• خانه
  • اخبار
  • بنیاد گیتس کمک‌های سالانه را با 50 درصد افزایش به 9 میلیارد دلار برای اقدام در برابر “شکست‌های بزرگ جهانی” افزایش می‌دهد.

بنیاد گیتس کمک‌های سالانه را با 50 درصد افزایش به 9 میلیارد دلار برای اقدام در برابر “شکست‌های بزرگ جهانی” افزایش می‌دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بنیاد گیتس کمک‌های سالانه را با 50 درصد افزایش به 9 میلیارد دلار برای اقدام در برابر "شکست‌های بزرگ جهانی" افزایش می‌دهد.

بنیاد گیتس کمک‌های سالانه را با 50 درصد افزایش به 9 میلیارد دلار برای اقدام در برابر "شکست‌های بزرگ جهانی" افزایش می‌دهد.
بیل گیتس 20 میلیارد دلار هدیه برای حمایت از افزایش پرداخت سالانه بنیاد گیتس اعلام کرد. (عکس از جان کیتلی)

بنیاد بیل و ملیندا گیتس می گوید که در پاسخ به آنچه که به عنوان “بحران جهانی پیچیده” توصیف می کند، پرداخت سالانه کمک های مالی و سایر کمک های مالی را تا سال 2026 50 درصد افزایش می دهد و به 9 میلیارد دلار می رساند. اوکراین و تغییرات آب و هوایی

بیل گیتس با حمایت از افزایش پرداخت، می گوید که در این ماه 20 میلیارد دلار به بنیاد کمک خواهد کرد تا کل موقوفه بنیاد به 70 میلیارد دلار برسد. گیتس قبلاً در تعهد 15 میلیارد دلاری مشترک با ملیندا فرنچ گیتس در سال گذشته به بخشی از آن متعهد شده بود. این بنیاد می‌گوید که اهدای مشترک آنها به این وعده عمل کرده و از آن فراتر رفته است.

این اعلامیه صبح چهارشنبه وعده تقویت نقش بشردوستانه بنیاد مستقر در سیاتل در بهداشت جهانی و آموزش در ایالات متحده را در زمان انتقال این سازمان پس از جدایی گیتس گیتس و فرنچ گیتس، روسای مشترک بنیاد در سال گذشته، می دهد.

سرمایه گذار میلیاردر، وارن بافت، پس از کناره گیری از هیئت مدیره در سال گذشته، همچنان به 3.1 میلیارد دلار در سال به بنیاد گیتس کمک می کند. بیل گیتس در پستی گفت که کل مبلغی که بافت به این بنیاد داده است به 35.7 میلیارد دلار می رسد، اگرچه ارزش آن به دلیل افزایش قیمت سهام برکشایر هاتاوی به 45 میلیارد دلار نزدیک تر است.

با این حال، این بنیاد می گوید که برای دیگران نیز مهم است که با چالش های جهانی روبرو شوند.

مارک سوزمن، مدیر عامل بنیاد گیتس در مصاحبه با brooztechnology گفت: اعلام این بنیاد باید به عنوان “یک فراخوان واقعی برای اقدام برای بسیج منابع اضافی از جاهای دیگر در زمان نیاز شدید” تلقی شود.

سوزمن گفت که کووید-19 پیشرفت های گذشته را در زمینه هایی مانند مرگ و میر کودکان، واکسیناسیون، دسترسی به داروهای ضد رتروویروسی HIV و انتقال مالاریا کاهش داده یا معکوس کرده است. او به شکست در امنیت غذایی جهانی و آموزش ایالات متحده اشاره کرد که از دست دادن یادگیری تأثیر بیشتری بر دانش آموزان رنگین پوست و جمعیت های کم درآمد دارد.

سوزمن گفت: «در همه این زمینه‌ها، ما فکر می‌کنیم زمان مهمی است تا تعهد خود را افزایش دهیم و تعهد بلندمدت خود را نشان دهیم. اما ما نمی خواهیم که این به هیچ وجه جایگزینی برای دولت یا بخش خصوصی و یا در واقع دیگر نیکوکاران تلقی شود.»

