگتن که در کالج تحصیل می کنند اخیراً توجه رهبران فناوری را که به دنبال فارغ التحصیلان داخلی هستند به خود جلب کرده است. تقریباً 70 درصد از همه مشاغل برنامه ریزی شده در ایالت بین سال های 2024 تا 2029 به تحصیلات پس از دبیرستان نیاز دارند.

بنیاد گیتس 75 میلیون دلار برای حمایت از تحصیلات پس از متوسطه در ایالت واشنگتن اختصاص داده است
آنجلا جونز، مدیر ابتکار ایالت واشنگتن. (عکس از بنیاد گیتس)

تیم بنیاد سال گذشته را صرف بازدید از اعضای جامعه، مربیان و رهبران در سراسر ایالت کرد تا چگونگی کمک به افزایش ثبت نام در دوره های کارآموزی، آموزش فنی، برنامه های گواهینامه و برنامه های یک تا چهار ساله را ارزیابی کند.

آنجلا جونز، مدیر ابتکار ایالت واشنگتن، در تماسی با خبرنگاران در این هفته که این برنامه را اعلام کرد، گفت: ابتکار جدید بر تقویت “فضای گذار” بین دبیرستان و تحصیلات تکمیلی متمرکز خواهد بود.

جونز گفت: “ما می خواهیم با مدارس محلی، سازمان های اجتماعی، کالج ها و دانش آموزان همکاری کنیم تا به این انتقال کمک کنیم.” این سازمان همچنین متعهد به گوش دادن به نیازهای دانش آموزان است.

در اوایل سال آینده، این ابتکار از سازمان‌های منطقه‌ای دعوت می‌کند تا برای «شبکه یادگیری» درخواست دهند که چرا دانش‌آموزان در برنامه‌های پس از متوسطه ثبت‌نام نمی‌کنند و راه‌حل‌هایی را در نظر می‌گیرد. جونز گفت که متقاضیان باید تجربه کمک به دانش آموزان کم درآمد یا روستایی و دانشجویان بومی، سیاهپوست و لاتین تبار داشته باشند.

این ابتکار بعداً بر حمایت از چندین منطقه متمرکز خواهد شد. تیم او همچنین روی راه‌حل‌های سراسری، مانند ساده‌سازی فرآیند درخواست کمک مالی، کار خواهد کرد.

برنامه جدید با کار مشابهی که در سازمان غیرانتفاعی آموزشی واشنگتن STEM انجام می شود، که جونز قبلاً رهبری آن را بر عهده داشت، اطلاع رسانی می شود. طبق نظرسنجی این سازمان، نزدیک به 90 درصد از دانش‌آموزان دبیرستانی واشنگتن می‌گویند که می‌خواهند پس از فارغ‌التحصیلی دوره‌ی متوسطه را دنبال کنند، اما تنها 50 درصد از آنها مدرک تحصیلی کسب می‌کنند.

این تحقیق همچنین عدم تطابق بین انتظارات معلمان و جاه طلبی های دانش آموزان را نشان داد. در دره یاکیما، نزدیک به 90 درصد دانش آموزان آرزوی تحصیلات پس از متوسطه را دارند، اما کارکنان مدرسه بر این باورند که تنها 48 درصد این آرزو را دارند. در حالی که مربیان احساس می کردند که رسانه های اجتماعی کلید دسترسی به دانش آموزان است، دانش آموزان اطلاعات درون کلاس را ترجیح می دهند.

جن مایرز توئیچل، افسر ارشد تاثیرات واشنگتن STEM در این تماس مطبوعاتی گفت: “در نهایت، ما در حال کار برای ایجاد مسیرهای روشن برای مدارک تحصیلی پس از ثانویه و شکستن تعصبی است که بزرگسالان ممکن است داشته باشند.” او افزود که همه پرسنل مدرسه، نه فقط مشاوران، باید در انتقال چنین اطلاعاتی تجربه داشته باشند.

برنامه جدید متمایز از تلاش های بزرگتر آموزش ملی بنیاد گیتس است که شامل برنامه هایی برای صرف 1.1 میلیارد دلار در چهار سال آینده برای آموزش K-12 با تأکید بر ریاضیات است. برنامه ملی به سرمایه گذاری در برنامه های فردی در ایالت ادامه خواهد داد.

از زمان راه اندازی آن در سال 2000، این بنیاد در مجموع نزدیک به 900 میلیون دلار برای آموزش در تمام طرح های خود در ایالت واشنگتن، از دوره پیش از K به بالا، هزینه کرده است.

مایکل میوتی، مدیر اجرایی شورای دستاوردهای دانشجویی واشنگتن، آژانس دولتی که بر آموزش عالی نظارت می کند، گفت: ابتکار جدید در راستای تلاش های مشابهی است که توسط ایالت واشنگتن انجام می شود.

واشنگتن در حال آماده شدن برای اعطای حدود 6 میلیون دلار کمک بلاعوض به گروه های محلی و منطقه ای برای حمایت از ثبت نام پس از دوره متوسطه است. میئوتی در این کنفرانس خبری گفت که ایالت در حال کار بر روی برنامه ای برای ارائه کالج عمومی رایگان به شهروندان واشنگتن در خانواده هایی است که از مزایای اسنپ (کمپ غذا) برخوردار هستند.

میوتی گفت که واشنگتن سالانه حدود 440 میلیون دلار برای برنامه های کمک مالی دولتی و خیلی بیشتر برای حمایت از کالج ها و دانشگاه های دولتی هزینه می کند. او گفت که بودجه جدید بنیاد گیتس به “به حداکثر رساندن بازده این سرمایه گذاری میلیارد دلاری کمک می کند.”

ساختن ساختار فرصتی برای استفاده مردم یک چیز است. این چیز دیگری است که آنها بفهمند او آنجاست، برای آنها کار می کند و برای کمک به آنها آنجاست.”