• خانه
  • اخبار
  • بروس هارل، شهردار سیاتل، می گوید که شهر هنوز حالت خود را دارد و از رهبران فناوری می خواهد که درگیر شوند.

بروس هارل، شهردار سیاتل، می گوید که شهر هنوز حالت خود را دارد و از رهبران فناوری می خواهد که درگیر شوند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بروس هارل، شهردار سیاتل، می گوید که شهر هنوز حالت خود را دارد و از رهبران فناوری می خواهد که درگیر شوند.

بروس هارل، شهردار سیاتل، می گوید که شهر هنوز حالت خود را دارد و از رهبران فناوری می خواهد که درگیر شوند.
بروس هارل، شهردار سیاتل، در سمت چپ، با جان کوک، یکی از بنیانگذاران brooztechnology در نشست brooztechnology در بلوک 41 در سیاتل در 6 اکتبر صحبت می کند. (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)

سیاتل در شرایط سختی قرار گرفت. این کشور برای رسیدگی به بحران بی خانمانی، فقدان مسکن مقرون به صرفه، نابرابری های آموزشی و نگرانی های اولیه ایمنی تلاش می کند. در حالی که همه گیر فروکش می کند، مشاغل مرکز شهر همچنان در 40 درصد اشغال هستند.

اما نترس شهردار بروس هارل در نشست brooztechnology صبح پنجشنبه گفت که سیاتل هنوز حالت خود را دارد.

هارل به جمعیت در سیاتل گفت که در تلاش است تا با رهبران و اعضای جامعه پل هایی بسازد تا شهر را تقویت و بهبود بخشد.

او گفت: اتفاقاً من اینجا نیستم که شما را سرگرم کنم. “من اینجا هستم تا روابط ایجاد کنم.”

در سال‌های اخیر، سیاتل گرفتار تنش‌هایی بین رهبری شهر و شرکت‌های محلی – به‌ویژه شرکت‌های فناوری مانند آمازون – بوده است که شغل‌های مطلوب و پردرآمد ایجاد می‌کنند، اما نابرابری درآمد را نیز افزایش می‌دهند.

هارل، که در ژانویه به قدرت رسید، گفت که رویکرد متفاوتی نسبت به مقامات منتخب قبلی دارد و به طور شخصی و به طور منظم با رهبران شرکت، از جمله مدیر عامل آمازون، اندی جاسی، تعامل دارد.

آمازون در سال‌های اخیر روابط سختی با شهر خود داشته است و ظاهرا هارل در تلاش است تا این رابطه را بهبود بخشد. رابطه اش با جاسی؟ هارل گفت: «بسیار خوب» و افزود که کارفرمایان متوجه می‌شوند که او چه تلاشی انجام می‌دهد و مسیر همکاری را می‌بینند.

شهردار خواستار مشارکت بیشتر تجارت و صنعت فناوری در زندگی مدنی شد.

او گفت: “فرصت های زیادی برای مشارکت همه شما وجود دارد و من فقط یک تماس تلفنی برای تسهیل این مشارکت فاصله دارم.”

بروس هارل، شهردار سیاتل، می گوید که شهر هنوز حالت خود را دارد و از رهبران فناوری می خواهد که درگیر شوند.
بروس هارل شهردار سیاتل (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)

بازسازی رابطه فناوری می تواند به تقویت پایه مالیاتی شهر برای تأمین مالی عملیات آن کمک کند.

پیشنهاد بودجه سال 2023-2024 هارل که هفته گذشته منتشر شد، گفت که بخش فناوری “همچنان نیروی محرکه رشد اقتصاد منطقه است”، به طور خاص به مقر آمازون و مایکروسافت در منطقه و همچنین دفاتر مهندسی اپل اشاره کرد. گوگل (الفبا) و فیس بوک (متا).

شهردار باید سریعاً برای تغییر نظرات ظاهراً ناخوشایند رهبران فناوری در مورد شهر زمرد عمل کند.

این پیشنهاد خاطرنشان می‌کند: «اینکه آیا شهر سیاتل کانون رشد منطقه‌ای برای بخش فناوری باقی می‌ماند یا خیر، نقطه‌ای از عدم قطعیت در آینده است». “چند نفر از کارفرمایان بزرگ منطقه در حال انجام سرمایه گذاری های سرمایه ای در تاسیسات اداری در سایر نقاط منطقه هستند و این می تواند تغییری در جایی که رشد در سال های آینده متمرکز خواهد شد.”

فرصت های زیادی برای مشارکت همه شما وجود دارد و من فقط یک تماس تلفنی برای تسهیل این مشارکت فاصله دارم.»

آمازون یکی از نمونه های این روند است. پس از یک سری درگیری‌های سیاسی برجسته بر سر تلاش‌های شهر برای افزایش مالیات شرکت‌ها برای تامین مالی خدمات انسانی، غول فناوری رشد خود را در منطقه سیاتل به نزدیکی Bellevue، واشنگتن منتقل کرد، در حالی که این شرکت یک دفتر مرکزی دوم به نام HQ2 می‌سازد. ، در آرلینگتون، ویرجینیا.

جاسی در اجلاس brooztechnology سال گذشته گفت:[W]من فکر نمی کنم HQ1 دیگر سیاتل باشد. ما واقعاً به آن به عنوان Puget Sound فکر می کنیم.

اما اثرات مداوم این بیماری همه گیر مسائل را پیچیده کرده است. در ماه ژوئیه، آمازون اعلام کرد که قصد دارد کار بر روی چندین برج را در آنجا متوقف کند و دلیل آن عدم اطمینان مداوم در مورد تأثیر کار از راه دور و ترکیبی بر طراحی دفتر است.

بودجه هارل نیز این واقعیت‌ها را منعکس می‌کند و می‌گوید که مدل کار از خانه «به نظر می‌رسد که الگوهای اشتغال حداقل برای برخی از صنایع به طور دائمی تغییر کرده است.

این بودجه افزود: «تردد نیروی کار کمتر منجر به تقاضای کمتر در طول روز برای رستوران‌ها، خرده‌فروشان و سایر مشاغل مرکز شهر می‌شود». در عین حال، کارمندان کم‌بازده که در شهر کار می‌کنند، رشد فعالیت‌های اقتصادی مشمول مالیات را که از جریان‌های درآمدی مانند مالیات مشاغل و مشاغل و مالیات حقوق و دستمزد Jumpstart حمایت می‌کند، کاهش می‌دهد یا حداقل کند می‌کند.»

شهردار مشتاق است تا شور و نشاط سابق مرکز شهر را احیا کند، و اذعان کرد که ابتدا باید آن را ایمن کند «هر کجا که می روی». این به معنای استخدام و آموزش افسران پلیس بیشتر و قرار دادن سفیران شهر در خیابان ها برای کمک به افراد نیازمند است.

هارل گفت: “من نمی توانم به مردم بگویم که به مرکز شهر بیایند، مگر اینکه چیزی وجود داشته باشد که آنها را به آنجا برساند.”

با وجود چالش ها، هارل همچنان در مورد شهری که در آن بزرگ شد، فوتبال برای دانشگاه واشنگتن هاسکی بازی کرد و مدرک حقوق گرفت، هیجان زده است. هارل گفت که او فقط باید افراد بیشتری را جذب کند.

او گفت: «از انرژی موجود در این اتاق می توانم بفهمم که موجو اینجاست. ما باید به طور جمعی آن را باور کنیم.»