بنیاد گیتس کمک‌های سالانه را با 50 درصد افزایش به 9 میلیارد دلار برای اقدام در برابر "شکست‌های بزرگ جهانی" افزایش می‌دهد.
این نمودار که امروز در پستی توسط بیل گیتس منتشر شده است، تاریخچه هزینه های بنیاد گیتس را نشان می دهد.

بیل گیتس در پستی درباره هدیه خود، همه گیری و تهاجم روسیه به اوکراین را “شکست های بزرگ جهانی” خواند. با این حال، او گفت: «به یاد داشته باشیم که آنها در چارچوب دو دهه پیشرفت تاریخی اتفاق می‌افتند. من معتقدم که کاهش آسیب و بازگشت به پیشرفت جهان امکان پذیر است.

گیتس گفت: “امیدوارم دیگرانی که در موقعیت‌های ثروت و امتیاز بزرگ هستند نیز در این مرحله قدم بردارند.”

افزایش برنامه ریزی شده در پرداخت سالانه به 9 میلیارد دلار، در مقایسه با 6 میلیارد دلار قبل از همه گیری.

بنیاد گیتس که مقر آن در مقابل Space Needle در سیاتل قرار دارد، تا پایان سال 2020، 1763 نفر را در سراسر جهان استخدام کرده است. سوزمن گفت که اشتغال برای کمک به مدیریت افزایش کمک های مالی افزایش خواهد یافت، اما گفت که تمرکز اصلی بر روی اطمینان از اینکه دریافت کنندگان این بنیاد و شرکا مزایای تأثیر خود را می بینند.

بر اساس طرحی که سال گذشته توسط بنیاد گیتس اعلام شد، بیل گیتس و ملیندا فرنچ گیتس حداقل تا اواسط سال 2023 به عنوان روسای مشترک بنیاد گیتس به همکاری با یکدیگر ادامه خواهند داد. اگر او و بیل گیتس در آن مقطع تصمیم بگیرند که نمی توانند فرنچ گیتس به عنوان رئیس مشترک و امین استعفا خواهد داد.

سوزمن این هفته گفت: “بیل و ملیندا هر دو کاملاً به بنیاد بیل و ملیندا گیتس متعهد هستند و این را هر روز در کار خود در داخل و خارج نشان می دهند.” او به عنوان مثال از سفر اخیر فرنچ گیتس به آفریقا از طرف بنیاد گیتس، از جمله اعلامیه بودجه بیماری های گرمسیری به آفریقا یاد کرد.

وال استریت ژورنال در فوریه گزارش داد که فرنچ گیتس «دیگر متعهد نیست که بیشتر ثروت خود را به بنیاد بیل و ملیندا گیتس بدهد و در عوض قصد دارد آن را در بین تلاش‌های بشردوستانه پخش کند». این گزارش خاطرنشان می‌کند که فرنچ گیتس ممکن است به کمک‌های مالی خود به بنیاد گیتس ادامه دهد، حتی اگر به سازمان‌ها و اهداف مختلف کمک مالی می‌کند.

این بنیاد در ژانویه هیئت امنای جدیدی را ایجاد کرد و سه نفر از اعضای هیئت امنای خارجی و سوزمان را برای پیوستن به روسای مشترک و گیتس و فرنچ گیتس در هیئت مدیره منصوب کرد. سوزمن گفت که هیئت مدیره جدید افزایش پرداخت را تایید کرد.

وی گفت: آنها تاکنون دو جلسه مجازی داشته اند. اولین جلسه حضوری آنها در ماه اوت خواهد بود و پس از آن جلسه ژانویه برگزار می شود که در آن هیئت مدیره جدید اولین تصویب رسمی بودجه سالانه بنیاد را بررسی خواهد کرد.

با جزئیات بیشتر در مورد کمک های مالی، هزینه ها و برنامه های آینده بنیاد به روز شده است.