منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • بلندگوی جدید محققان MIT تنها یک تکه ضخامت دارد

بلندگوی جدید محققان MIT تنها یک تکه ضخامت دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بلندگوی جدید محققان MIT تنها یک تکه ضخامت دارد

محققان MIT یک بلندگوی بسیار نازک ساخته اند که تنها یک ورق ضخامت دارد. این اسپیکر می تواند تمام دیوارهای اتاق را به عنوان دیوارپوش بپوشاند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، بلندگوی بسیار نازک مهندسین دانشگاه MIT قادر است هر سطحی را به منبع صوتی فعال تبدیل کند. همچنین صدا در این اسپیکر دارای حداقل اعوجاج و سطح انرژی آن نیز حداقل است. وزن این اسپیکر بسیار نازک فقط به اندازه یک سکه است و اگر هر سطحی را بپوشاند می تواند صدای با کیفیتی نیز تولید کند. در ساخت آن از روش ساده ای برای دستیابی به این ویژگی ها استفاده شد. بنابراین می توان از این روش برای تولید بلندگوهای نازک استفاده کرد و در خودرو استفاده کرد.

یکی دیگر از ویژگی های اسپیکر باریک، حذف نویز فعال در محیط هایی مانند کابین خلبان است. سپس صدایی با همان دامنه تولید کنید تا این دو صدا یکدیگر را خنثی کنند. با توجه به وزن سبک این دستگاه می توان در موارد مختلف از آن استفاده کرد.

همچنین به دلیل مصرف انرژی بسیار کم می توان از آن در دستگاه های هوشمند با عمر باتری محدود استفاده کرد. ولادیمیر بولوویچ، یکی از محققان می گوید: «استفاده از یک ورق کاغذ نازک و وصل کردن دو براکت به آن راحت است تا بتوان آن را به پورت هدفون وصل کرد و صداهای منتشر شده را بازتولید کرد. امکان استفاده از این اسپیکر در هر مکانی وجود دارد و با مقدار کمی برق نیز می توان آن را راه اندازی کرد.