• خانه
  • اخبار
  • بزوس دوباره مخالفت بایدن با تورم را برانگیخت، می‌گوید رئیس‌جمهور بازار عمومی را گمراه می‌کند یا بازار را دچار سوء تفاهم می‌کند

بزوس دوباره مخالفت بایدن با تورم را برانگیخت، می‌گوید رئیس‌جمهور بازار عمومی را گمراه می‌کند یا بازار را دچار سوء تفاهم می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بزوس دوباره مخالفت بایدن با تورم را برانگیخت، می‌گوید رئیس‌جمهور بازار عمومی را گمراه می‌کند یا بازار را دچار سوء تفاهم می‌کند

بزوس دوباره مخالفت بایدن با تورم را برانگیخت، می‌گوید رئیس‌جمهور بازار عمومی را گمراه می‌کند یا بازار را دچار سوء تفاهم می‌کند
مناظره تورم بین رئیس جمهور بایدن و جف بزوس بنیانگذار آمازون در ماه می آغاز شد. (عکس رسمی کاخ سفید توسط آدام شولتز و عکس فایل brooztechnology)

جف بزوس رئیس جمهور جو بایدن را به خاطر گفتن به دارندگان پمپ بنزین ها برای کاهش قیمت ها مورد انتقاد قرار داد و گفت که اظهارات رئیس جمهور “یا اشتباه مستقیم یا یک سوء تفاهم عمیق از پویایی های اساسی بازار است.”

توییت بنیانگذار آمازون تورم را “مسئله ای بسیار مهم برای کاخ سفید برای ادامه دادن چنین اظهاراتی” خواند.

این رگبار وعده احیای مناظره ای را می دهد که بین بزوس و بایدن در ماه می آغاز شد.

بزوس این توئیت را شنبه شب در پاسخ به پیامی که در حساب توییتر پرزیدنت بایدن در اوایل روز منتشر شد، ارسال کرد و از دارندگان پمپ بنزین خواست تا قیمت‌های خود را کاهش دهند تا هزینه‌های خود را نشان دهند.

این آخرین نمونه از پرطرفدار شدن بیزوس در توییتر است، پلتفرمی که میلیاردر رقیب ایلان ماسک ممکن است در نهایت به آن دست یابد.

توییت‌های بزوس به طور سنتی از طریق تیم ارتباطات آمازون پخش می‌شد، اما یک توییت عصرگاهی در تعطیلات آخر هفته، آخرین نشانه‌ای است که او ممکن است در برخی موارد از رسانه‌های اجتماعی نیز استفاده کند.

بزوس سال گذشته از سمت مدیرعاملی آمازون کنار رفت، اما همچنان به عنوان رئیس اجرایی این شرکت باقی مانده است.

جی کارنی، معاون ارشد آمازون در امور شرکت های جهانی، قبل از اینکه از سال 2011 تا 2014 به عنوان معاون مطبوعاتی رئیس جمهور اوباما در کاخ سفید انتخاب شود، مدیر ارتباطات بایدن معاون رئیس جمهور وقت بود.

با وجود آن تاریخ، روابط بین دولت بایدن و آمازون تیره شده است، همانطور که رئیس جمهور میزبان کریستین اسمالز، رهبر اتحادیه آمازون، کریستین اسمالز در دفتر بیضی شکل در ماه مه، نشان داد. بایدن همچنین در ماه آوریل به آمازون اشاره کرد و بر حقوق کارگران برای تشکیل اتحادیه تاکید کرد و گفت: “به هر حال، آمازون ما می آییم.”

وال استریت ژورنال در ماه مارس گزارش داد که کارنی به نقل از افراد ناشناس آشنا با این ارتباطات، «یک سری پیام‌های ناامیدکننده را برای ران کلین، رئیس کارکنان کاخ سفید در مورد اهانت‌هایی علیه آمازون ارسال کرد.

اختلاف بر سر تورم در اواسط ماه مه آغاز شد که بایدن توییت کرد“می خواهید تورم را کاهش دهید؟ بیایید مطمئن شویم که ثروتمندترین شرکت ها سهم منصفانه خود را پرداخت می کنند.

بزوس در پاسخ توییت کرد: «هیئت اطلاعات نادرست تازه ایجاد شده باید این توییت را بررسی کند یا شاید به جای آن یک هیئت غیر متعارف جدید تشکیل دهند. افزایش مالیات شرکت ها بحث خوبی است. رام کردن تورم برای بحث بسیار مهم است. اختلاط آنها با هم فقط یک اشتباه است.

پس از اینکه کاخ سفید انتقاد بزوس را به عنوان “یکی از ثروتمندترین مردان روی زمین” و حمایت بایدن از سازمان دهندگان اتحادیه در آمازون نسبت داد، بزوس بار دیگر کاخ سفید را به دلیل هدایت نادرست فراخواند.