• خانه
  • اخبار
  • بنا به گزارش ها، مرک در انتظار خرید غول بیوتکنولوژی سیگن از سیاتل است

بنا به گزارش ها، مرک در انتظار خرید غول بیوتکنولوژی سیگن از سیاتل است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بنا به گزارش ها، مرک در انتظار خرید غول بیوتکنولوژی سیگن از سیاتل است

بنا به گزارش ها، مرک در انتظار خرید غول بیوتکنولوژی سیگن از سیاتل است
تصویری از مرکز تولید برنامه ریزی شده جدید سیگن در شمال سیاتل. (تصویر سیگن)

بر اساس گزارش روز جمعه وال استریت ژورنال، غول بیوفارما، مرک، در حال بررسی خرید سیگن، بزرگترین شرکت بیوتکنولوژی سیاتل است.

این روزنامه گزارش داد که “مذاکرات مدتی است که ادامه دارد و معامله اجتناب ناپذیر نیست.”

سخنگوی سیگن از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد.

به گفته ویلیام کانستارو، مدیر عامل بنیاد تحقیقات واشنگتن، که گفت از این گزارش شگفت زده شده است، از دیدگاه سیگن، این خرید می تواند در جهان معنا پیدا کند.

Canestaro به brooztechnology گفت: “Merck فرآیندها، سیستم ها و تجربه ثابت شده در بازاریابی داروها را به ارمغان خواهد آورد.” “علاوه بر این، با آشفتگی فعلی در رهبری، کسب در حال حاضر به ویژه به موقع به نظر می رسد.”

کلی سیگال، مدیرعامل قدیمی، که بیش از 24 سال پیش شرکت را تأسیس کرد، در ماه مه پس از اتهامات خشونت خانگی که او انکار کرد و حادثه ای در خانه اش که در آن دستگیر شد، استعفا داد. راجر دانسی، افسر ارشد پزشکی، سرپرست مدیر اجرایی است.

سیگن مستقر در بوتل، واشنگتن، بیش از 2800 کارمند در سیاتل، کانادا و اروپا دارد. سهام سیگن در روز جمعه با بسته شدن بازار بیش از 11 درصد افزایش یافت و ارزش بازار این شرکت را به بیش از 30 میلیارد دلار رساند. سهام مرک اندکی کاهش یافت.

سیگن در سال گذشته 1.6 میلیارد دلار و در سه ماهه اول 2022 426.5 میلیون دلار درآمد جمع آوری کرد که در مقایسه با 332 میلیون دلار در سال گذشته افزایش یافت. این شرکت چهار داروی سرطان در بازار دارد و یک خط لوله از دیگر نامزدها متمرکز بر ترکیبات آنتی‌بادی-دارو (ADCs) است که سلول‌ها را با استفاده از یک آنتی‌بادی هدف قرار می‌دهند و سمی را برای کشتن سلول‌ها ارسال می‌کنند.

سیگن و مرک در سال 2020 برای توسعه و تجاری سازی ADC برای تومورهای سینه و سایر تومورهای جامد به عنوان مونوتراپی و در ترکیب با Merck’s Keytruda شراکتی امضا کردند. بر اساس این قرارداد، مرک یک میلیارد دلار سرمایه گذاری در سیگن انجام داد و 600 میلیون دلار پیش پرداخت به او پرداخت کرد.

به گزارش ژورنال، شرکت‌های دیگر نیز به سیگن نگاه می‌کنند.

استعفای سیگال اندکی پس از آن صورت گرفت که این شرکت اعلام کرد که یک کارخانه تولیدی به مساحت 270000 فوت مربع در شمال سیاتل خواهد ساخت. این شرکت به یک مستاجر بزرگ بیوتکنولوژی برای منطقه تبدیل شده است، منطقه ای که از از دست دادن Amgen در سال 2016، سال ها پس از خرید Immunex رنج برد.

Seagen و Bristol Myers Squibb بزرگترین کارفرمایان در زمینه بیوداروها در سیاتل هستند.

Canestaro گفت: «سیگن بخش بسیار مهمی از اکوسیستم بیوتکنولوژی محلی ما است. با هر خرید، به طور طبیعی سؤالاتی مطرح می شود که آیا این بیشتر شبیه به خرید Immunex است یا خرید Juno.

Bristol Myers Squibb خط لوله Juno Therapeutics را از طریق خرید Celgene در سال 2018 به دست آورد و تا حدی به دلیل دسترسی به تجربه سلول درمانی به رشد در منطقه ادامه می دهد.

Canestaro افزود: “تجربه Bioologics و ADC در سایر نقاط کشور آسان تر خواهد بود، بنابراین بعید است که سیگن همان ردپای محلی را در صورت به دست آوردن حفظ کند.” اما کووید اساساً نحوه عملکرد سیگن را تغییر داده است. بسیاری از کارکنان آنها اکنون کاملاً از راه دور یا ترکیبی هستند. مکان ممکن است این روزها چندان مهم نباشد.»