• خانه
  • اخبار
  • برچسب‌های کیسه‌های الکترونیکی آماده بلند شدن هستند: این چیزی است که در چندین پرواز با یکی یاد گرفتیم

برچسب‌های کیسه‌های الکترونیکی آماده بلند شدن هستند: این چیزی است که در چندین پرواز با یکی یاد گرفتیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برچسب‌های کیسه‌های الکترونیکی آماده بلند شدن هستند: این چیزی است که در چندین پرواز با یکی یاد گرفتیم

برچسب‌های کیسه‌های الکترونیکی آماده بلند شدن هستند: این چیزی است که در چندین پرواز با یکی یاد گرفتیم
خطوط هوایی آلاسکا برچسب های الکترونیکی کیف را در دسترس اعضای نخبه Mileage Plan قرار داده است، با برنامه ریزی گسترده تر برای نیمه اول سال جاری. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ).

بعدازظهر جمعه که برای پرواز وارد فرودگاه Sea-Tac شدم، به مردمی که در اطراف کیوسک های سلف سرویس خطوط هوایی آلاسکا برای چاپ برچسب چمدان جمع شده بودند، نگاه کردم. من وقتم را در آن جمعیت تلف نمی کنم، نه در این روز.

خوب، مطمئنا، من هنوز باید در صف منتظر بمانم تا کیفم را بردارم. اما برچسب کیف من قبل از رسیدن به فرودگاه به چمدانم وصل شده بود و آماده بود. در واقع چند هفته است که در چند پرواز به مقصدهای مختلف در کیف من بوده است.

دلیلش این است که برچسب کیف الکترونیکی است. دستگاه 3 در 5 اینچی که توسط شرکت هلندی BAGTAG ساخته شده است، از طریق ارتباط میدان نزدیک (NFC) از تلفن هوشمند، به اندازه کافی طول می کشد تا اتصال کم انرژی بلوتوث برای به روز رسانی صفحه نمایش E-Ink (همان فناوری مورد استفاده قرار گیرد). در Kindles و سایر خوانندگان الکترونیکی) هنگامی که برای پرواز در برنامه شرکت هواپیمایی اعلام حضور می کنید.

سپس برچسب الکترونیکی روی صفحه باقی می ماند تا زمانی که برای پرواز بعدی شما به روز شود.

برچسب‌های کیسه‌های الکترونیکی آماده بلند شدن هستند: این چیزی است که در چندین پرواز با یکی یاد گرفتیم
به روز رسانی برچسب کیف الکترونیکی در برنامه هواپیمایی آلاسکا.

آلاسکا اولین شرکت هواپیمایی ایالات متحده است که همراه با برخی از شرکت های هواپیمایی اروپایی و آسیایی، برچسب الکترونیکی کیف را معرفی کرد. آلاسکا این دستگاه را در اختیار حدود 2500 عضو نخبه Mileage Plan قرار داده است و می‌گوید که قصد دارد در نیمه اول سال جاری برچسب کیف الکترونیکی را برای همه اعضای Mileage Plan در دسترس قرار دهد.

این شرکت هواپیمایی نگفته است که در صورت فراگیرتر شدن برچسب الکترونیکی چه مقدار هزینه خواهد کرد، اما هنجار صنعت هزینه یکباره 60 تا 70 دلار است.

در اینجا نکات اصلی از تجربه من آمده است:

  • راحتی و تکنولوژی عالی است. من از یک وام گیرنده از آلاسکا برای بررسی استفاده کردم و نمی توانم صبر کنم تا آن را پس بگیرم. من قصد دارم زمانی که آنها به طور گسترده در دسترس قرار گرفتند، یکی را خودم بخرم.
  • آلاسکا هنوز دارای برخی ویژگی‌های فنی جزئی است که باید قبل از عرضه گسترده‌تر مورد بررسی قرار گیرند.
  • در کوتاه مدت، عدم دسترسی در بین خطوط هوایی مختلف به این معنی است که راه حل عالی برای افرادی که به طور منظم با چندین شرکت هواپیمایی پرواز می کنند، نیست. مسافران نادر نیز احتمالاً ارزش کافی را نخواهند دید.
  • با این حال، به نظر من، برچسب کیف الکترونیکی برای بسیاری از پروازهای مکرر خطوط هوایی آلاسکا (و برای سایر مشتریان مکرر خطوط هوایی هنگامی که فناوری به سراغشان می آید) ارزش سرمایه گذاری را دارد.

برای جزئیات بیشتر به خواندن ادامه دهید.

چمدان من به طور مداوم (و به موقع) به مقصد رسید.

در حال حاضر، این در درجه اول گواهی بر این واقعیت است که برچسب های E-Ink به طور قابل اعتماد کار می کنند، و نه به دلیل جهش های تکنولوژیکی بزرگ در ردیابی کیسه. (من همچنین به اندازه کافی خوش شانس بودم که از تاخیرهای سفر در تعطیلات جلوگیری کردم.)

