• خانه
  • اخبار
  • بزوس در مقابل بایدن: بنیانگذار آمازون از رئیس جمهور در مورد تورم و مالیات شرکت ها دعوت می کند

بزوس در مقابل بایدن: بنیانگذار آمازون از رئیس جمهور در مورد تورم و مالیات شرکت ها دعوت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بزوس در مقابل بایدن: بنیانگذار آمازون از رئیس جمهور در مورد تورم و مالیات شرکت ها دعوت می کند

بزوس در مقابل بایدن: بنیانگذار آمازون از رئیس جمهور در مورد تورم و مالیات شرکت ها دعوت می کند
سمت چپ: جف بزوس (عکس brooztechnology / آلن بویل). سمت راست: رئیس جمهور جو بایدن (عکس از فایل کاخ سفید از طریق فلیکر).

جف بزوس بیشتر روز جمعه را صرف توئیت در مورد همه چیز کرد، از انتقادش از اسلایدها گرفته تا اظهارات صمیمانه اش در مورد پدرش.

اما لیوان شب او بیشترین توجه را به خود جلب کرد، زیرا موسس آمازون توییتی از حساب کاربری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را هدف قرار داد.

به نظر می رسد پیام بایدن، که نشان می دهد مالیات بر شرکت هایی مانند آمازون می تواند به کاهش تورم کمک کند، زیر پوست بزوس رفته است. غیرعادی است که رئیس آمازون به طور علنی دولت را هدف قرار دهد.

سال گذشته، بایدن به طور خاص در طی سخنرانی با آمازون تماس گرفت و برنامه هزینه های زیرساختی آن را تشریح کرد. بایدن بدون اشاره به شرکت‌های دیگر، گفت: او به تحلیلی از سال 2019 اشاره می‌کند که 91 شرکت فورچون 500 را نشان می‌دهد که در سال 2018 مالیات بر درآمد فدرال را پرداخت نکرده‌اند – از جمله آمازون.

طبق بیانیه CNBC، آمازون در سال گذشته 2.3 میلیارد دلار هزینه مالیات بر درآمد فدرال را گزارش کرد.

مقامات منتخب، فعالان مترقی و دانشگاهیان در گذشته آمازون را به دلیل عدم پرداخت مالیات بر درآمد فدرال هدف قرار داده اند. محققان و روزنامه نگاران با محاسبه مالیات های معوق و وام هایی که آمازون واجد شرایط آن است به این نتیجه رسیدند. قوانین مالیاتی فدرال نیز به شرکت اجازه می دهد تا پرداخت صورتحساب را به تاخیر بیندازد.

سناتور برنی سندرز، منتقد مکرر آمازون، آمازون و بزوس در اوایل این ماه نامیده شدگفت که “هیچ چیزی در مالیات بر درآمد فدرال پرداخت نمی کند.”

اخیراً، رئیس جمهور بایدن هنگام بحث درباره سندیکای تاریخی در انبار آمازون در نیویورک، از کارگران حمایت کرد.

بزوس در سال 2015 در توئیتی خطاب به ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، گفت که در یکی از موشک های Blue Origin خود، یک صندلی برای نامزد ریاست جمهوری رزرو خواهد کرد. او بعداً گفت که این توییت اشتباه بوده است.

ماه گذشته، بزوس به توییت ایلان ماسک در مورد تبدیل دفتر مرکزی توییتر به پناهگاه بی خانمان ها پاسخ داد. ماسک در حال خرید توییتر به ارزش 44 میلیارد دلار است.