منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • بزرگترین ارائه دهنده ترافیک اینترنت در جهان با تجارت روسیه مرتبط است

بزرگترین ارائه دهنده ترافیک اینترنت در جهان با تجارت روسیه مرتبط است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بزرگترین ارائه دهنده ترافیک اینترنت در جهان با تجارت روسیه مرتبط است

پس از حمله روسیه به اوکراین، بسیاری از شرکت های فناوری در سراسر جهان همکاری خود را با شرکت های روسی متوقف کردند. یکی از این شرکت ها، Cogent Communications، قصد دارد برای جلوگیری از حملات سایبری روسیه و همچنین انتشار اطلاعات گمراه کننده، ارتباطات خود را با تجارت روسیه قطع کند. این شرکت حدود 25 درصد از ترافیک اینترنت جهانی را تامین می کند.

دیوید شفر، مدیر عامل Cogent Communications، در مصاحبه اخیر با این شرکت گفت: “ما می خواهیم هیچ کس در این حادثه آسیب نبیند و بنابراین یکی از ابزارهای روسیه در این مورد است.” جنگ را از او گرفتیم.

کوجنت این تصمیم را ناشی از تحریم های اقتصادی و شرایط امنیتی دانست و گفت که این تصمیم با تحریم های اتحادیه اروپا مطابقت خواهد داشت. البته خدمات این شرکت در اوکراین ادامه خواهد داشت. در صورت اجرایی شدن این تصمیم، روسیه با وقفه و تاخیر در اینترنت مواجه خواهد شد. این شرکت در حال حاضر به شرکت دولتی مخابرات روسیه Rostelecom، اپراتور تلفن همراه Megafon و Veon و همچنین یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی بزرگ در روسیه خدمات ارائه می دهد.

با این حال، کارشناسان می گویند که این تصمیم احتمالاً مانع از دریافت اطلاعات شهروندان روسیه از منابع مستقل می شود. مدیر انجمن روسیه برای حفاظت از اینترنت می گوید که قطع این ارتباط در واقع 140 میلیون نفر را از دسترسی به بخشی از حقیقت محروم می کند. در غیاب اینترنت، مردم به حقیقت دسترسی ندارند و فقط باید به تبلیغات این کشور گوش دهند.