• خانه
  • اخبار
  • بنچمارک نسل اول کوالکام اسنپدراگون 8 پلاس را ببینید: Antutu 1.12 میلیون

بنچمارک نسل اول کوالکام اسنپدراگون 8 پلاس را ببینید: Antutu 1.12 میلیون

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بنچمارک نسل اول کوالکام اسنپدراگون 8 پلاس را ببینید: Antutu 1.12 میلیون

تراشه اسنپدراگون 8+ نسل 1 کوالکام مدتی است که وجود داشته است و اکنون می خواهیم عملکرد آن را در بنچمارک ها آزمایش کنیم. در این مقاله می توانید مرجع اسنپدراگون 8 نسل 1 کوالکام پلاس را مشاهده کنید، جایی که Antutu امتیاز 1.12 میلیون را دارد.

مقایسه اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس

این معیار بر اساس یک دستگاه پیش تولید از برند ایسوس است. گوشی های مجهز به اسنپدراگون 8+ نسل 1 در تابستان امسال در دسترس خواهند بود.

توجه داشته باشید که در این تست بنچمارک، نسل اول تراشه اسنپدراگون 8 تنها با دستگاه‌های رزولوشن 1080p مقایسه می‌شود، زیرا نمونه پیش‌تولید مرجع ایسوس با نمایشگر 1080p ارائه می‌شود.

بیایید با معیارهای CPU یا CPU شروع کنیم:

بنچمارک Geek Bench Snapdragon 8 Plus نسل اول

بنچمارک Geek Bench Snapdragon 8 Plus نسل اول

بنچمارک Geek Bench Snapdragon 8 Plus نسل اول

بنچمارک Geek Bench Snapdragon 8 Plus نسل اول

بنچمارک GeekBench 5 نشان می دهد که پردازنده به روز شده 14 درصد عملکرد سریع تری نسبت به تراشه SD 8 Gen 1 ارائه می دهد، به این معنی که کوالکام به آنچه وعده داده است عمل می کند.

عملکرد تک هسته ای حدود 7 درصد سریعتر است، که افزایش قابل توجهی است، حتی اگر اندک باشد.

در واقع، ساعات بالاتر CPU به افزایش عملکرد کلی CPU کمک می کند. اما در این تراشه بهبود یافته باید بهینه سازی انرژی اهمیت بیشتری داشته باشد اما با این تست مشخص نمی شود و فقط سرعت بررسی می شود.

پردازنده گرافیکی Adreno 730 با سرعت کلاک بالاتر

حالا بیایید در مورد پردازنده گرافیکی Adreno 730 صحبت کنیم. این پردازنده هنوز هم همان پردازنده ای است که در SD 8 Gen 1 دیده می شود، اما اکنون سرعت کلاک بالاتری دارد و در 900 مگاهرتز کار می کند. این حدود 10 درصد سریعتر از نسخه قبلی است.

افزایش 10 درصدی ساعت لزوماً به معنای بهبود 10 درصدی نیست. با اجرای معیارهای GPU خارج از صفحه، می توانیم عملکرد حدود 9 تا 10 درصد در مقایسه با چیپست SD 8 Gen 1 بهبود یافته است.

بنچمارک های گرافیکی اسنپدراگون 8 نسل 1

بنچمارک های گرافیکی اسنپدراگون 8 نسل 1

بنچمارک های گرافیکی اسنپدراگون 8 نسل 1

بنچمارک های گرافیکی اسنپدراگون 8 نسل 1

بنچمارک ترکیبی Antutu Snapdragon 8 Plus نسل اول

در نهایت، آزمایش ترکیبی AnTuTu این دستگاه را در راس همه چیزهایی قرار می‌دهد که ما آزمایش کرده‌ایم، حدود 13 درصد سریع‌تر از بهترین خنک‌کننده غیرفعال Snapdragon 8 Gen 1.

بنچمارک نسل اول Antutu Snapdragon 8 Plus

بنچمارک نسل اول Antutu Snapdragon 8 Plus

نسل اول اسنپدراگون 8 پلاس چقدر بهتر است؟

در نهایت بنچمارک Burnout پیاده سازی شده است و آمارهای جالبی مانند مصرف برق و فریم بر ثانیه بر وات را نشان می دهد.

این بنچمارک در دو نسخه معمولی و پلاس پلتفرم Snapdragon 8 Gen 1 پیاده سازی شده است و نتایج به شرح زیر است:

  • 1- عملکرد CPU در مدل Plus بهتر است و FPS بالاتری در هر وات ارائه می دهد – 1.74 در مقابل 1.41.
  • 2- کل مصرف برق CPU برای مدل پلاس 9.88 وات و برای مدل استاندارد 9.61 وات بود.

اعداد GPU جالب تر هستند.

  • 1- مدل پلاس اکنون 4.07 فریم در ثانیه توان بر وات تولید می کند. در مجموع 23.7 فریم در ثانیه و 5.6 وات مصرف می کند.
  • 2- در مقایسه با مدل پایه، 3.27 فریم در ثانیه بر وات ارائه می دهد. در مجموع قدرت 20.1 فریم بر ثانیه و 6.07 وات مصرف داشت.

همچنین می توانید برای بررسی کارایی انرژی به نتایج NPU نگاه کنید. هر دو مدل حدود 6.3 وات مصرف می کردند، اما مدل پلاس 52.6 فریم بر ثانیه بر وات ارائه می کرد، در حالی که مدل معمولی 35.8 فریم بر فوت را ارائه می داد.

بنچمارک نسل اول کوالکام اسنپدراگون 8 پلاس را ببینید: Antutu 1.12 میلیون بنچمارک نسل اول کوالکام اسنپدراگون 8 پلاس را ببینید: Antutu 1.12 میلیون بنچمارک نسل اول کوالکام اسنپدراگون 8 پلاس را ببینید: Antutu 1.12 میلیون بنچمارک نسل اول کوالکام اسنپدراگون 8 پلاس را ببینید: Antutu 1.12 میلیون

در واقع، به نظر می رسد نسل اول اسنپدراگون 8 پلاس جدید به لطف فرآیند تولید جدید، دارای مزایای بهره وری انرژی قابل توجهی است.

نظر اصلی برای Snapdragon 8+ Gen 1

گوشی پیش تولید نسل اول اسنپدراگون 8 پلاس از ایسوس

گوشی پیش تولید نسل اول اسنپدراگون 8 پلاس از ایسوس

بر اساس این نتایج، تأیید می کنیم که اسنپدراگون 8 نسل 1+ تا 10 درصد افزایش عملکرد خشن را ارائه می دهد که بسیار عالی است. اما مزیت مهمتر فرآیند تولید TSMC (به جای سامسونگ) این است که باتری کمتری مصرف می کند. همچنین می توان به کنترل دما اشاره کرد که به آن اجازه می دهد عملکرد پایدارتری را ارائه دهد.

نظر شما چیه؟ به نظر شما فال بد اسنپدراگون 888 در پرچمداران کوالکام با اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 بهتر خواهد شد یا منتظر اسنپدراگون 8 نسل 2 باشیم؟