برچسب‌های کیسه‌های الکترونیکی حاوی یک فرستنده RFID هستند که در نهایت می‌تواند ردیابی و مسیریابی چمدان‌ها را برای خطوط هوایی آسان‌تر کند، اما این نیاز به ارتقای زیرساخت در بسیاری از فرودگاه‌های ایالات متحده دارد.

در همین حال، نقطه اصلی فروش برچسب‌های کیف الکترونیکی، راحتی قبل از پرواز است. پیش از این، آلاسکا گزینه‌ای را برای چاپ برچسب‌های کیسه در خانه ارائه می‌کرد، اما بسیاری از مسافران از چاپگرهای جوهرافشان برای ایجاد این برچسب‌ها استفاده می‌کردند، که اغلب آنها را ناخوانا می‌کردند، و مجبور می‌شدند آنها را دوباره چاپ کنند، که در نهایت به جای ساده‌کردن کارها را پیچیده‌تر کرد.

برچسب‌های کیسه‌های الکترونیکی آماده بلند شدن هستند: این چیزی است که در چندین پرواز با یکی یاد گرفتیم
آلاسکا برنامه چاپ برچسب کیسه خود را در سمت چپ به نفع برچسب های الکترونیکی جدید در سمت راست متوقف کرده است. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

به طور جداگانه، اواخر امسال آلاسکا قصد دارد به مسافران اجازه دهد تا چمدان ها را از طریق سیستم در برنامه تلفن همراه خود ردیابی کنند. اما شرکت هواپیمایی این کار را با اسکن دستی بارکدها و استفاده از سیستم های مرتب سازی انجام می دهد. این سیستم ردیابی هم با برچسب های کاغذی (چاپ شده در فرودگاه) و هم با برچسب های جدید کیسه های الکترونیکی کار می کند.

به عبارت دیگر، برچسب‌های کیسه الکترونیکی در درجه اول ارتقاء برنامه قبلی برچسب کیسه چاپ در خانه، با امتیاز فناوری RFID داخلی است که ممکن است قابلیت‌های ردیابی جدید را در آینده فعال کند.

نرم افزار به خوبی کار می کند، اما تجربه هنوز 100٪ صاف نیست.

بعد از اینکه در ابتدا برای کارکردن برچسب کیسه الکترونیکی با تلفنم تلاش کردم، متوجه شدم که قاب گوشی هوشمند حجیم من اتصال NFC مورد نیاز برای برق رسانی بی سیم سخت افزار برچسب کیسه الکترونیکی را مسدود می کند، وقتی تلفنم را روی آن نگه داشتم.

به محض اینکه قاب گوشی هوشمند را برداشتم و پشت گوشی را به برچسب e-bag لمس کردم، کار خود را آغاز کرد و به سرعت صفحه نمایش E-Ink را با بارکد و اطلاعات پرواز به روز کرد. متوجه شدم که باید هر بار که فرآیند به‌روزرسانی برچسب را برای یک پرواز جدید انجام می‌دادم، جعبه را حذف کنم. این ایده آل نیست، اما بدترین چیز در جهان نیز نیست.

برچسب‌های کیسه‌های الکترونیکی آماده بلند شدن هستند: این چیزی است که در چندین پرواز با یکی یاد گرفتیم
برچسب الکترونیکی کیف از طریق برنامه آلاسکا مجهز به NFC از تلفن به روز می شود و با استفاده از بلوتوث اطلاعات پرواز و بارکد را به برچسب منتقل می کند. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

پس از اینکه برچسب چمدان خود را برای اولین بار با استفاده از آدرس ایمیل مرتبط با حساب هواپیمایی آلاسکا خود ثبت کردید، برنامه در هر بررسی بعدی از شما می پرسد که آیا می خواهید از برچسب الکترونیکی چمدان خود استفاده کنید یا خیر.

گاهی اوقات به نظر می رسد که یک یا دو ضربه و تأیید بیشتر از نیاز در برنامه وجود دارد، اما این چیزی است که می تواند در طول زمان ساده شود.

در آخرین سفرم، همچنین با مشکلی مواجه شدم که در این سؤالات متداول خطوط هوایی آلاسکا ذکر شده است که در آن برنامه به من گفت که برچسب چمدان قبل از آن با موفقیت به‌روزرسانی شده بود و باعث شد خیلی زود گوشی خود را حذف کنم. من روند را دوباره طی کردم و پس از گرفتن تأیید، تلفن را برای چند ثانیه روی برچسب کیف نگه داشتم و کار کرد. آلاسکا می گوید در حال کار برای رفع این اشکال است.

اینها اشکالات جزئی در طرح چیزها هستند و آلاسکا بدون شک اکثر یا همه این مسائل را قبل از عرضه گسترده تر برطرف خواهد کرد. هیچ کدام از آنها مانع از سر کار گذاشتن برچسب کیف نشدم.

هنگامی که یک بارکد جدید و اطلاعات پرواز روی دستگاه دریافت می کنید، تا دفعه بعدی که پرواز می کنید و برچسب الکترونیکی کیف را به روز می کنید، روی صفحه E-Ink باقی می ماند.

