• خانه
  • اخبار
  • بعد از سامسونگ گویا عملکرد گوشی های شیائومی هم در برنامه ها دستکاری شده است!

بعد از سامسونگ گویا عملکرد گوشی های شیائومی هم در برنامه ها دستکاری شده است!

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بعد از سامسونگ گویا عملکرد گوشی های شیائومی هم در برنامه ها دستکاری شده است!

ظاهرا داستان از سامسونگ و وان پلاس تمام نمی شود. به نظر می رسد عملکرد گوشی های شیائومی برای تغییر نتایج در برخی از برنامه های بنچمارک دستکاری شده است. گزارش جدید نشان می دهد که این شرکت همچنین در حال تغییر عملکرد خود برای نشان دادن نتایج غیرعادی و عملکرد بهتر است.

این خبر از مجموعه‌ای از توییت‌های جان مانی، توسعه‌دهنده GeekBench (یک پلتفرم معیار محبوب) به دست می‌آید. او وی در این توییت ها اعلام کرد که گوشی های این غول فناوری چینی بر اساس شناسه اپلیکیشن ها ساخته شده اند. تصمیم می گیرند. به عبارت دیگر، عملکرد گوشی های شیائومی به نوع برنامه ای که روی دستگاه اجرا می شود بستگی دارد. این مرد از پرچمدار شیائومی 11 استفاده کرد و متوجه شد که امتیازات GeekBench هنگام راه اندازی نسخه معمولی GeekBench و نسخه دیگری از GeekBench که در زیر Fortnite پنهان شده است متفاوت است. در واقع، او سیستم عامل انتخابی شیائومی 11 را دور زد و ثابت کرد که دستگاه در هر دو برنامه متفاوت عمل می کند.

بعد از سامسونگ گویا عملکرد گوشی های شیائومی هم در برنامه ها دستکاری شده است!

عملکرد بازی گوشی های شیائومی تا 30 درصد کمتر از بنچمارک ها است

در تست های تک هسته ای، دستگاه شیائومی حدود 30 درصد کمتر از نسخه معمولی GeekBench است. در همین حال، آزمایش‌های چند هسته‌ای نتایجی را نشان دادند که حدود 15 درصد کمتر از معیار اصلی برای دیوانگان بود. او حتی مقایسه ای بین این دو تست را به اشتراک گذاشت که در حال حاضر در وب سایت GeekBench فهرست شده است. لازم به ذکر است که این تنها تغییر در بهره وری نیست.

به نقل از منبعاین مشکل با کاهش عملکرد بازی یا افزایش عملکرد در بنچمارک ها فقط برای Fortnite صدق نمی کند. همین تغییر در عملکرد گوشی های شیائومی را می توان در بازی های دیگری مانند Genshin Impact نیز مشاهده کرد. این بدان معناست که شیائومی شناسه‌های داخلی روی دستگاه‌های خود دارد تا نتایج تست مقایسه را برای نشان دادن عملکرد خام گوشی هوشمند خود افزایش دهد، اما در سناریوهای واقعی بازی این عملکرد به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد تا از دما و مصرف بیش از حد و مشکلات ناشی از آن جلوگیری شود.

نظر شما در مورد تصمیمات این برندها برای دستکاری در نتایج برنامه به شکل غیرعادی چیست؟ چرا شیائومی با وجود تجربه وان پلاس و سامسونگ به این کار ادامه می دهد؟