• خانه
  • اخبار
  • بلومبرگ می گوید اپل در حال کار بر روی آی مک جدید با تراشه M3 است

بلومبرگ می گوید اپل در حال کار بر روی آی مک جدید با تراشه M3 است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بلومبرگ می گوید اپل در حال کار بر روی آی مک جدید با تراشه M3 است

در حالی که بسیاری از کاربران منتظر عرضه کامپیوترهای مجهز به تراشه M2 هستند، اخبار منتشر شده نشان می دهد که اپل در حال کار بر روی تراشه های M3 برای استفاده از آن در آی مک جدید است.

اپل تاکنون تمامی مدل های تراشه M1 را معرفی کرده و به نظر می رسد پس از آن از سری جدید تراشه های M2 در رایانه ها استفاده خواهد کرد. اما به نظر می رسد این شرکت یک قدم جلوتر است و اکنون در حال توسعه یک آی مک جدید با تراشه M3 است. البته هنوز مشخصات دقیق و جزئیات فنی تراشه مشخص نیست. اما کار بر روی این تراشه جدید و انتشار اخبار آن مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفت.

مدل‌های مختلف تراشه M2 که اپل تا پایان ژوئن عرضه خواهد کرد شامل تراشه M2 برای مک‌بوک ایر، M2 Pro و M2 Max برای مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی و M2 Ultra دوگانه برای مک پرو است.

گورمن در مورد آی مک جدید با تراشه M3 گفت: به نظر می رسد اپل فقط روی تراشه های M2 کار نمی کند و باید منتظر آی مک جدید با نسخه M3 تراشه ها باشیم. اما احتمالا تا پایان سال آینده در دسترس نخواهد بود.

گزارش های زیادی از مک های جدید مجهز به تراشه های M2 وجود دارد. اما این احتمال وجود دارد که نسل بعدی آی مک با تراشه M2 ساخته نشود و اپل از تراشه M3 در آنها استفاده کند.