• خانه
  • اخبار
  • بستن کمربند مایکروسافت آخرین نشانه دوران اقتصادی است

بستن کمربند مایکروسافت آخرین نشانه دوران اقتصادی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بستن کمربند مایکروسافت آخرین نشانه دوران اقتصادی است

بستن کمربند مایکروسافت آخرین نشانه دوران اقتصادی است
مدیران مایکروسافت برد اسمیت، ساتیا نادلا و امی هود در نشست سالانه شرکت در سال 2018 به سوالات سهامداران پاسخ می‌دهند. (عکس فایل brooztechnology/Nat Levy)

“در حالی که ما در این دوره پیمایش می کنیم، به سرمایه گذاری در رشد آینده ادامه می دهیم و در عین حال تمرکز شدیدی بر تعالی عملیاتی و نظم اجرایی داریم.” – امی هود، مدیر مالی مایکروسافت، جولای 2022

“با توجه به انتخاب، ما شیرینی را به میگو ترجیح می دهیم.” – مایک موری، رئیس وقت منابع انسانی مایکروسافت، می 1993.

این دو نظر رهبران مایکروسافت تقریباً با سه دهه و دو سبک ارتباطی بسیار متفاوت از هم جدا شده‌اند، اما پیام اصلی یکسان است: مردمی که می‌توانید پول خود را پس انداز کنید.

یک گزارش صبح امروز وال استریت ژورنال می‌گوید مایکروسافت از تیم‌های سراسر شرکت می‌خواهد تا برخی از هزینه‌های کارکنان را محدود کنند، مانند سفرهای کاری و گردهمایی‌ها. این گزارش به عنوان مثال به پیک نیک اخیر برای یکی از تیم های مایکروسافت اشاره می کند که در آن مدیران شخصاً به جای پرداخت هزینه ها، هزینه غذا و نوشیدنی را پرداخت می کردند.

نظرات هود در بالا از کنفرانس تلفنی درآمد سه ماهه چهارم مالی مایکروسافت می آید که رویکرد شرکت را برای تحلیلگران مالی توضیح می دهد. افراد شرکت می گویند که او این موضوع را مستقیماً در یک جلسه داخلی برای شروع سال مالی تکرار کرد و از کارمندان خواست قبل از خرج کردن پول مایکروسافت دو بار فکر کنند.

این گزارش یادآور یادداشت افسانه ای «میگو در برابر شیرینی» از گذشته مایکروسافت است.

به سرعت به اواسط سال 2022 می رسیم، و این آخرین نمونه از شرکت های فناوری است که به دنبال مهار هزینه ها در میان عدم اطمینان اقتصادی هستند زیرا برای احتمال رکود یا رکود مالی آماده می شوند.

مایکروسافت یک دور اخراج برای شروع سال مالی انجام داد و بسیاری از موقعیت های باز خود را حذف کرد. به عنوان بخشی از کمربند سفت کردن، این شرکت همچنین در حال اخراج در گروه تجربیات زندگی مدرن (MLX) است.

گروه MLX شامل کنترل‌های والدین مایکروسافت Family Safety است که طبق گزارش‌ها کاهش یافته است، اما مری جو فولی از ZDNet گزارش می‌دهد که مایکروسافت آن سرویس را تعطیل نمی‌کند.

قبل از کاهش، این شرکت رکورد 40000 کارمند را در سال مالی گذشته خود اضافه کرد. هود در کنفرانس تلفنی به تحلیلگران گفت که 11000 استخدام دیگر در سه ماهه اول آغاز شد که بیشتر آنها در زمینه مهندسی ابر، لینکدین، پیاده سازی مشتری و فروش تجاری بودند. با این حال، فراتر از آن، انتظار می رود رشد به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

درآمد مایکروسافت در سه ماهه اخیر 12 درصد افزایش یافت و به 51.9 میلیارد دلار رسید و سود آن با کاهش 2 درصدی به 16.6 میلیارد دلار رسید که انتظارات وال استریت برای هر دو معیار مالی را از دست داد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد چشم انداز اقتصادی مایکروسافت و سایر شرکت های بزرگ فناوری، آخرین قسمت پادکست brooztechnology را در زیر گوش دهید.