در حال حاضر، برچسب‌های چمدان فقط در پروازهای فروخته شده توسط خطوط هوایی آلاسکا (آنهایی که توسط آلاسکا، Horizon و SkyWest به نمایندگی از آلاسکا انجام می‌شوند) کار می‌کنند. آزمایشات من به طور کامل در پروازهای منطقه Horizon انجام شد و من از آنها در هیچ پرواز اتصالی در سیستم آلاسکا استفاده نکردم.

در دراز مدت، این فناوری به گونه ای طراحی شده است که قابلیت همکاری داشته باشد. از آنجایی که تعداد بیشتری از شرکت‌های حمل‌ونقل برچسب‌های الکترونیکی چمدان را منتشر می‌کنند و با یکدیگر توافق می‌کنند، ممکن است در نهایت امکان استفاده از آن‌ها برای سفرهای بین‌المللی که شامل پرواز در خطوط هوایی متعدد است، وجود داشته باشد.

سخت افزار روی برچسب کیسه محکم و بسیار ایمن است – تقریباً بیش از حد ایمن.

این اولین باری نیست که آلاسکا برچسب های کیف الکترونیکی را امتحان می کند. در سال 2015، این شرکت هواپیمایی نوع دیگری را آزمایش کرد که از طناب نایلونی برای اتصال به چمدان استفاده می کرد و احتمال سرقت یا مفقود شدن آن را افزایش می داد.

این نسخه قبلی نیز از باتری‌های داخلی تغذیه می‌کرد که به آن فقط یک یا دو سال ماندگاری می‌داد. گاس ناتون، مهندس نرم افزار در گروه فناوری های نوظهور آلاسکا، توضیح داد که با توجه به این عوامل، تقریباً 100 دلار به ازای هر دستگاه، مقرون به صرفه بودن این برچسب کیف الکترونیکی قبلی کار نمی کند.

در نسخه جدید برق NFC از گوشی مشکل باتری را حل می کند.

و برچسب با زیپ بند صنعتی به چمدان وصل می شود. آنقدر امن است که در ابتدا به سختی آن را از چمدانم بیرون آوردم. آزاد کردن بند نیاز به فشار دادن یک پیچ گوشتی کوچک به سوراخ بالای بند دارد، اما آنقدر محکم تنظیم شده است که به اهرم قابل توجهی در برابر مکانیسم نیاز دارد و همزمان بند را می‌کشد. و من این کار را کردم، پس از اینکه ناتون به من اطمینان داد که آن را نمی‌شکنم. (اطلاعات بیشتر در این مورد در زیر.)

آن را با یک ابزار حذف کوچک ارائه می شود، اما من آن را کاملا بی اثر است. ناتون گفت که تکرار بعدی برچسب‌های کیسه الکترونیکی دارای بند کمی نازک‌تر و ابزار حذف بهتری برای رفع این مشکلات خواهد بود.

برچسب‌های کیسه‌های الکترونیکی آماده بلند شدن هستند: این چیزی است که در چندین پرواز با یکی یاد گرفتیم
گاس ناتون، مهندس نرم افزار در گروه فناوری های نوظهور آلاسکا. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

در این میان خبر خوب: اگر فقط برای یک چمدان از آن استفاده می‌کنید، می‌توانید برچسب الکترونیکی کیف را بین سفرها وصل کنید. و برای هرکسی که سعی می کند یکی از این چیزها را بدون شناسایی در بار گرفتن چمدان بدزدد، موفق باشید.

ناتون یک مهندس نرم افزار است که به مدت 3 سال و نیم در آلاسکا بوده و روی پروژه هایی از فروش آنلاین پروازهای آلاسکا و صفحه وضعیت پرواز گرفته تا موضوع چمدان مسافر کار می کند.

او گفت که برچسب‌های جدید کیسه‌های الکترونیکی پروژه‌ای هستند که از تیم فناوری‌های نوظهور رشد کرده و توجه داخلی بیشتری را به خود جلب کرده و افراد را از سراسر خطوط هوایی برای آزمایش و توسعه گرد هم آورده است.

او گفت: “یکی از چیزهایی که من واقعاً در مورد کارم در آلاسکا دوست دارم، به ویژه این واقعیت است که می توانم عملاً وارد عملیات شوم و به طور فیزیکی ببینم که نرم افزار من واقعاً چگونه بر مردم تأثیر می گذارد.”

ناتون با برچسب‌های کیف الکترونیکی سفر کرده است تا آنها را آزمایش کند. علاوه بر این، آلاسکا محدودیت‌های سخت‌افزار فیزیکی، از جمله مرور برچسب‌های کیف الکترونیکی با کامیون‌های فرودگاه و چرخ دستی‌های بار را آزمایش کرده است – او به من اطمینان داد که در شرایط عادی این اتفاق نمی‌افتد! – اما برای آزمایش دوام آنها.

او گفت: «این دستگاه‌ها از طریق همه کارکرد دارند.