• خانه
  • اخبار
  • بعد از اینکه Vista Equity Partners خرید را تکمیل کرد، Avalara رسما خصوصی می شود

بعد از اینکه Vista Equity Partners خرید را تکمیل کرد، Avalara رسما خصوصی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بعد از اینکه Vista Equity Partners خرید را تکمیل کرد، Avalara رسما خصوصی می شود

بعد از اینکه Vista Equity Partners خرید را تکمیل کرد، Avalara رسما خصوصی می شود

Vista Equity Partners روز چهارشنبه اعلام کرد که خرید غول نرم افزار مالیاتی Avalara مستقر در سیاتل را تکمیل کرده است.

معامله 8.4 میلیارد دلاری که در ماه اوت اعلام شد، هفته گذشته توسط سهامداران Avalara تایید شد. این معامله رسماً آوالارا را از بورس نیویورک حذف کرد.

آوالارا با مخالفت سهامدارانی مواجه شد که به دنبال مسدود کردن معامله بودند. یکی از اولین و بزرگترین سرمایه گذاران شرکت، Altair، زمان معامله را زیر سوال برد و گفت که Avalara درگیر فرآیند فروش “نادرست و محدود” شده است. همچنین چندین شکایت علیه آوالارا در رابطه با این معامله مطرح شد.

این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که 84 درصد از سهامداران رای موافق به خرید رای دادند.

Avalara که در سال 2004 تأسیس شد، بیش از 300 میلیون دلار سهام خصوصی را پیش از عرضه عمومی در سال 2018، به قیمت هر کدام 24 دلار، جذب کرد. ویستا، یک شرکت سرمایه‌گذاری جهانی مستقر در آستین که دارایی‌های 96 میلیارد دلاری را مدیریت می‌کند، همه سهام عادی آوالارا را به قیمت هر سهم 93.50 دلار خریداری کرد.

قیمت خرید نشان دهنده حق بیمه 27 درصدی نسبت به قیمت سهام آوالارا در 6 ژوئیه، قبل از انتشار گزارش های رسانه ای از یک معامله احتمالی است.

ارزش بازار Avalara در طول همه‌گیری به بیش از 16 میلیارد دلار افزایش یافته است، همراه با سایر شرکت‌های نرم‌افزاری که با استقبال سریع خدمات دیجیتال مواجه شده‌اند. اما سهام آن در سال جاری در بحبوحه رکود اقتصادی گسترده تر، 26 درصد کاهش یافته است.

این معامله آخرین نمونه از شرکت های سهام خصوصی است که مشتاق به تصاحب شرکت های دولتی با قیمت های مقرون به صرفه هستند.

Avalara بیش از 30000 مشتری دارد که از نرم افزار اتوماسیون انطباق آن برای مدیریت فروش و سایر انواع مالیات های خود استفاده می کنند. مشتریان عبارتند از Zillow Group، Pinterest و دیگران.

Avalara درآمد سه ماهه دوم را 208.6 میلیون دلار گزارش کرده است که 23 درصد نسبت به دوره سال قبل و 2 درصد بیشتر از سه ماهه اول است. زیان خالص GAAP 55.8 میلیون دلار بود، در مقایسه با 31 میلیون دلار در سال گذشته.

این شرکت اخیراً اقدام به خرید خود کرده است و گروهی از فروشندگان نرم افزاری کوچکتر مرتبط با مالیات را جذب کرده است.

اسکات مک فارلین، مدیرعامل آوالارا، 14 سال پیش به همراه روری رالینگ و جرد وگت، آوالارا را در جزیره باینبریج، واشنگتن تأسیس کرد.

آوالارا 700 نفر در منطقه سیاتل و بیش از 4400 نفر در سراسر جهان استخدام می کند.

ویستا 1.9 میلیارد دلار در سال 2019 برای تصاحب اپتیو Bellevue واقع در واشنگتن، یکی دیگر از شرکت های نرم افزاری شرکت دولتی، پرداخت کرد. همچنین در اوایل سال جاری سیتریکس را در معامله ای با مدیریت سرمایه گذاری الیوت خریداری کرد.